Pýchou majitele je krásný cihlový plot

Cihlový plot kolem venkovského domu slouží nejen k ochraně před nezvanými hosty, ale také k jeho ozdobám.Proto je třeba k takovému plotu přistupovat kreativně. Samozřejmě, nejjednodušší, i když ne nejlevnější variantou je možnost najmout brigádu specialistů. Ale za prvé, stále není známo, jak skutečně lze najít profesionální brigádu, a za druhé, plot postavený vlastními rukama se může vždy chlubit přáteli, kteří přišli k hostům.

Obsah
 1. Označení umístění plotu
 2. Příprava požadovaného materiálu a nástroje
 3. Výpočet požadovaného množství materiálu
 4. Výroba páskových základů
 5. Stavba sloupů a vlastních plotů

Označení umístění plotu

\ t

Na první pohled je nezbytné zaujmout velmi odpovědný přístup k operacím. V rozích oploceného areálu musíte zabít docela silné špendlíky. Mezi těmito kolíky je lano těsné. V celém laně je nutné provádět značení pod sloupy, které jsou umístěny ve vzdálenosti dvou až tří metrů. Tato vzdálenost závisí na tloušťce plotu.

Příprava požadovaného materiálu a nástroje

Aby nedošlo k rozptylování během práce, je nutné předem připravit veškerý potřebný nástroj:

 • pro smíchání roztoku je nutné připravit míchačku na beton nebo dostatečně velký kovový žlab, je však možné upustit od kovového plechu;
 • pro skladovánířešení a jeho doprava bude vyžadovat kovové kbelíky;
 • k řezání cihly bude potřeba kladivo z cihel;
 • lopatka bude muset být hnětena a položena;
 • Aby se roztok rozložil na cihly, měl by být zásoben škeblí (stěrkou);
 • aby se plot ukázal jako rovnocenný, je nutné připravit svah nebo úroveň;
 • pro ověření umístění všech cihel v jedné rovině bude vyžadovat pravidlo.

Pro stavbu cihlového plotu bude třeba připravit následující materiál:

 • cihly a lze je použít a silikáty, beton a keramiku;
 • drcený kámen použitý při výrobě základu;
 • cement, je žádoucí, aby se jednalo o značku 400 nebo 500, protože jsou nejodolnější vůči atmosféře;

 • ocelové kování, drátěné a drátěné pletivo, to vše je nezbytné pro vyztužení základů a zdiva;
 • hypotéky na kov, ke kterým budou připojeny brány a brány;
 • pozinkovaný plech, z něhož budou vyrobeny římsy, průzory, přílivy a odlivy, desky, aby se chránil plot před srážkami.

Výpočet požadovaného množství materiálu

\ t

Pro určení množství materiálu potřebného pro výstavbu budete muset vypočítat velikost budoucího zdiva.To se děje docela jednoduše, pro to je nutné násobit délku plotu, plánovat jeho výšku a tloušťku stěn. Po obdržení požadované hodnoty počítámepočet cihel podle následujících norem:

 • pokud se plánuje pokládka pokládky v kamenném kameni (tloušťka do 120 mm), pak bude zapotřebí čtyřicet dvacet cihel na 0,189 m krychlové malty pro zdivo (cement /písek = 1/4);
 • Má-li být zdivo provedeno v jedné cihelce (250 mm), bude zapotřebí čtyřicet cihel na 0,221 metru krychlového roztoku;
 • při výrobě zdiva v jedné a půl cihlách (380 mm) je zapotřebí třicet devadesát pět cihel na 0,234 m krychlového roztoku;
 • pokud se tloušťka stěny rovná dvěma cihelám (510 mm), pak tři sta devadesát čtyři cihel bude vyžadovat 0,24 m krychlového roztoku;
 • pro zhotovení tloušťky dvou a půl cihel (640 mm) bude muset vynaložit tři sta devadesát dva cihly a 0,245 m krychlový roztok.

Výroba stuhového základu

\ t

Je třeba, aby se striktně vytvořené značení vyrovnalo s výkopem, který vyplní základový základ.Šířka tohoto výkopu zpravidla nevykopává dvě stě milimetrů, ale ne více než tři sta milimetrů. Doporučená hloubka výkopu je osmdesát centimetrů.

Hotový rám nese hotový výkop vyrobený z kovových kování s průřezem nejvýše dvanáct milimetrů. Jatečně upravené tělo je čtyři obrněné jednotky umístěné ve dvou nad dvěma. Mezi kotvou je vázán drát. Pod spodním okrajem rámu se ukládají úlomky cihly, aby se daly zvednout ze země, což umožňuje zamezit koroznímu opotřebení armatur proti dotyku se zemí. V místech, kde je plánovánokonstrukce sloupů, přísně rovných kovových regálů.

Hotová konstrukce se nalije do betonu, pro jejíž výrobu je nejvhodnější použít cement nejméně čtyři sta.Po vylití betonu je nutné ho držet tyčinkami nebo výztuží. V suchém a teplém počasí bude krytá nadace trvat dva až tři dny, aby se konečně držel a bylo by možné umístit na plot sokl.

K vytvoření základny můžete použít cihlu nebo sutinový kámen, ale můžete ho vyrobit a nalít. Za tímto účelem se po obvodu instaluje dřevěné bednění ve výšce od třiceti do padesáti centimetrů a výplň se provádí stejným řešením, jaké bylo použito pro základ. Trvá tři až pět dní, než vylitý základ vyskočí znovu.

Stavba sloupů a vlastních plotů

Před výstavbou cihlového plotu je nutné uzávěr zavěsit. To se zpravidla provádí s ruberoidem RCP. Je naskládán ve dvou vrstvách po délce čepice, aby se zabránilo tření cihel během procesu silného deště nebo hojného sněžení.

Sloupy jsou postaveny kolem dříve instalovaných kovových sloupků. Velikost sloupů se pohybuje od tří set do pěti set milimetrů a závisí na tloušťce regálů. V procesu zdiva s cílem posílit, přes každý ze čtyř řad obvazové sítě.

Při pokládcesloupy, které budou držet bránu a bránu, v nich budou položeny hypotéky.Tyto hypotéky budou později schopny svařovat závěsy a brány bran. Kovová deska má velikost sedmdesáti centimetrů v sedmdesáti centimetrech, která je instalována ve stejné oblasti s pokládkou. Hypotéka je přivařena na roh padesát až padesát a roh je zase přivařen k kovovému sloupku.

Pokládání zdí začíná poté, co byly vztyčeny všechny sloupy.Lepení zdiva se zdivem v pilířích se provádí pomocí ventilů o průměru od čtyř do šesti milimetrů. Pro realizaci kontroly dodržování rovnosti a vertikálního zděného plotu je nutné použít svah, dlouhou úroveň pravidla. Měření musí být provedeno po uzavření každé ze dvou nebo tří řad.

Po dokončení montáže stěny jsou kryty a horní část stěny pokryty odtrhávací slzou, která je vyrobena z pozinkovaného železa.