Manželská ložnice: foto, tipy na design

Nejintimnější, osobní místo v domě je vždy ložnice. Toto místo je pro nás nezbytné pro samotu, odpočinek a spánek, proto je nutné pečlivě přemýšlet o jeho plánování. Ještě větší pozornost by měla být věnována vytvoření ložnice pro milující páry, která by udržovala romantický a spolehlivý vztah na odpovídající úrovni. Ložnice manželů je zvláštním místem pro své majitele, kde by měla být zachována smyslná atmosféra. Hodně záleží na tom, jak bude uspořádána manželská ložnice: stav lidí v dopoledních hodinách a večer, jejich duševní nálada, stejně jako vztah mezi manžely.

Návrh fotografie z manželské ložnice

Samozřejmě, že nejen design této místnosti závisí na atmosféře v domácnosti a rodině, ale v této otázce také hraje roli. Jak přemýšlet o navrhování manželské ložnice, jak můžete využít prostorové rady o tom, jak vypadá ložnice Feng Shui, pojďme si promluvit níže.

Manželská ložnice v pastelových barvách

Obsah
  1. Organizace vesmíru
  2. Barevná řešení a příslušenství
  3. Feng Shui dekorace

Organizace prostoru

\ t

Nejlepší možností je ta, ve které je manželská ložnice jen místem pro spánek, a pracovní kout, měkká zóna a děti jsou oddělené. Pokud není oddělený prostor, můžete použít diskové oddíly, látky nebo obrazovky, i když v tomto případě se bude cítit nepohodlí manžela.

Invalidní vozík v ložnicinovomanželé

Pro každou místnost je žádoucí mít okno a ložnice v tom není výjimkou. Abychom se cítili co nejpohodlněji, manželská ložnice by měla být přirozeně osvětlena. To ale vůbec není možné. V případě nedostatku nebo nedostatku přirozeného slunečního světla je důležité myslet na umělé osvětlení.

Osvětlení v manželské ložnici

Ložnice může být vyrobena v jakémkoli stylu: klasickém nebo vintage s ozdobnými řezbami nebo kovanými prvky, minimalistickým funkčním nábytkem a minimálním dekorem, etnickým nebo venkovským stylem s použitím přírodních materiálů, východní nebo africké s baldachýny a velkými paprsky, ve stylu loft nebo hi-tech s chromovými prvky, sklem a neošetřenými povrchy. V souladu s vybraným stylem vyzvednout dokončovací materiály, nábytek, barevné palety a doplňky.

Ložnice v provensálském stylu

V ideálním pokoji pro pár by nemělo docházet k hromadění nábytku. Z nábytku by měla být jen postel. Šatní skříň, komoda, noční stolky nebo konzolové stoly, toaletní stolek v místnosti, pouze pokud to prostor dovolí. Navíc vestavěná skříň se vejde do ložnice více než mobilní skříňka vestavěný nábytek nebude zdát velmi masivní). Je lepší umístit postel do středu místnosti s čelem přitlačeným k jedné ze stěn. Je důležité, aby každý z manželů měl přístup na lůžko sami, což nestojí za tozastrčte ho vedle sebe ke zdi.

Je lepší mít lůžko ve středu místnosti

.

Pokud je to možné, můžete do ložnice uspořádat rekreační prostor, kde si můžete přečíst knihu nebo otočit časopis na měkké pohovce, pohovku nebo křeslo u stojací lampy. Ale je lepší opustit televizi, počítač nebo notebook v obývacím pokoji nebo kanceláři. Předpokládá se, že jejich přítomnost vede ke vzniku různých zájmů ve dvojici a mezeře ve vztahu. Obchodní doklady, dokumenty a další pracovní položky vůbec v ložnici není místo.

Uspořádání nábytku v ložnici

\ t

Když se zamyslíme nad designem manželské ložnice, je důležité umístit nábytek a doplňky, aby se člověk nemohl během spánku spát v zrcadle. Nepříznivě ovlivňuje lidské zdraví a zdraví. Proto není nutné dělat zrcadlové skříňové dveře a toaletní stolek by měl být otočen od lůžka nebo oplocen o obrazovku. Zrcadla lze instalovat pouze do hlavy postele, ale je lepší je přemístit do koupelny a na toaletu.

Dveřní skříň v ložnici se nedoporučuje se zrcadlovými povrchy

Barevné řešení a příslušenství

Konstrukce manželské ložnice zahrnuje vytvoření atmosféry relaxace a odpočinku, takže stojí za to vybrat si ne agresivní barvy. V malých místnostech je lepší dávat přednost lehkým tónům - s nimi se bude místnost zdát prostornější. Můžete si představit světle modré, světle zelené, světle béžové barvy. Žluté nebo pískové tónypřidejte pohodlí a teplo v chladné místnosti a barvu levandule, béžově modré odstíny - chladné na horký den. Hnědé a černé barvy jsou často používány v interiéru ložnice, ale není nutné přetěžovat jejich pokoj. Zde musíte dovedně vyzvednout textil a dekorativní předměty.

Spací ložnice v pastelových barvách

Pokud je manželská ložnice umístěna ve velkém pokoji a není žádoucí zaplnit prostor nábytkem, jedna ze stěn může být ozdobena tapetou nebo panely s malým vzorem. Takže místnost se nezdá být prázdná.

Někteří rozeznávají ložnici v jasných odstínech barvy, ale tady musíte přemýšlet o budoucnosti. Pokud ložnice pro novomanžele může být provedena pomocí jasně červené, jasně modré nebo oranžové odstíny, pak zralý pár v takovém prostoru k odpočinku na zbytek bude docela obtížné.

