Lepidlo na stropní dlaždice - čím lepší je lepidlo? + Video

Správně zvolené lepidlo pro stropní desky umožní, aby kryt zůstal dlouhý a bezpečný. Vzhledem ke specifičnosti montážních podmínek dokončovacího materiálu k lepidlu jsou kladeny zvláštní požadavky.

Obsah

 • Co by mělo být lepidlo?
 • Co dodržet stropní deska?
 • Užitečné tipy
 • Obsah
  1. 1 Co by mělo být lepidlo?
  2. 2 Co dodržet stropní deska?
  3. 3 Užitečné tipy

  1 Jak by mělo být lepidlo?

  Před určením složení lepidla si přečtěte instalační požadavky a vlastnosti stropní desky. Pěnové a pěnové polystyrénové stropní desky jsou malé hmotnosti. Lepidlo proto nebude vystaveno významnému zatížení. Vzhledem k tomu, že je obtížné udržet strop na stropě, mělo by se složení rychle spojit.

  Lepidlo na stropní panely

  Lepidlo pro stropní obklady by tedy mělo mít tyto vlastnosti:

 • Rychlé uchopení. Složení by mělo udržovat obal prakticky okamžitě a bezpečně ho upevnit.
 • Všestrannost. Stropní lepidlo na beton, dřevo, sádrokarton atd. Lepidlo by proto mělo poskytovat vysoce kvalitní adhezi s jakýmikoli materiály.
 • Instalace dokončovacího materiálu nevyžaduje tolik zásob. Lepidlo se zpravidla aplikuje pouze na obvod dlaždice. To umožňuje nejen uložit kompozici, ale také skrýt defekty stropu v podobě nerovností.

  2 Co dodržet stropní deska?

  Nejlepší je lepenístropní dlaždice? Pro tento účel můžete použít různé sklady. Uvažujme je podrobně.

  Univerzální polymerní lepidla jsou nejběžnější formulace. Nejčastěji používaným lepidlem je titan. Má dobrou přilnavost, rychle schne, umožňuje kombinovat různé materiály. Méně používané lepidlo master. Liší se však ostrý, nepříjemný zápach, proto je při instalaci žádoucí pracovat v respirátoru nebo větrat prostor. Kromě toho dlouho schne. Během procesu sušení může dlaždice svítit.

  Existují jiné značky lepidla, podobné titanu a jeho vlastnostem, a za cenu. Titanovo lepidlo si však zachovává vedoucí postavení.

  Lepidlo Titan a Master

  Při práci s polymerními lepidly nežádoucí průniky a teplotní rozdíly. Proto je nutné místnost důkladně větrat.

  Další možností je lepidlo - tekuté hřebíky. Umožňuje aplikovat složení tlusté vrstvy, což je zvláště důležité při úpravě stropů s velkými nepravidelnostmi. Při výběru tekutých nehtů stojí za to věnovat pozornost jejich složení a kompatibilitě s polystyrenem a pěnou. Některá lepidla mohou obsahovat rozpouštědla, která roztaví plasty. A ještě jeden tip: vyberte si bílé nehty. Některé dlaždice se díky své malé tloušťce mohou rozsvítit.

  Polyvinylacetátové lepidlo nebo PVA a jeho analogy lze použít pouze jako poslední možnost. I když je v provozu a v budoucnu, nevytváří žádné nepříjemné pachy, ale pro zajištění spolehlivého spojení bude třeba mnohem více. Navíc jedlouho schne

  Složení polyvinylacetátu

  \ t

  Akrylový tmel. V některých případech aplikujte dokončovací akrylové plnivo. Má vynikající adhezi, hustotu, je kompatibilní s různými materiály, rychle schne. Stále existuje výhoda: bílá barva vylučuje vzhled skladu. Tmel lze dále zpracovávat švy a spoje.

  Jak lepit lepené stropní dlaždice? Co je lepší zvolit? Je třeba vycházet ze skutečnosti, že lepidlo by mělo být bílé nebo transparentní, doba uchopení - minimum a dlaždice by měla být dobře lepena. A stojí za to věnovat pozornost povrchu, to znamená co lepit dlaždice.

  3 Užitečné tipy

  Při instalaci stropních obkladů je důležité nejen rozhodnout, které lepidlo je lepší použít, ale také vědět, jak s ním pracovat.

  Práce s polymerními kompozicemi by tedy měla být následující. Dlaždice je spláchnuta lepidlem, pak nanesena na strop. Pak se odstraní, čeká 40-60 sekund a materiál se opět přitlačí na povrch. Takový algoritmus umožní, aby lepidlo lehce zaschlo a přilnulo ke stropu rychleji a spolehlivěji.

  Montáž stropních desek

  Lepidlo by mělo být aplikováno na materiál po celém obvodu, nejlépe bez mezer. Nedoporučuje se používat tahy nebo tečky. Malá tloušťka materiálu může vést k dalším deformacím, které nepříznivě ovlivňují vzhled.

  Stojí za to začít proces z úhlu, ve kterém pohled padá na vstup do místnosti. Pokud je místnost v nesprávném tvaru, doporučuje se instalace od středudiagonály Centrum je zpravidla lustr. V tomto případě se zvyšuje spotřeba dlaždic, ale kvalita a vzhled bude mnohem lepší.

  Před zahájením procesu by měl být starý strop odstraněn lépe. V opačném případě nemůže vydržet zátěž, a pak se dekorace, včetně nové dlaždice, může rozpadnout.

  Pokud se strop silně liší s vadami a nepravidelnostmi, doporučuje se předem vyrovnat povrch nebo použít jiné dokončovací materiály. Namontujte například napínací nebo zavěšené stropy.

  Samotný proces instalace je velmi jednoduchý. Nejdůležitější je kvalitativně aplikovat lepidlo a aplikovat dlaždice na sebe s maximální přesností. Jediný problém, ke kterému dochází při práci, je nepříjemnost. Ruce jsou neustále potřebné k tomu, aby se zvedly a způsobily únavu, napětí ve svalech. To platí zejména při práci s dlouhými sušárnami. Proto je důležité rozhodnout o tom, jaké lepidlo se má ošetřit.