Malování stěn v kuchyni vlastníma rukama: co a jak lépe malovat

Stěny v kuchyni - to je obzvláště kontaminované místo, jako v přípravě potravin často postříkání tuků, omáček létat, a deska neustále přiděluje páru a saze. Je důležité je spolehlivě chránit před kontaminací a mít povrch na mytí tak, abyste je mohli jednoduše otřít vlhkým hadříkem. Předmětem našich diskusí bude dnes malování stěn v kuchyni a fotografie hotových interiérů s malovanými stěnami.

ObsahVýhody barveníMytí barevPříprava k barveníVýroba nástěnných malebRostliny na zeď

Obsah
 1. Výhody zbarvení
 2. Typy umytých barev
 3. Příprava pro nátěry
 4. Technologie nástěnné malby
 5. Obrazy s barvou na zdi
 6. Závěr

Výhody barvení

\ t

Malování stěn v kuchyni je skvělé pro design v moderním stylu. Vytváří hladký a homogenní povrch, který se na úkor osvětlení stává krásným gradientem.

Hlavní výhody nátěrových hmot na vodní bázi:

 • Odolnost proti vodě - nejdůležitější kvalita pro náročné podmínky v kuchyni;
 • Schopnost zabarvení v jakékoli barvě;
 • Ekologie;
 • nepřítomnost nepříjemného zápachu;
 • Snadná aplikace;
 • požární bezpečnost;
 • Paropropustnost, tedy nepřítomnost podmínek pro mikroorganismy;
 • Dobrá přilnavost - schopnost dlouhodobého držení na povrchu bez trhlin, loupání a uvolňování;
 • dlouhověkost do 10 let;
 • Rychlé sušení během několika hodin;
 • Nízká cena.

Hlavnínedostatek vodorozpustných barev - ztráta jejich vlastností pod vlivem nízké teploty. Ujistěte se, že je uchováváte při pokojové teplotě.

Chcete-li zkontrolovat kvalitu nebo nátěr v kuchyni, kterou jste zakoupili, proveďte experiment: naneste barvu jako a vložte ji do vody na 24 hodin. Proces můžete také urychlit umístěním vzorku pod proudem vody po dobu 15 minut.
Je-li barva dostatečně vlhká a umyta, pak by se jí nemělo nic stát. Pokud by však byla vyplavena, byla pokryta puchýřem nebo rozprostřena - obsahovala málo pojiva, nebyla odolná proti vlhkosti.
Požadavky na jakost vody a kvalitu vody jsou specifikovány v GOST 196-89 a GOST R 52020-2003.

Druhy umytých barev

\ t

Pokud si myslíte o zakrytí zdí v kuchyni - je to dobrá volba, jak s nimi zacházet vodou ředitelnou barvou.
Vodové emulzní barvy se skládají z vody, pigmentů, které jí dodávají barvu, jakož i polymerů. Polymery jsou hlavní složky, které mohou působit jako akrylové, latexové, silikonové nebo PVA. V kuchyni můžete použít vše kromě PVA - nátěr na jeho bázi není odolný proti vlhkosti a je vhodný pouze pro suché místnosti.

Nejoblíbenější akrylová barva, na úkor nejlepší ceny a přijatelné kvality. Vytváří sametový matný povrch.

V Rusku a zemích SNS jsou akrylové barvy označeny:
VD-AK- (№)
Kde VD označuje - vodní disperzní barva, AK - akryl, № - počet nátěrových hmot a laků.

Pokud hledáte řešení, než malovat stěny v kuchyni odolnější, pak je to lepšípoužijte silikonovou nebo latexovou barvu. Umožňují vytvořit pevný povrch pro mokrou erozi, ale jsou dražší. Po zaschnutí se na nich vytvoří tenké vrstvy, které je dále chrání před otěrem.

Příprava na malování

\ t

Opatrně odstraňte starou barvu a tapetu ze stěn

Důležitou etapou před dokončením stěn je jejich příprava.

 • Odstraňte je od zbytků mastnoty, nečistot a prachu a odstraňte staré dokončovací materiály. Je také nutné odstranit starou páchnoucí omítku.
 • Velké výmoly musí být uzavřeny sádrovcem nebo kompozicí na bázi cementu. Pokud narazíte na plísně a houby, musíte je mechanicky odstranit a ošetřit povrch antibakteriální impregnací.
 • Poté je nutné opatrně vyrovnat stěny s omítkou z akrylového vodotěsného tmelu. Když je povrch zcela suchý, musí být ošetřen slupkou, aby se získal ideálně hladký povrch.
 • Pak je nutné stěny ošetřit základním nátěrem a počkat na úplné vysušení.
 • Aby se zamezilo znečištění zbytečných ploch, utěsněte je malířskou páskou.

