Oprava stropu vlastníma rukama: jak zvládnout strop, aby se radoval z očí

foto pro opravu stropu

Dříve nebo později bude každý byt naplánován na opravy. Mezi všemi místy patří k nejdůležitějším a časově nejnáročnějším stropům strop, který vyžaduje práci ve výšce. Proto, aby bylo možné kvalitativně provést opravu stropu vlastníma rukama, je nutná seriózní příprava. Vše bude záviset na jeho designu a dalších technologických prvcích. Za prvé, musíte vědět, jaký druh stropů je a který z nich je v konkrétním bytě.

Obsah
  1. Typy stropů pro opravy
  2. Okolí
  3. Barva
  4. Vkládání tapet
  5. Lepené konstrukce
  6. Zavěšené stropy

Typy stropů oprav

\ t

Kromě tradičních variant mohou mít moderní stropy řadu vzorů, které nevyžadují seriózní přípravné práce. Nejoblíbenější jsou falešné stropy, montované na rám hotových dílů a modulů. Kromě toho se často používají varianty sádrokartonových stropů. Pro mnoho místností, zpracování stropů s dlaždice z polystyrenu nebo pěny. Samotná budoucí oprava tedy zcela závisí na konstrukci jednoho nebo jiného typu stropu.

Okolí

stropní nástěnná fotografie

Hlavní typy stropů oprav začínají obvyklým tradičním způsobem. Jeho podstatou je pokrýt povrchy speciálně připravenými roztoky vápna nebo křídy. Po aplikaci roztoku se může objevit bílá barva nebo barva s předdefinovaným odstínem.odpovídající vnitřnímu prostoru místnosti. Podstatnou nevýhodou tohoto způsobu je potřeba časově náročné přípravy povrchu. Než dokončíte strop, musíte jej předčistit, vyrovnat s roztokem omítky a tmelu.

Barva

Efektivnější opravy stropů v bytě jsou prováděny v různých barvách. Tato metoda se liší v různých barvách a dlouhověkosti. V případě potřeby si můžete vybrat nejoptimálnější barvu, nejkombinovanější s celkovým designem interiéru. Technologie lakování se prakticky neliší od bělení, což má velký význam při opravě stropu vlastníma rukama. Jako nevýhody je možné zaznamenat postupný vzhled na povrchu malých trhlin.

Vkládání tapet

tapety na stropě fotografie

Moderním a krásným druhem zpracování je nalepení povrchu stropu tapetou. Při opravě stropu v bytě tímto způsobem je to opravdová příležitost skrýt všechny vady stropu. V tomto případě se materiál používá s hustou strukturou, obvykle lehkými a lehkými tóny, nejčastěji je to tapeta z flizelinu. Technologie lepení je poměrně komplikovaná a časově náročná. Než dokončíte strop, musíte najít asistenta, protože je naprosto nemožné dělat takovou práci na vlastní pěst. Kromě toho je vážnou nevýhodou vysoká pravděpodobnost zvlnění a odpojení tapety.

Lepené konstrukce

\ t

S ohledem na všechny druhy stropů to není možnézastavit na lepených konstrukcích. Pro takové zpracování se používají speciální čtvercové nebo tvarované dlaždice, které lze lepit na jakýkoliv podklad. Pro jejich výrobu se používá pěnový polystyren, v důsledku čehož je konečný materiál velmi lehký. Na jeho přední straně jsou aplikovány různé grafické vměstky, stejně jako reliéfní kresby. Tyto dlaždice se snadno instalují a opravují, stačí vyměnit poškozené dlaždice za podobné. Výzdoba stropu dlažbou má řadu nedostatků ve formě kloubů a ohybů, které jsou zřetelně odlišeny v obecném pozadí. Kromě toho, když je vystaven přímému slunečnímu záření, dochází k vyhoření barvy a vyblednutí celého nátěru.

Stropy zavěšené

\ t

podhledy - foto

Pokud porovnáte typy závěsného typu stropu, mezi nimi vedoucí pozice zabírají výstavbu sádrokartonových desek. Jejich složení zahrnuje speciální vodítka a připevňuje k nim dlaždice ze sádrokartonu. Tyto návrhy vám umožní vytvořit libovolné konfigurace, které vám umožní realizovat nejodvážnější rozhodnutí o návrhu. Vlastnosti materiálu umožňují vytvářet stropy v několika úrovních. Komplexní konfigurace stropů není vždy možné montovat samostatně, bez zapojení odborníků. Kromě toho musí být sádrokartonové stropy chráněny před vlhkostí.

Jeden typ falešných stropů je konstrukce kazetového typu, což jsou speciální kovové desky. Na jejich tvářích můžeMohou být umístěny vlnité obrázky, mohou mít libovolnou barvu a odstín. Díky originálnímu designu je zajištěna kvalita a snadná péče. Kazety lze kdykoliv vyjmout a vyprat. Jako materiál se používají slitiny lehkých kovů, které podstatně usnadňují celkovou hmotnost konstrukce, která umožňuje stabilní teplotní přechod.

Hlavní typy stropů pro opravy zajišťují opravy tažných konstrukcí. Jádrem tohoto povlaku jsou polymerní materiály, které jsou vysoké pevnosti a umožňují vytvářet spolehlivé a krásné stropy. Jsou ohnivzdorné, vodotěsné a odolné proti vlhkosti a používají se v nejrůznějších prostorách. Mezi nevýhodami patří vysoká cena, složitost instalačních prací a negativní reakce na teplotní rozdíly, kdy dochází k poklesu a pružnosti.

Instalace stropních stropů spočívá v jejich montáži přímo na konstrukci stropu. Jsou ideální pro nízké stropy, protože nezabírají zbytečný prostor. Kromě toho mohou tyto stropy účinně skrýt všechny vady a nepravidelnosti povrchu stropu. Jedná se o zakrytí těchto stropů z plastu, MDF, dřevotřískových desek, lehkých kovů a sádrokartonových desek. V některých případech není možné instalovat příslušenství, která jsou významnou nevýhodou, která je kritická.

Většina stropů může být opravena vlastníma rukama a ty struktury, které jsou složité, je třeba opravit za účasti kvalifikovaných odborníků.