Parní sauna

Parní sauna má mnoho podobných s běžnou saunou, protože působí na tělo na podobném principu a způsobuje proces potu. Hlavním rozdílem jsou vzduchové podmínky, díky nimž nejen relaxace v parní sauně, ale i zlepšení organismu. Navícparní saunamá silný kosmetický účinek. Nejlepší účinek na tělo se projevuje při teplotě 43-46 ° C, s vlhkostí vzduchu nejméně 100%, což je doprovázeno silnými parami. Pro zajištění takové mlhy se používají výkonné parní generátory. Stejný prostor by měl být propustný pro páry, aby se zabránilo výstupu páry.

Obsah
  1. Parní sauna a zásady její návštěvy
  2. Jak funguje parní sauna
  3. Parní sauna jako lék
  4. Parní aroma sauna
  5. Parní sauna na obličej

Parní sauna a zásady její návštěvy

Při návštěvě parní sauny musíte dodržovat stejná doporučení, která platí pro pravidelnou saunu:

- nejlepší teplota pro návštěvu parní sauny je 43-46 ° С. Při těchto teplotách je nejen příjemnější být uvnitř, ale také užitečnější pro tělo. Stav nepohodlí přijde, pokud teplota v sauně stoupne dokonce 2-3 ° С. Aby se tomu zabránilo v místnosti, měly by být instalovány speciální řídicí systémy, které budou řídit teplotu a úroveň par.

- je zahájena návštěva sauny se sprchou, po které můžete jít rovnou do parní lázně15-20 minut. Poté je nejlepší chladit tělo chladnější vodou nebo proudem vzduchu. Tělo nesmí být v žádném případě vystaveno nárazům. Pokud se v průběhu ochlazování zmrazí tělo nohou, měli byste udělat koupel v horké noze. Během návštěvy sauny jsou povoleny pouze 2-3 sezení.

- když v místnosti není pouze parní lázeň, ale také pravidelná sauna, je možné spojit jejich návštěvu a po každém z nich je třeba vydržet čas, aby bylo tělo dobře vychlazeno. Je přísně zakázáno znovu vstupovat do parní lázně, pokud není tělo chlazené nebo dokonce horké, a také přepínání z jedné sauny do druhé, protože systém krevního oběhu bude přetížen.

Jak funguje parní sauna

Být v parní sauně, tělo dostává množství užitečných:

- buňky a tkáně zvyšují přívod kyslíku;

- bílé krvinky jsou mnohem větší;

- proces přívodu krve do těla, jakož i plnění jeho živin je mnohem rychlejší;

- při jedné návštěvě sauny ztrácí tělo 400-600 kalorií;

- faktor umírání nádorů se stává častěji než 500krát;

- spolu s následným odstraněním zbytků drog, pesticidů a dalších toxinů;

- je posílen imunitní systém a v organismu vznikají umělé podmínky, které ničí viry a bakterie;

- svalová tkáň se uvolňuje a prochází napětím a bolestí.

Parní sauna jako lék

\ t

Účinek parní sauny nelze podceňovat. Vysoký obsah páry,stejně jako vlhké teplo saun má léčivý účinek na tělo. Doporučuje se absolvovat zákroky k udržení celkového stavu a také ke zlepšení výkonu v následujících případech: bronchitida, bronchiální astma, chrapot hlasu, kašel, katar horních cest dýchacích, revmatismus, bolesti kloubů a omezení pohybu. Pozitivní vliv parní sauny studovali odborníci z Mnichovské a moskevské univerzity balneologie a klimatologie.

Kromě léčivých účinků na tělo je parní sauna dokonale vhodná jako podpůrná procedura a je doporučena pro osoby, které mají poruchy spánku, stejně jako kožní problémy (suchost, laxnost, citlivost) a svaly. V sauně se zlepšuje práce krevních cév a kůže prochází intenzivním čištěním. Vlhký vzduch pomáhá otevřít póry, nečistoty a mrtvé buňky jsou odstraněny, a jako výsledek, stav kůže se zlepší, stává se nejen čisté, ale měkké a hladké.

Málokdo ví, jak důležité je odstranit švy ze znečištění, které se nahromadilo v průběhu měsíců nebo dokonce let. Ukázalo se, jak studie ukázala, že počet toxinů v kůži několikrát více než v moči. Proto někteří nazývají kůži třetí ledviny. Použití výše popsané terapie může být považováno za velmi účinnou léčbu a léčbu. Terapie v parní sauně je dostupná všem a lze ji snadno zahrnout do udržovací léčby.

Parní aromatická sauna

Poskytnout lepší relaxaci a pohoduPro tento efekt lze využít parní saunu. Za tímto účelem jsou v místnosti nádoby na parní nádoby naplněné esenciálními oleji. Směšují se s trajektem a doslova obklopují. V parní lázni na malé ploše (do 15m2) stačí použít nádobu s 10 kapkami esenciálního oleje. Můžete však použít zvukovou terapii.

Podobné postupy budou přínosem především pro ty, kteří trpí trvalým vyčerpáním, jsou nervózní. Aromatická sauna dokonale posiluje imunitu, zmírňuje bolesti kloubů a svalů, má pozitivní psychoterapeutický účinek. Délka parní sauny je minimálně 20 minut. Hlavní kontraindikací parní sauny je astma.

Parní sauna na obličej

\ t

Tento druh sauny je skvělým nástrojem pro péči o pleť. S jeho pomocí je možné strávit příjemné a zároveň velmi užitečné postupy pro obličejovou pleť: čištění, otevírání pórů, odstranění kontaminantů, mrtvý epidermál. Výsledkem je, že po skončení procedury se kůže stává mladou, krásnou, pružnou, získá ztracený tón. V sauně se používá měkká pára, kterou lze doplnit o bylinné nálevky. Parní sauny pro obličej mohou mít přenosný vzhled a jsou vybaveny hlavním tělem, odměrkou, tryskami pro osobu. Použití přenosné sauny pro obličej je kontraindikováno. Ti, kteří mají velmi citlivou pokožku, by měli podobné postupy odmítnout.