Technika nástěnných maleb

\ t
 • Před nanesením nátěr důkladně promíchejte. Pokud je to nutné, přidejte barvivo nebo smíchejte barvu v obchodě s barevným strojem.
 • Aby byla barva stěn homogenní, je třeba ihned aplikovat požadované množství barvy. Někdy se mohou i v různých bankách jednoho výrobce lišit. Všimněte si, že po zaschnutí bude barvaméně jasné.

 • K vytvoření husté a bohaté barvy může být zapotřebí jedna až tři vrstvy nátěru. Spotřeba vody na bázi vody je přibližně 150-200 g /m. sq.
 • K malování použijte štětec a velurový váleček. Pro malování velkých objemů můžete použít sprej (paintball).
 • Aby se zabránilo namáhání, použijte zásobník barvy. Nalijte malé množství nátěru do lázně a před nanesením přebytečné hmoty několikrát opláchněte.
 • Začněte proces malování z okna, první vrstva se obvykle aplikuje v horizontálním směru. Všechny následné vrstvy ve svislé poloze, to umožní, aby povrch stěny vypadal přirozeněji.
 • Obvykle se pro první vrstvu barva ředí vodou o 10-15%, podrobnosti jsou uvedeny v návodu.
 • Za prvé, kartáč rozjasní rohy a těžko dostupná místa na jedné stěně a celý povrch je pak natřen válečkem. Další stěna začíná až po předchozí.
 • Další vrstva se nanese po úplném vysušení stěn. Po dokončení lakování doporučujeme, abyste pracovní plochu zavřeli v kuchyni skleněnou deskou, dlažbou nebo jiným praktickým materiálem v kuchyni, aby byla zajištěna delší životnost.

Není nutné malovat stěny monotónní barvou. Můžete malovat pruhy, čtverce, trojúhelníky a další tvary. Chcete-li to provést, musíte určit hranice obrázku s páskou barvy, dostane rovnou čáru. Kdybarva schne, páska může být odstraněna.

Zbarvení stěn ve sklenici "zebry"

Video o zbarvení stěn v koupelně a v kuchyni:

Obrazy s barvou na zdi

Chcete-li udělat obraz zdí v kuchyni, musíte mít umělecké dovednosti nebo se obrátit na umělce. Je to dlouhá a tvrdá práce, ale výsledek stojí za to.

Za tímto účelem je obraz nejprve nanesen na stěnu tužkou, a poté, po přizpůsobení, je provedena malovaná malba na vodní bázi.

Pro doplnění objemu použijte populární techniku ​​- poskytující vzdálený plán malé mlhoviny a nejasnosti. Kromě akrylové barvy pro nátěry kameny, použijte dekorativní omítky. To vám umožní získat realistické kamenné struktury.

V horní části obrázku máčeno v akrylu a je opatřeno ochrannou vrstvou laku.

Je třeba poznamenat, že v tomto případě je nutná ještě důkladnější příprava stěny - odstranění drobných nerovností a omítek s dodržením technologie. Obraz na zdi je schopen zůstat v dobrém stavu po dobu 10-15 let.

Důležitým bodem je osvětlení obrazu. Pro umělce, aby vyzvednout harmonické odstíny, je důležité nainstalovat lampy na obraz. Doporučujeme také odstranit všechny nepotřebné prvky, které zabraňují kreslení a snižují efekt malby: zásuvky, vypínače, větrání a výčnělky. V extrémním případě je lze popírat, malovat pod barvou malby.
Obrázky ukazují kresby na stěnách v kuchyni:

Závěr

Pokud přemýšlíte více o vytvoření zdi v kuchyni - můžete si vybrat barvu rychle. Chcete-li dát hotový pohled na zpracování vaší kuchyně, nezapomeňte správně vložit stropní podložka, pro to, přečtěte si náš článek.
Interiér vaší kuchyně se ukáže jako moderní a vydrží dlouho. Omalovánky vám umožní získat jakoukoliv barvu kuchyně a milovníky umění a mohou si na stěnách zařídit malbu na stěnách, přidat zajímavý obrázek nebo klasický obrázek.