Květinové záhony v krajinářském designu

 • Zřejmě žádný zahradní design nemůže být proveden bez květin, a zde je třeba mít na paměti nejen design kvetoucích květin, ale také dekorativní. Záhony se liší tvarem, takže vyčnívají záhony, parterály, rabatka, pruhy, skupiny trvalek, okraje květin.

  Kromě toho je možné vytvořit celý komplex květin, například skalky, vodní a květinové zahrady, jiřiny a zahrady odrůd zkroucených rostlin. Můžete samostatně vybavit svou zahradní květinovou zahradu, ale aby bylo možné správně umístit květiny, je nutné mít nějaké zkušenosti a chuť, pilnost a znalost floristiky. Pokud jste se nikdy předtím nezabývali uspořádáním záhonů, začněte s uspořádáním malé květinové zahrady. Zamyslete se nad umístěním barev, obdobím jejich kvetení, barevnou škálou, výškou.

  Pokud se chystáte uspořádat květinovou zahradu, je nutné umístit květiny správně, a za tímto účelem začít od středu kompozice, která by měla dát nejvíce pyshnotsvetuschih, velké a vysoké a již kolem květy menší výšky a hustoty, vhodné dekorativní palma. Nemusí se vzájemně blokovat a musíte mít k nim přístup, abyste se o ně starali a o vodu.

  Na vodorovné nebo šikmé ploše je instalován parter. Může se skládat z celého komplexu - vody, trávníku a květin. Parter se často provádí ve formě pravidelného geometrického obrazce, například obdélníkového. Partneři se mohou skládat z květin nebo trávníkové trávy, vyrobené ve formě zeleného koberce. Květinové salóny jsou pokryty trávníkem amají pozemky s ročenkami nebo trvalkami. V tomto případě mohou být květiny umístěny ve středu trávníku, mohou být zdobeny pískem, štěrkem, oblázky, mušlemi a dalšími dekorativními prvky.

  Trávníky se však skládají pouze z hladkého řezu trávy, který jako koberec pokrývající plochu.

  Smíšené květinové okraje budou nádherným doplňkem kolejí nebo uliček, mohou být umístěny podél plotu nebo zdi. V tomto případě je pro dosažení nejlepšího výsledku vhodné poradit se s odborníkem nebo se obrátit na zahradnickou službu.

  Vzhledem k tomu, že smíšené květinové hranice se skládají z mnoha různých rostlin, prostor za nimi vyžaduje zelené pozadí, které může být vytvořeno ve formě zeleného plotu z keře.

  Jednotlivé výsadby květin by měly být umístěny na prominentním místě a je žádoucí, aby byly květy po mnoho let a měly dlouhé období kvetení.

  Pokud potřebujete terénní úpravy pozemku, hledání společnosti dnes nebude problém. Specialisté budou provádět topografické a geologické studie území, plánování a rozpočtování prací, podporu projektu, autora apod. Speciálně pro Vás bude vytvořen zajímavý a individuální projekt vašich stránek.