Oprava koupelny vlastními rukama

V tomto článku jsme se pokusili odpovědět na následující otázky: jak udělat koupelnové opravy vlastníma rukama, jak si vybrat koupel a dlažbu, jak nainstalovat záchodovou mísu a mnoho dalších.

K provádění oprav v koupelně vlastníma rukama je nutné se připravit. V první řadě se musíte postarat o nástroje, protože i zkušený profesionál nebude moci bez určitých nástrojů nic dělat. Takže budete potřebovat speciální klíč pro dřezy, než řezání trubek, kleští na dlaždice, dlaždice, úroveň. Škrabky, které budou muset vyrovnat roztok na povrchu, a povrch škrabek by měl být s ozubeným a rovným povrchem.

Takže, pokud potřebujete odstranit staré dlaždice ze zdí, je čas to udělat. Dlaždice je často v dobrém stavu, a proto se změní na nový žádný význam, může stačit jednoduše nahradit několik dlaždic. Je pravda, že částečně odstranit dlaždice ještě musí vytáhnout vanu, je třeba odstranit řadu dlaždic, který se nachází kolem něj. Pokud jsou nohy zajištěny, pak se zbavte kotevních úchytů a pak odpojte odtokové potrubí. Dále je nutné demontovat jeřáby, ale nezapomeňte nejprve vypnout teplou a studenou vodu, blokování šroubů stoupaček.

Pokud jste dokončili koupelnu, můžete dřez rozebrat. Proces je v zásadě podobný předchozímu. Oddělte obložení pomocí speciálního nože pro řezání trubek - odřízněte potrubí. Děláme to opatrně, snažíme se nepoškozovat jiné trubky. Vypnutí držáků (spojovací materiál, se kterým dřezna stěnu), odstraňte umyvadlo. V takovém případě, pokud máte kombinovanou koupelnu, pak musíte WC rozebrat. K tomu nejprve vezměte nádrž: vypusťte vodu, odpojte přívodní hadici vody (umístěnou na boku), vyjměte hlaveň z toalety a vyčistěte ji. Totéž, co děláme s toaletou, nezapomeňte ji odšroubovat z podlahy.

Další foto interiéry: