Obkladový hliník: moderní stavební materiál

Tváří v tvář zdi z keramických tvárnic

Výstavba jakéhokoli domu vyžaduje určité finanční investice a náklady na pracovní sílu. Každý, kdo má v plánu začít plnit svůj sen, chce minimalizovat jakékoli výdaje.
A to je normální. Obkladové betonové bloky s opláštěním mohou pomoci při řešení tohoto problému jako žádný jiný materiál. O nich a budeme diskutovat v našem článku.

Bloky z hliníku

\ t

Keramika - je uměle vytvořený, ale šetrný k životnímu prostředí materiál, protože surovina pro to je pěna hlíny. V důsledku vypalování v troubě, duté, téměř žádné závaží koule z trvanlivého pečené skořápky vyjít.
Takže:

 • Navzdory tomu, že kuličky jsou porézní, mohou vydržet značné zatížení. Přítomnost vnitřních dutin umožňuje udržet dobré teplo.
  Vzhledem k těmto vlastnostem byla expandovaná hlína po mnoho desetiletí vynikající křehkou izolací a používá se také při výrobě stěnových materiálů.
 • Zařízení na vypalování byla první, kdo vyráběl a stěnoval základové bloky z hliněných dlažeb bez obložení. Jejich tvorba se provádí z roztoku cementu s přídavkem expandovaného jílu jako plniva.
  Beton, vylévající do tvaru dané velikosti a konfigurace, je pečlivě utěsněn.

Bloky stěn a příček

\ t
 • Rozměry bloků, zpravidla násobky cihel, jakož i výrobky ze železobetonu. Při konstrukci na stěně umožňuje udržovat rozměrové normy okenních a dveřních otvorů.
  Bloky odkeramzitobetona se používají nejen pro stavbu suterénu a vnějších stěn, ale i pro vnitřní prostory zařízení, jakož i vnitřní plánování prostor.

Druhy

V závislosti na účelu mohou být bloky duté, plné a štěrbinové. Pro vztyčení zdí z takového materiálu může být zkušený člověk třikrát rychlejší než z cihly.
Nováček tohoto případu, který chce postavit dům vlastníma rukama, musí mít vážný pohled: přečtěte si materiály k tématu, podívejte se na video.
Cena stěnového bloku závisí na jeho konstrukci. Komplexní blok je nejdražší, protože jeho výroba jde více surovin. Pro snížení nosných stěn se používají hlavně.
Vzhledem k vynikajícím tepelně izolačním vlastnostem expandovaného hliněného betonu může být minimální tloušťka takové vnější stěny pouze 40 cm, přičemž cihlová zeď by měla být 60 cm tlustá, v tomto případě se zvýší užitná podlahová plocha budovy a zatížení nadace se zdvojnásobí.

Barevné keramické bloky

\ t
 • Až donedávna musel blok omítnout nebo dokončit fasádu. Teď už to potřeba zmizelo kvůli skutečnosti, že tam byly hlinitkové bloky pro opláštění vnějších zdí.
  Na přední straně mohou být barevné nebo opatřeny ozdobným povlakem.
 • Barevný blok nic, obecně, se neliší od běžného výrobku, do formovací směsi se přidávají jednoduše anorganické pigmenty. Spektrum jejich barev,obecně, ne bohatý.
  Jedná se o zcela jinou věc - obklady z hliníku s ozdobným povlakem! To je o nich a my vám to řekneme víc.

Keramické bloky: obložení

\ t
 • Dekorační blok je "sendvič" dvou vrstev betonu a vrstva pěnového polystyrenu. Obložení expandovaného hliněného bloku však může být jiné.
  Za tímto účelem výrobci používají tištěný beton, dlaždice, dekorativní směsi.
 • Vzhled stěny tedy bude napodobovat i zdivo, i když mramor, dokonce i omítka. Tovární obložení bloků hliníku eliminuje potřebu povrchové úpravy fasády.
  A to je významná úspora jak materiálů, tak nákladů na vnější dokončovací práce.
 • Nemusíte být matematikem, abyste pochopili, že stavba budovy s keramickými bloky s obložením bude stát mnohem méně než jakýkoli jiný materiál. K provedení pokládky je velmi výhodné: jsou zde půl bloky, jsou zde úhly.
  Pro zedník je důležité - nemusíte ztrácet čas řezáním materiálu, jako v případě cihel nebo bloků hezčího betonu. A to je také ekonomika!

Rozměry stěnové jednotky

\ t
 • Na snímku nahoře je vidět, že hloubka stěnové jednotky odpovídá minimální tloušťce stěny a je rovna čtyřiceti centimetrům. To znamená, že v teplém klimatickém pásmu bude dostatek zdiva v jednom bloku.
  A ani v tomto případě nejsou vyžadována žádná topení. Ale naše země je tak tepláNení mnoho regionů. Co dělat s ostatními?
 • Odpověď je jednoduchá. Stěnu je možné umístit do dvou bloků, ale zároveň použít: ze strany fasádních obkladových bloků z hliněného betonu a na vnitřní straně - obyčejné, bez ozdobného nátěru.
  Mimochodem, zde mohou existovat různé kombinace konstrukčních materiálů.
 • Vnitřní zdivo může být volitelně vyrobeno ze slinku nebo ozdobných cihel a na vnějších obkladových hliněných blocích. Tímto způsobem jsou současně řešeny dva úkoly: izolace fasády a její zpracování.
 • Obložení budovy z expandovaných hliněných bloků může být provedeno v případě, že je rámová nebo dřevěná. Můžete tak učinit pouze během výstavby, protože blokové zdivo by mělo být založeno na základech.

Blok domu s ozdobným povrchem

 • Pokud chcete použít dekorativní bloky k izolaci a oživení starého domu, budete muset kopírovat základ a přidat jej.Pokyny k této práci na internetu jsou vždy k dispozici.
 • V zásadě je základ podkopáván av případě vnějšího obložení stěn ozdobnou cihlou. Velikost cihly je však téměř čtyřikrát menší ve srovnání s velikostí bloku a tok tam nemusí být nutný.
  Vy rozhodujete, zda stojí za to dělat takovou pracnou práci, může být snazší rozebrat zdi starého domu a postavit nové.

Vzhledem k různorodosti faktur a. \ Tbarvy předního povrchu dekoračních bloků, je možné vytvořit krásný design stěn, střídajících barvy v určitém pořadí po celé fasádě. Můžete si vybrat z mnoha dalších možností: ozdobit kontrastní úhel a parapetní zóny nebo vybrat fragment stěny vedle vchodu.
Díky určitému úsilí a trochu fantazii budete moci postavit budovu, jejíž fasáda nebude nikdy potřebovat opravu. A to je hodně!