Krajinářský design chata

Zlepšení chaty - komplex činností, které zahrnují její architektonické objekty, osvětlovací systém, trávníky, nádrže, kterým předchází etapa plánování a projektování náčrtek terénních úprav. Design chaty již dlouho není luxusem, i když kompetentní a profesionální přístup vyžaduje poměrně značné finanční investice.

Další zajímavý - krajinářský design na svahu

Obsah
  1. Jaké práce zahrnují krajinářský design chaty
  2. Výsadba pozemku
  3. Recenze videa - Design krajiny
  4. Fasáda budovy jako součást krajinářského designu

Co zahrnuje krajinářský design chaty

Krajinářský design chatové oblasti bude splňovat dva hlavní požadavky:

  • být originální a krásná;
  • dodržovat zásadu praktičnosti a funkčnosti.

Majitelé půdy a jejich hosté by měli nejen obdivovat krásnou krajinu, ale i odpočívat v atraktivním, dobře promyšleném prostředí, kde vinutí vedou do rekreační oblasti, a altán s grilem není "vyfukován" studeným větrem. Práce na návrhu areálu začíná přípravnou fází, při studiu reliéfu, strukturou půdy, větrnou růžicí, mikroklima a dalšími charakteristikami území. Dalším krokem je určení stylu, ve kterém bude krajina tvarována.

Na základě finančních možností vlastníka pozemku se plánuje výstavba fontán, rybníků, terasa další drahé předměty. Vyžadují plánování komunikačního systému, který je třeba v první řadě zohlednit. Po upřesnění seznamu budoucích objektů se umístí na mapu, určí velikost, tvar, obsazenou plochu. Jsou umístěny v závislosti na terénu, zejména větry a blízkosti dalších vnějších objektů. Systém cest a osvětlení je zvažován.

Okamžité provedení krajinářské úpravy chaty v životě začíná přípravou území. Nejčastěji je třeba transportovat půdu, vyrovnávat půdu nebo naopak dávat jí hrb. Plošiny pod altánem, dětský koutek, nádrž na bazén, rybník nebo suchý potok jsou vyhloubeny. Jsou vysazeny stromy a keře.

Výsadba chaty

\ t

Velkoplošné a živé ploty - to jsou základní prvky závodu, které jsou předmětem přistání v terénních úpravách. Podle jejich výběru je nutné pečlivě studovat tempo růstu, velikost koruny, období kvetení a další charakteristiky. Plánování zeleně v krajinářském designu každé chatové oblasti by mělo následovat jedno hlavní pravidlo: v každém ročním období by živé plantáže měly být kveteny novými barvami, radováním a překvapením svých mistrů. Pro tento účel se vybírají rostliny, jejichž nejvyšší dekorativní vlastnosti se projevují v určitém ročním období.

Výsledná krajina se tedy bude podobat na sebe navzájem. Jedná se o tzv. Zahradu kontinuálního kvetení. K němuChcete-li vytvořit, je nutné vybrat rostliny, které kvetou na jaře, v létě a na podzim s členěním na časné a pozdní. Na jaře kvetoucí vzor vytvoří krokus, narcisy, tulipány, muskaria, kosatce. Keře jsou forzicia, vápno, třešeň stepní a další ovocné stromy, které jsou dekorativní pro 20-25 dnů. Hladký přechod z jara do léta provádějí pivoňky. Vždy relevantní a krásný jasmín, akryl, lilie, růže, phlox.

Videa - Krajina design

Všechny tyto rostliny by měly být vysazeny ve skupinách a vytvářejí barevné skvrny na zeleném trávníku. Útočníky blížícího se pádu jsou gladioly, chryzantémy, hortenzie, astry a blackberry. Aby se zajistilo, že všechny tyto živé rostliny budou nejvíce zářit svou krásou, potřebují správně zvolené pozadí. Za tímto účelem jsou na pozemku vysazeny trvalky a keře typu okrasných trav a lektvarů: tymián, ozdobný luk, rybíz, banán a další. Vestavěné květinové záhony a záhony mohou být "zředěny" alpskými skluzavkami. Nejlepší z jejich obyvatel jsou dekorativní jehličnany jako jalovec a tuya, stejně jako konvalinka, astilb, prvosenka, aquilegie.

Fasáda budovy jako součást krajinářství

Území sousedící s domem a samotná chata musí být provedena v jednom stylu. K tomuto účelu se používají četné dekorativní prvky, které dodávají fasádě budovy kompletní a harmonický vzhled. Jedná se o domácí podšívku, demontované zkroucené prádlo, stylový design oken a balkonů, originální prezentaci hlavního vchodu.

Chata a chalupaobklopení území mohou být vyrobeny v japonštině, angličtině, venkovském stylu, v závislosti na preferencích majitele. Kromě toho jsou lokality a její struktura předmětem změn a úprav. Ale ať už ve stylu nebyla vzata do zbraně „věc je, aby to přehánět s dekoracemi a volně žijících živočichů postoupit své právoplatné místo.

Když už mluvíme o krajinářské architektury z pohledu chatové oblasti, musíme poznamenat, že plánuje zkrášlování a terénní úpravy, a provádění miniatur v životě - není transcendentní snu i o realitě cvičení, které může být na jakékoliv úrovni finanční hojnosti, bez ohledu na volný čas .

Rubrika: Design krajiny