Letní sprcha s vlastními rukama

Městský povyk je únavný a nepříjemný. Mnozí by se chtěli přestěhovat do klidnějších vesnic nebo předměstí, ale bohužel musíte vydělat peníze na slušný život. Takže zbývá jen povzdechnout si a snít o skromném domku někde v klidném, malebném ... Nech mě, proč - sen?! Skromný dům v malebném klidném prostředí je naší rodnou chalupou. Takže ne všichni "táhnou" na plnohodnotném sídle, kde můžete žít celý rok. Přemýšlejme však a proč si pověstný "dům v obci"?

"Užijte si přírodu, ticho a relativní samoty (ve srovnání s bytovým blokem" antrax ")" - s jistotou, ale poněkud vágní odpověď mnoho. Život v pastoračních podmínkách je však dobrý pouze v teplém období - od pozdního jara do počátku podzimu. Jindy se obyvatelé „těší“ na silnicích, kde se dá jednat pouze na traktoru, problémy s vytápěním, nedostupnost základních věcí a další „pěkné“ rysy venkovského života.

Tento obraz je poněkud přehnaný, ale upřímně poznáváme, ne tolik. Takže je to chata - ideální volba. Není náhoda, že na stejném Západě v bohatých lidech je pojem "letní" dům.

Letní sprcha - důležitá součást komfortu

Letní sprcha je velmi důležitá pro normální život v zemi. Je jasné, že hovoříme o skutečném venkovském domě, ne o banálním pozemku, který je každoročně vysazován výhradně bramborami a několika třemi domácími plodinami, které téměř zcela vylučují lidský zásah. Potřebujeme přesně "letní dům", ve kterém můžete jednodušežít a žít dobře. Samozřejmě byste se neměli snažit vyřešit všechny problémy v jednom pádu a pokusit se zopakovat úroveň komfortu městského bytu. Můžete však udělat hodně, bylo by to přání.

Připraveno nebo domácí?

Na internetu můžete najít zajímavé možnosti pro sprchu, které jsou nabízeny k prodeji. Zpravidla se jedná o velmi solidní, originální budovy, ale velmi levné. Ještě častěji existují přenosné (primitivní) struktury za poměrně skromnou cenu, ale mají další nevýhodu - jsou jednoduše nepříjemné.

Inzerenti jsou přesvědčeni, že jejich modely jsou pro vás jedinou cestou a dělají něco vlastníma rukama - je to plýtvání utrácet za moc, protože vše, co lze v venkovském domě udělat, je ražniči. Dovolte mi, abych s tím nesouhlasil, ani dobrá stavba nevyžaduje zvláštní úsilí. Nejzajímavější je, že to bude stát podstatně levnější než podobný nákup (alespoň jeden a půl krát). Existuje další plus ve prospěch "falešné" - kreslíte kresby sami (přesněji, zpracováváte "nějaký druh systému z internetu"), po kterém si myslíte, že přes strukturu do posledního detailu. To je velmi důležité, protože každý má své vlastní návyky, a je žádoucí, aby ho naplnil co nejvíce v krajině svého pozemku.

Volba místa

Místo sprchy je vybráno dostatečně opatrně. V ideálním případě by to mělo být místo na kopci - je jednodušší udělat normální odtok; relativně blízko domu, takže v případě špatného počasí nebylo nutné stříkat přes kaluže, ale ne příliš blízko, jinak by voda poškodila základ budovy. Existuje mnoho takových přání a pokud tomu věřítepro některé stránky, všechny z nich jsou hrůza stejně důležitá. Ve skutečnosti jednoduše přivedete k potřebě koupit /objednat duše právě u nich, nic víc.

Není jasné? Řekněme jednodušší, všechny tyto problémy lze snadno vyřešit a pokud byste měli myslet, i bez komplikací. Jediné vážné přání - vyberte si slunné místo (tak, aby se voda v nádrži zahřála sama) a odvedla vodu z domu.

Hledání optimálního systému

Lidé jsou odlišní, a proto se návyky radikálně liší. Někdo chce normální budovu s šatnou a prostornou sprchou, někdo považuje šatnu za "přebytečný luxus" atd. Je třeba vzít v úvahu počet členů rodiny, jejich rozměry a zvyky. Jedním slovem, myslím. Doporučujeme v tomto případě ne "skvalyzhnichat" a vybudovat normální strukturu. Představte si, jak pohodlná bude vaše dacha, pokud po náročném (a špinavém) dni práce nebudete moci umýt, šetřit vodou a obávat se rozbití designu ostrých pohybů, ale opravdu - "vysoko".

