Která podlaha v koupelně bude vhodná - dlažba, laminát, linoleum

Podlaha hraje pro koupelnu velmi důležitou roli. To je všechno kvůli konstantní vysoké vlhkosti v této místnosti. Aby se zabránilo vlhkosti a vlhkosti, musíte při pokládání podlahy v koupelně splňovat všechny technologické požadavky.

Obsah:

  • dlažba keramická;
  • Samonivelační podlaha;
  • Linoleum;
  • Laminát na podlaze v koupelně;
  • koberec;
  • Dřevěné podlahy v koupelně.

Pro podlahy v koupelně existuje několik kritérií. Musí být bezpečný a šetrný k životnímu prostředí. Měla by být izolována, chránit před negativním hlukem, vlhkostí a také udržovat teplo. Také by měla být krásná, snadno udržovatelná a trvanlivá. Většina těchto kritérií je poměrně proveditelná. Pro dosažení těchto ukazatelů musíte být vedeni několika součástmi: musíte zvolit správnou podlahovou krytinu a stohování. Než začnete pracovat. Je nutné studovat všechny typy podlahových krytin, které lze použít pro koupelnu. Podlahová krytina by měla být praktická, spolehlivá a v souladu s okolním interiérem. Na moderním stavebním trhu existuje široký sortiment materiálů, které splňují všechny potřebné požadavky.

Koupelna dlaždice FOTO

Dlaždice na podlaze v koupelně.Ona je velmi populární, protože má vysokou úroveň odolnosti vůči vlhkosti. Navíc díky keramické dlažbě vytváří atraktivní vzhled. Ona nenínáchylné k deformaci vlivem vnějších faktorů. Pokud má dlaždice drsný povrch, povrch se neklouže. Také podlaha může být objemná. Tento typ podlah je nejnovější ve vývoji. Rovnoměrné rozložení hmoty polymeru dopadá na povrch podlahy. Taková podlaha může trvat déle než dvě desetiletí.

Hromadná podlahamá odolnost proti vlhkosti, navíc není kluzká. Vodu teplou podlahu lze kombinovat s podlahou. V tomto případě bude vana pohodlnější. Jediná nevýhoda, na kterou má podlahová podlaha, je její cena.

Jako nátěr lze použítlinoleum PVC . Je to levný, ale vysoce kvalitní povlak. Je to celkem jednoduché sestavit. Pokud se používá v koupelně, pak by měl mít vlhkost-odolný základ. Stejně jako u dlaždic by linoleum mělo mít drsný povrch.

Podlahovou krytinu lze také vyrobit pomocí vodotěsného laminátu. Pokud povrch laminátu často dostane vodu, pak může brzy ztratit své vlastnosti a bude muset být vyměněn. Ale s náležitou péčí může sloužit mnoho let. K dnešnímu dni existuje mnoho typů laminátů s různými barvami a odstíny. Každý si bude moci vybrat nejvhodnější variantu a vytvořit pohodlnou koupelnu. Přečtěte si článek http://po-polu.ru/ukladka-laminata.html a laminát můžete v koupelně dát vlastními rukama. Je žádoucí použít laminát pouze v těch místech, kde padávlhkost bude minimální. To znamená, že pro koupelny by bylo nejlepší kombinovat keramické obklady a laminátové podlahy.

V koupelně můžete umístit koberec . Nemá však odolnost proti vlhkosti. Tam jsou modely, které jsou odolné vůči vlhkosti, ale je těžké najít na prodej, a jeho cena je poměrně vysoká. Původní variantou bude natírání přírodního kamene. Je pravda, že existuje jedna významná nevýhoda - je zima. Chůze na něm je plná následků. Navíc má kluzký povrch.

Pokud chcete, aby podlahapatřila do koupelny ze stromu , budete muset strávit čas zpracováním, abyste dosáhli účinku odolnosti proti vlhkosti. Praxe ukázala, že drahá, ale ne praktická možnost. Někteří lidé používají korkové kryty, ale jejich životnost je mnohem nižší než u jiných nátěrů. V kortikálním krytu je několik vrstev. Skládá se z lisované vrstvy, propichovací vrstvy a ochranné vrstvy. Korkový kryt může být dvou typů. V první variantě musí být korkový kryt umístěn na ideálně rovném povrchu. Pro druhou možnost je nutné použít technologii se zámky pomocí hrotu /drážky. Při pokládání podlahy v koupelně je několik stupňů. 1) Probíhají přípravné práce na hrubé podlaze. 2) Hydroizolace podlahy v koupelně. 3) Naplňte šrouby. 4) Naskládejte dokončovací materiál.

Při pokládce podlahy je velmi důležité pozorně sledovat všechny předměty bez jejich porušení. Především podlaha by měla být praktická a příjemná pro oči. Jaký druh pokrytí je vhodnější, každý z nichmusí rozhodnout sám.

Užitečný článek? Přidat do záložek!

Rubrika: Podlahy v koupelně: pokládka, teplá podlaha, foto