Obkladový kámen pro fasádu: umělé a přírodní, případně ceny

Jednou ze složitostí vnějšího zpracování budov je správný výběr relevantních materiálů. Kvalita vnějšího obložení je stanovena podle speciálních kritérií - trvanlivost, trvanlivost, odolnost vůči „překvapením“ počasí a řada dalších. S ohledem na specifika provozu, jednotlivé vlastnosti mnoha druhů výrobků významně omezují výběr optimální varianty.

Obsah:

 • Umělý a přírodní kámen
 • \ t
 • Tipy pro výběr
 • Náklady na výrobky
 • \ t

  Kámen podle technických vlastností je jedničkou mezi většinou obkladových materiálů. S jeho druhy, rysy a varianty použití budeme rozumět v tomto článku.

  Odrůdy

  1. Umělé.

  Pro výrobu tohoto materiálu existuje několik technologií. Všechny vzorky se liší ve struktuře používané při výrobě surovin (polymerní beton, keramická žula, cement, omítka), specifika montáže, ale jejich hlavní vlastnosti jsou do značné míry podobné.

  • Všestrannost. Obkladová dlažba z kamene je stejně dobře vhodná pro obklady stěn budovy, její základny a prostor, když jsou vnitřně opracovány.
  • Nevýznamná hmotnost, která obvykle nevyžaduje nákladná opatření k posílení nadace. To výrazně snižuje konečnou cenu práce na fasádě.
  • Různé odstíny a textury, což značně usnadňuje výběr optimální varianty.
  • Snadná manipulace. Při montáži na jednotlivé segmenty fasády nepotřebujete speciální nástroj, protože navzdorypevnost, výrobky jsou při řezání velmi poddajné.
  • Dlouhá životnost. Podle této charakteristiky překonává imitace tvárnic z přírodního kamene většinu materiálů pro vnější povrchovou úpravu budov.
  • Dobrá oprava. Pokud poškození některé části fasády netrvá dlouho, nahradí několik jednotlivých případů.
  • Možnost výběru střechy základny (fasády). Imitace přírodního kamene se prodává ve formě malých panelů nebo dlaždic malé velikosti. Můžete tedy zvolit vhodnou variantu na základě specifik (upravených) ošetřeného povrchu.

  Obkladová dlažba pod kamenem - její hlavní výhodou je možnost nezávislé výroby vzorků. Zavedení suché směsi různých pigmentů, aditiv, výběr podílu složek umožňuje vytvořit materiál s potřebnými vlastnostmi v závislosti na zvolené variantě fasádního obkladu. Nevýhoda - práce s dlažbou vyžaduje nejen praktické zkušenosti, ale také přesnost. Čas na takové zpracování bude vyžadovat hodně.

  Fasádní panely - jsou rozměrové vzory, které lze snadno spojovat do jednoho pásu pomocí lepení na základnu. S jejich pomocí můžete nezávisle a relativně rychle čelit velkým plochám. Pokud si koupíte tepelné panely, pak se nemusíte zabývat uspořádáním fasády tzv. "Koláče". Výrobky samotné se vyznačují dobrými hydro a tepelně izolačními vlastnostmi. S ohledem na úspory na jiných dokončovacích materiálechjejich hodnota není tak vysoká, jak je plně oprávněná.

  2. Přirozené.

  Takový kámen pro dokončení fasády se nachází v prodeji nebo zdobený (například ve formě pásků, dlaždic, "volných", tyčí), se stejnými tvářími nebo "divokými" nepotrestanými.

  Klíčové vlastnosti:

  • Vysoká odolnost proti opotřebení. Budovy, které jsou obloženy přírodním kamenem, byly po celá staletí a fasáda nevyžaduje žádnou zásadní opravu, ale i podstatnou renovaci.
  • Složitost zpracování. Pro řezání jsou zapotřebí speciální nástroje /nástroje.
  • Významná hmotnost. I když všechny vzorky a liší se v různé hustotě, ale při navrhování fasády, s přihlédnutím k celkové hmotnosti obložení, bude základ muset vybavit odolnější. U stávajících budov - přijmout opatření k jejímu posílení.
  • Cena přírodního kamene pro fasádu je poměrně vysoká a s přihlédnutím k dodatečné práci na přípravě na obkládání se zvyšuje.

  Na trhu se nejčastěji vyskytují tyto varianty přírodních produktů: žula (a její druh - siennitis), labradorit, gabro, mramor, křemenec, dolomit, břidlice, vápenec, pískovec a další. Jejich specifické vlastnosti závisí především na hustotě struktury, jejíž popis lze nalézt na obsahových stránkách.

  Nepochybně jedna věc - po koupi přírodního kamene pro čelí čepici nebo fasádě, nemusí budoucí oprava přemýšlet. A nejen majitel, ale jeho děti a vnoučata. Z tohoto pohledu již cena obkladového kamene již neníZdá se, že už je to vysoké.

  Doporučení pro výběr

  \ t

  Hodně je dána částí struktury, která má být zpracována.

  1. Suterén.

  Nejlepší možností je obkladový kámen z přírodních materiálů. Za nejlepší čepici se považuje - vápenec, dolomit, pískovec. Ale pokud cena výrobků nedovolí jim koupit, je žádoucí zastavit výběr následujících druhů umělých dlaždic.

  • Slínek - je účelné znovu zakládat základy cihlových domů. Liší se pevností a numerický index absorpce vlhkosti je prakticky nulový. Podle jejích lineárních parametrů jsou dlaždice slinku identické s velikostí obyčejných cihel.
  • Polymerový beton. Charakterizován určitou flexibilitou, takže před revizí důkladného vyrovnání základny nevyžaduje.
  • Z pryskyřic a plniv. Jejich pružnost umožňuje zpracování povrchů s komplexním reliéfem.

  2. Fasáda.

  Při pohledu na stěny by mělo být upřednostňováno simulovat, protože umělé vzorky nevytvářejí významné zatížení nejen na základech, ale také na základech, které se zpracovávají. Sortiment fasádního dekoračního kamene je tak velký, že volba varianty kvalitního a atraktivního obložení stěn domu složitosti nepředstavuje.

  Co je třeba zvážit:

  • Pokud je požadována dodatečná izolace fasády, je lepší termopanel upevnit. Při výpočtu toho, kolik je možné ušetřit na tepelně a vodotěsných materiálech, je zřejmé, že vysoké náklady na opláštění se vyplatí.
  • Na prodej jsou k dispozici různé výběry,tak při zpracování složitých segmentů povrchu (v rozích, v blízkosti dutin dveří a oken, průchodových trubek) je lepší je koupit. Nezávislé řezání dlaždic (panelů) neumožňuje dosáhnout kvalitativního uchycení vzorků.

  Cena obkladového kamene

  \ t

  Odrůdy
  Maloobchodní cena

  rub /m2
  rub /t

  Přírodní
  Divoký
  Vápenec

  7340-7980

  Břidlice

  9790-11050

  Pískovec

  7430-14260

  Ošetřeno

  z 630

  Umělá
  Dlažba

  z 85 (rublů /ks)

  Panel

  z 990

  Thermo

  z 1,600

  ** Cena je určena odstínem přírodního kamene, tloušťkou dlaždice a stupněm zpracování.

  *** V tabulce je uvedena pouze malá část celého sortimentu, ale je zde také představena modelová cena zpracování přírodních produktů a jejich simulace.