Pracovní plán

\ t

Poměrně často jsou více či méně jednoduché struktury konstruovány nebo nejsou „na očích“. K dispozici je jedna nebo dvě brožury se schématem budoucího "předku práce" a ještě jednou - s převodem materiálů. Zdá se, že je to dost, ale věřte mi, že všechno je mnohem složitější. Člověk je uspořádán tak, že je to nejjednodušší způsob, jak vnímat vizuální informace. Je možné udržet něco v hlavě, ale některé detaily se nevyhnutelně ukáže být ztracené. Je to trochu maličkost, ale znamená to, že ztrácí čas na pochod za zapomenutým nástrojem nebo materiálem,nové výpočty statické pevnosti, dodatečné finanční přítoky atd.

Posaďte se a přemýšlejte, jak byste měli. Ne půl tuctu během fotbalové přestávky, ale opravdu. Přemýšleli jste Vraťte se do svého počítače a prohlédněte si obsahové stránky - uvažovali jste někdy, na nic nezapomněli? Doporučujeme nekreslovat diagramy ručně, ale tisknout na počítači ve více kopiích. To je v několika: jeden je neustále visí s ním (to je užitečné objasnit informace), jeden je doma na ploše, a další pár - v dobrých přátel, docela pochopit výstavbu.

Konstrukce

Zpravidla lidé začínají přemýšlet o designu v konečné fázi výstavby nebo dokonce i po ní. Je vnímán jako něco sekundárního, něco, co nelze opomenout. Mimochodem, je to zbytečné. Design - nejen barva budovy nebo různé "rushechki". To je také volba systému, s ohledem na okolní krajinu, materiály. Souhlasím, cihlová budova, deska nebo plast vyžadují odlišný přístup a budou vypadat zcela jinak.

Rozměry

Značení se provádí nejprve pomocí obyčejných kolíků a lan. Rozměry budoucího základu se shodují s rozměry rámu nebo dokonce o několik málo více. Nejběžnější verze sprchového koutu je 1 m2 plus šatna o něco menší velikosti. Tyto údaje lze nalézt na internetu. Je však naprosto jasné, že poradci se nikdy nezúčastnili výstavby a jsou "teoretickými" teoretiky.

Zdá se, že pocházejí z běžné koupelnyvětšina z nás se sprchuje. Zapomeňte však na prostý fakt, že průměrný člověk je trochu domýšlivý - i když vezmeme v úvahu, že pohyby trupu a rukou neomezují zdi. Představte si krabici o velikosti 1 m2, ve které budete umývat ... Adolescenti nebo děti budou stále padat dolů, ale obyčejní lidé nebudou spokojeni. Malá šatna není také nejchytřejší nápad. Připomínáme vám - tady visíte špinavé a čisté oblečení. Opravdu chceš být znovu špinavý a jít ho umýt?

Nejvíce "útulné" verze letních chat začínají od 1,2 x 1,2 m, a ještě lépe 1,5 x 1,5 m

.

Nadace

Nadace - důležitá součást každé stavby a zacházet s ní velmi vážně, takže návrhy domácích "experimentátorů" stavby by měly být ošetřeny s určitou opatrností. Například, můžete najít různé možnosti pro letní sprchu bez nadace, a to se může zdát jako docela zajímavý nápad. Nebylo by to tak - nevýhody hromadné metody a především nadměrný krátkodobý design nebo vysoká technologická úroveň, ne příliš reálná pro obyčejného člověka.

Beton - to je nejvhodnější materiál pro základ. Robustní, trvanlivé, cenově dostupné a co je nejdůležitější, nevyžaduje vysokou profesionalitu. Tloušťka základu přímo závisí na materiálu, ze kterého budete stavět letní sprchu, ale v žádném případě - minimálně 10 cm. Je samozřejmě velmi žádoucí, aby byl základ posílen.

Je žádoucí zvednout základ pomocí bednění. Díky této jednoduché metodě špinavé vody bude sloučit mnohem rychleji. PředtímPřipravte si místo pro odvodnění s výplní. Například namísto budoucího potrubí položte ránu ruberoidní tyčinky vhodného průměru.

Podlahy

Existuje mnoho možností pohlaví. Betonový základ lze opustit jednoduše umístěním gumovým kobercem nebo obyčejnou dřevěnou paletou z nejbližšího skladu (poslední varianta je nejjednodušší a nejekonomičtější a je možné roztavit speciální kovovou sprchovou vaničku prodávanou v prodejnách sanitární keramiky

).

Je žádoucí oddělit šatnu a sprchový kout nejen s přepážkou (ne nutně standardní dveře - přijde a záclony pro sprchu), a více zkušených odborníků doporučují neomezovat podlahu a zvýšit podlahu v šatně. Pokrytí podlahy v šatně je častěji vyrobeno ze dřeva, ale obvyklý kus linolea se vejde.

