Robotický vysavač Polaris 0510: pracovní princip + výhody s vadami

Zařízení z automatizovaného čištění obytných a malých obytných prostor pevně začleněna do života moderního člověka. Levný robotický vysavač Polaris 0510 je oblíbený mezi spotřebiteli. Model se často nachází v odděleních domácích spotřebičů různých supermarketů. Zařízení má omezenou funkčnost, takže před akvizicí je nutné porozumět rozsahu úkolů, které jsou řešeny.

Obsah
 1. Hlavní vlastnosti vysavače
 2. Technické parametry a kompletní souprava
 3. robotický robot
 4. \ t
 5. Režimy čištění a ovládací prvky
 6. Vlastnosti Polaris PVCR 0510
 7. Výhody tohoto modelu
 8. Nevýhody a problémové oblasti
 9. Přehled videa od výrobce zařízení

Hlavní vlastnosti vysavače

\ t

Před zakoupením robota vysavače je nutné pečlivě prostudovat údaje o hlavních vlastnostech uvedených v cestovním pasu zařízení. Také stojí za to si položit názor spotřebitelů, kteří se podle svých zkušeností seznámili s jeho schopností pracovat.

Mnoho technických parametrů je standardizováno a povinné pro zveřejnění v úředním popisu výrobku. Poskytnou mnoho informací o zařízení, které by budoucí majitel měl používat.

Technické parametry a kompletní souprava

Robot sestavený v Číně je umístěn jako zařízení v nejnižším cenovém segmentu. Má minimální sadu funkcí a je vyroben z levných materiálů.

Technické parametry Polaris 0510 - Prakticky minimální přípustný prorobotická zařízení určená pro úklid prostor v domácnosti. Ale s prachem a chlupy krátkosrstých zvířat dobře zvládá

.

Zařízení má charakteristický tvar kruhové klapky a má rozměry menší než průměrná hodnota, která určovala malý objem lapače prachu. Jediné barevné řešení - černé pouzdro se stříbrnými vložkami lze považovat za neutrální, protože dobře zapadá do prakticky jakéhokoliv interiéru.

Kompletní soubor prací zahrnuje vše potřebné k zahájení práce ihned po nákupu, ale neobsahuje žádný náhradní díl. Pokud je možné zakoupit další položky ve stejném obchodě, je lepší zakoupit si tyto údaje:

 • Filtr pro nádobu na prach (lapač prachu). Spotřebitel může být během čištění poškozen nebo může být omezován obtížnými vyjímatelnými součástmi, jako je například azbestová drť nebo toner kopírky.
 • Sada kartáčů suchého čištění. Jsou originálního designu a při intenzivním používání mají schopnost mazat, což snižuje jejich schopnost nahradit odpad pod sacím otvorem.

Není nutné kupovat náhradní baterii, protože při dlouhodobém skladování baterií typu Ni-MH ztrácí svůj výkon (kapacita a doba nabíjení).

Elektromontážní robot

\ t

Baterie vysavače Polaris 0510 je standardní kovová hydridová baterie s kapacitou 1000 mAg a výstupním napětím 14,4 gr. S ohledem na nevýznamnou celkovou spotřebu zařízení instalujte výkonnějšíBaterie není možná a použití lithium-iontové varianty by vedlo ke zvýšení ceny zařízení.

Charakteristiky elektrické části vysavače Polaris 0510 jsou standardem pro zařízení s nižším cenovým rozpětím. Je zde uveden údaj o zahrnutí a úrovni poplatků

.

Nabíječ má také společné parametry zdroje: napětí 19 V, proud 600 mA. Standardní formát umožňuje zakoupit položky, které mají podobné vlastnosti, což usnadňuje jejich výměnu. Požadavek výrobce používat pouze originální díly je způsoben výhradně komerčními aspekty.

První nabití baterie Ni-MH je nutné co nejdéle, aby se její skutečná kapacita shodovala s uvedenou kapacitou. V tomto případě trvá 10-12 hodin. Další nabíjecí cykly podle informací výrobce budou trvat přibližně 5 hodin. Napájení vysavače je připojeno přímo, parkovací (nabíjecí) základna chybí.

K vybití tohoto typu baterie před nabíjením potřebujete co nejvíce. V opačném případě dojde k rychlému poklesu jejich kapacity. Výrobce stanoví záruční autonomní pracovní dobu v rozmezí 45-55 minut a v pokynech se doporučuje používat dva intervaly práce po dobu 20-25 minut s intervalem mezi nimi.

Při prodloužené volnoběhu je nutné akumulátor jednou za tři měsíce nabít a vybít. Musíte ji uložit ve vybitém stavu.

Režimy čištění a ovládací prvky

Celkový počet výrobců uvádí tři režimy činnosti přístroje Polaris PVCR 0510: na spirálové trajektorii podél stěn nebopevné kusy nábytku a "chaotické" čištění. Mnozí uživatelé si všimnou, že toto prohlášení je obtížné ověřit, protože neexistuje možnost volby osobního vysavače.

Elektronika přístroje po analýze geometrie místnosti automaticky určí optimální model pohybu.

Nedostatek ručního ovládání dálkového ovládání a možnost volby způsobu provozu vysavače poněkud komplikovaného čištění v místech se složitou geometrií prostor

Vysavač se aktivuje stisknutím tlačítka na krytu. Neexistuje žádné dálkové ovládání. Orientace v prostoru robota pomocí infračerveného záření. Pro bezporuchový provoz infračervených senzorů musí být prach pravidelně setřen měkkým hadříkem. V tomto postupu musíte vyloučit fyzický tlak na snímače.