Zvláštní pozornost by měla být věnována textilním materiálům. Doporučuje se používat přírodní tkaniny, protože závisí na zdraví rodinných příslušníků. Barva musí být zvolena v závislosti na celkové barvě místnosti. Zajímavý vzhled je kombinace černé, bílé a červené nebo vínové, kde budou jasně dekorativní prvky jasné: svícny, vázy, ložní prádlo.

Prostorná ložnice ve světlých barvách

Je důležité uvažovat o osvětlení v ložnici. Pokud není dostatek přirozeného světla ani v prostoru ve dne, je třeba přemýšlet o jasném špičkovém osvětlení a několika místníchsvětelné zdroje: stojací lampy v blízkosti lůžka, stolní lampy na nočních stolcích nebo svícnech. Pro místní zdroje světla je lepší vybrat matné stropy nebo stínítka. Chcete-li vytvořit romantickou situaci si můžete koupit svíčky, ale zároveň nezapomeňte na požární bezpečnost.

V ložnici by měly být místní zdroje světla

.

Mnoho doplňků v ložnici bude zbytečné. Celkový design ložnice doplní dvojice obrazů, velká dekorativní váza, dekorativní polštáře, několik sošek v závislosti na stylu místnosti. Pokud chcete navíc vyzdobit ložnici a dát jí originalitu, můžete použít dekorativní nálepky na stěnách tapety s grafickým designem nebo tapetami na jedné ze stěn, proutěných košů nebo zajímavé hrudi pro skladování věcí. V případě výzdoby místnosti je důležité, aby interiér a výzdoba byly vzájemně harmonické, jinak bude smysl pro zakalení prostoru.

Dekor v manželské ložnici

Feng Shui dekorace

V současné době existuje velké množství lidí, kteří při navrhování svého domova využívají rady doktríny Feng Shui, aby přinášeli život, zdraví, veselost a plodnost. V interiéru ložnice jsou tato pravidla obzvláště důležitá, protože většinu času trávíme doma v ložnici. Některé z tipů, které byste měli vypadat, jsou ložnice Feng Shui, podíváme se níže.

Ložnice Feng Shui Fusion

Jedním z důležitých pravidel je: ložnice pro novomanžele a pro dospělémanželství by nemělo být nepravidelné (tvar trojúhelníku nebo mnohoúhelníku). Je žádoucí v každé místnosti, aby usilovala o vytvoření čtverce nebo obdélníku. Pokud má prostor několik výčnělků nebo výklenků, je žádoucí je upravit umístěním nábytku nebo obrazovek.

Ložnice pro novomanžele Feng Shui

Police v ložnici jsou lepší, než aby visely, zejména nad postelí. Strop nad postelí by měl být také bez dalších trámů. Nejlepší je skrýt je pomocí nízkého stropu. Obecně platí, že masivní nábytek vedle postele se nedoporučuje - to je represivní jednání na osobu. Postel musí být nutně na nohou, dokonce i ti, kteří rádi spí nízko, prakticky na podlaze. Energie by měla cirkulovat v celém prostoru místnosti a také pod postelí, takže by měl být alespoň minimální zdvih z podlahy.

V ložnici musíte opustit těžkopádný nábytek u lůžka

.

Feng Shui má zakázáno umísťovat v ložnici obrazy nebo obrazy, které jsou spojeny s vodou. Vodní prvek by také neměl být ve formě akvárií, fontán, vázy s květinami. Obrazy květin a dekorativní květiny jsou také nejlepší, když zdobí ložnici nepoužívat. Mimochodem, dekorační prvky (figurky, svícny, stojací lampy nebo vázy) v ložnici páru by měly být vyrovnány.

V manželské ložnici se doporučuje používat párové dekorace

.

V této výuce je kladen důraz na lůžko a jeho ustanovení. Neměla by být kruhová a na ní musí člověk vidět vchod do místnosti, tj. Postelmusí stát diagonálně od dveří. Manželské lůžko se nedoporučuje umístit tak, aby lidské nohy směřovaly ke dveřím. Oslabuje energii, a proto špatně ovlivňuje zdravotní stav člověka. Je také lepší neposílat lůžko do rohu místnosti nebo do okna.

Umístění lůžka pro Feng Shui

Mladý pár v místnosti naproti posteli nebo v její hlavě může dát jeden z talismanů, který podporuje plodnost a lásku. Mimochodem, čelo postele nebo zadní část lůžka jsou velmi důležité, protože chrání osobní vztahy před invazí druhých. Další pravidlo pro mladé a pro dospělý pár je použití jedné velké matrace postele. Rozdělení manželství, i vizuálně nepostřehnutelné, může vést k neuspořádaným vztahům.

Manželské lůžko musí mít nezbytně lůžko z čela

.

Je také důležité pravidelně větrat místnost. Kromě toho, že je zdravý, stále přináší svému páru svěžest a novost.

Použijte učení Feng Shui nebo ne - vaše právo. Hlavní věc při navrhování své vlastní manželské ložnice - pohodlí a pohodlí obyvatel. Pokud jste oba pohodlní na kulaté posteli, spát na něm. Pokud je to pohodlnější bez zad, koupte si postel bez čela. Vyberte si barvy tak, aby se vám líbily, abyste si mohli večer odpočinout v této místnosti a ráno se probudit ve skvělé náladě. Chcete-li strávit noc v moderní ložnici a zároveň opravdu ne relaxovat - je to naprosto zbytečná oběť. Žít, spát, láska,relaxovat a odpočinout si, abyste byli příjemní a pohodlní!

Komfort pro váš domov!

Pokud se vám tento článek líbí se svými přáteli kliknutím na ikonu vaší sociální sítě. Děkuji!