Stoke

Odvod znečištěné vody lze provádět jak potrubím, tak speciálně položenými drážkami. Obě varianty mají své výhody a nevýhody. Například je o něco jednodušší instalovat trubku, ale v případě ucpání je obtížnější ji udržovat.

Odtokový otvor

Jáma se kopá ve vzdálenosti nejméně 2 metry sprchového koutu, s výhodou 3-4. Voda zde nevyhnutelně stagnuje, což negativně ovlivní stav nadace. Je samozřejmé, že se vyhýbá jakékoli struktuře. Hloubka jámy - cca 2 m, což je obvykle dostačující pro rodinu. Do dna se nalije vrstva drceného kamene nebo strusky a stěny se zpevní obvyklými starými kryty pneumatik. Jak každý ví, toto "dobré" sMinimální přání lze nalézt s přebytkem.

Existují i ​​další možnosti odstranění znečištěné vody. Například, zesílené drážky jsou dělány, ve kterém voda jde k zalévat některé rostliny. Pokud nechcete sprchu používat současně a na mytí, nebude z takové vody škodit.

Kostra

Jatečně upravená těla mohou být vyrobena z obyčejného dřeva nebo kovu. Obě možnosti mají výhody i nevýhody. Zkusme to společně zjistit.

Dřevo je poměrně levný, ekologický a estetický materiál. Konstrukce podobného rámu je velmi jednoduchá a další fólie nebude žádnou prací. K minusům lze přičíst skutečnost, že ani impregnace z hniloby nezaručuje trvanlivost konstrukce.

Kov stojí o něco více, ale jeho síla je znatelně vyšší. Takový rám musí vydržet nádrž s výrazně vyšší vodou. Mínus je poměrně slušná cena.

Rámu lze sbírat jak na zemi, tak přímo na základně - záleží na samotném designu a přítomnosti pomocníků. Upevňuje se (dřevěné nebo železo - naprosto totéž) na kování v základu. K tomu můžete vyvrtat otvory, po vylití je zavřít, nebo je jednoduše nalít do výztužné mřížky před nalitím.

Materiály pro stěny

\ t

Můžete dát prostor své fantazii - neomezujte se pouze na obvyklé dřevo. K vašim službám plast a polykarbonát, břidlice a profilový list. Můžete dokonce přetáhnout nějaký vodotěsný (a netransparentní materiál.)

Vodní nádrž

\ t

Nádrž je možné instalovat samostatněrám a samostatný doplněk nad ním /v jeho blízkosti se rozhodnete. Předpokládá se, že pro normální, pohodlné mytí průměrný člověk potřebuje asi 40 litrů vody. Proto vypočítejte objem nádrže na základě počtu členů rodiny a jejich hygienických návyků. Kapacity pro potenciální hmotnost nádrže. Jedná se především o plastové lahve různých velikostí, ale zde můžete spojit fantazii. Hlavní věc pro nás - dostupnost, pohodlí a lacinost (nejlépe "volný") materiál.

Navzdory tomu, že kovové nádoby jsou ohřívány rychleji, je hmotnost kovu poměrně patrná. O hliníku je také lepší nemyslet - bude rychle "brousit nohy." Aby se voda ohřála rychleji, můžete postavit něco jako skleník nad nádrží a namalovat nádrž samotnou v tmavých barvách. "Skleník" je jednoduše konstruován: jednoduchá nástavba k rámu, pokrytá fólií (nejlépe tmavá).

Chcete-li vytvořit sprchu ze dna nádrže, narazíte na jednoduchý kohoutek, do kterého je připevněna sprchová hlavice. No, je to jasné - nezapomeňte na víko, skrz které se voda nalije. Pokud z nějakého důvodu není varianta s hadicí pro vás vhodná a přijde k přepravě kbelíku ručně - předem se postarejte o normální - stacionární schody.

Užitečné tipy

Prostor vedle sprchové kabiny se bude stále lišit od nadměrné vlhkosti. Můžete využít tohoto a zasadit některé rostliny, které milují vlhkost. Máme na mysli nejen něco dekorativního, ale i velmi užitečné - stejné okurky.

Není žádoucí ponechat praskliny, ale měl by být určitý druh ventilacezůstat V opačném případě se vytvoří "skleníkový efekt" a může dojít k hnilobě ve vnitřních prostorách. Pokud se obáváte průvanu - uzavřete z nich sprchový kout, ale vytvořte tvar otvorů pro normální větrání.

Pokud chcete strávit světlo, neměli byste ho tahat přímo do kabiny. Dokonce i nákup "vodotěsné" žárovky a dráty, některé nebezpečí zůstává. Je lepší ho přivést do šatny nebo z okna.