Možnost mokrého čištění v této práci není zajištěna. Kartáče pro zametání suchého odpadu jsou pravidelně mazány, takže je nejlepší si předem koupit náhradní sadu. Při jejich koupi je třeba vzít v úvahu, že jsou asymetrické: existují práva a zůstávají. Na rozdíl od nabíječky nebo baterie se nedoporučuje, aby kartáče vyráběné jinou firmou, zejména pokud je rozdíl v délce.

Vlastnosti Polaris PVCR 0510

Vzhledem k tomu, že tento model vysavače je v nižším cenovém segmentu, neměli byste očekávat spoustu funkcí, vysoký výkon, větší komfort nebo exkluzivní designová řešení. Nicméně má v sobě nějaké pozitivní vlastnostisrovnatelné s konkurenčními modely. Nevýhody, které by bylo možné obejít i za tak nízkou cenu hypotéky.

Výhody tohoto modelu

\ t

Nízká cena je nejzřejmější výhodou vysavače Polaris 0510. Nyní je možné jej zakoupit za slevy 5,5 tisíc rublů, což je prakticky nejnižší cena za zařízení této úrovně. O něco méně nákladný konkurent Kitfort KT-511 (4,5-5 tisíc rublů) má výrazně horší výkonnost baterie a hladinu hluku.

Přísná barva vysavače mu dodává pevnost. Černá a stříbrná scéna je dobře integrovaná s řadou interiérů, což ji příznivě odlišuje například od konkurenčního modelu barvy žlutého papouška HalzBot Jet Compact

.

V síti nešpecializovaných supermarketů, jako je „páska“, dochází k pravidelným slevám na pracovní vysavače, takže polaris PVCR 0510 lze často zakoupit za méně než 4 000 rublů.

Navzdory nevýznamné ceně je třeba vzdát hold dobré kvalitě pogumovaného plastu a nárazníku. Na rozdíl od mnoha levných čínských výrobků, vysavač není postaven na principu "prostě se nerozpadá v obchodě."

Neexistují žádné hromadné stížnosti uživatelů ohledně špatné montáže případu nebo zjevných vad v podrobnostech. Situace s navíjením dlouhých předmětů (vlasy, nitě) na kartáčích nebo rušení kol při zásahu cizích předmětů (mince, knoflíky) je obvyklá situace pro všechny roboty.

Další výhodou modelu je jeho zanedbatelná výška, která umožňuje vysavači posouvat se pod skříněmi a lůžky.nohy Ve výšce volného prostoru 8-10 cm umožní rozměry Polaris 0510 proniknout tam, kde to mnozí z jeho konkurentů nebudou schopni udělat.

Vysavače fungují dobře pro čištění prachu pod tímto typem lůžka. Hlavní věcí není načíst tento prostor různými objekty

Nevýhody a problémové oblasti

Vzhledem k bezvýznamnému výkonu není Polaris 0510 absolutně vhodný pro čištění koberců s vysokým vlasem. Existují také problémy při pokusu o zachycení hustých látek, jako jsou nečistoty, hrubozrnný písek nebo malé kousky sušené hlíny.

U takového nízkoenergetického zařízení tento model vysavače vytváří značný hluk. Tak obtížné používat Polaris 0510 v domě s malými dětmi - řev spotřebiče a akustická signalizace nebude uklidnit dítě ke spánku.

Chování vysavače v složité geometrii místnosti nebo v přítomnosti mnoha překážek je nepředvídatelné. Může přeskočit oblasti nebo se v nich ztratit. Často se objevují problémy, když se snažíte vyšplhat na tlustý koberec nebo překonat podlahu na drátě.

Malovmestytelnыy prach jen zřídka umožňuje pokračovat v práci práce v interiéru větší než 20 m2, jako objem rychle ucpané a je nutno ji vyčistit ručně. Při průměrném znečištění prachu nebo v přítomnosti domácích zvířat trvá vyprazdňování nádoby vždy 10-15 minut.

Ve vysavači nejsou žádné údaje o přetečení prachu. Skutečnost, že musí být evakuována, svědčízvýšený hluk z provozu zařízení. Postup pro extrakci a instalaci kapacitního elementárního prvku

V tomto modelu není parkoviště, kde by se měl robot automaticky vrátit. Proto se zastaví tam, kde je vypnutý nebo kde je baterie zcela vybitá. Ten někdy způsobuje nepříjemnosti, zejména když vysavač sedí pod skříní nebo postelí a musí tam hledat a vyjímat.

Když je zařízení zaseknuté, automatické vypnutí bude fungovat pouze tehdy, pokud v důsledku zablokování pohybu robota není možné otáčení kol. Pokud vysavač visí nad kobercem, nemůže se pohybovat, ale kola visí ve vzduchu a mohou se pohybovat, pak se jízda neobjeví, dokud není baterie zcela vybitá.

Přezkum videa od výrobce zařízení

Přehled robota od výrobce s příkladem práce:

Vysavač Polaris 0510 je dobrý a spolehlivý stroj pro svou cenu. Při jeho nákupu je třeba si jasně představit jeho funkční možnosti, a nikoli prezentovat tomuto modelu práci předběžně nedostatečných požadavků. V souladu s jednoduchými provozními pravidly si přístroj po dlouhou dobu zachová efektivitu a kvalitu úkolů, které mu byly přiděleny.