Krabice pro topné trubky

Provádění oprav v koupelně nebo v jiné místnosti, kde jsou umístěny trubky, takže se chcete zbavit jejich neatraktivního vzhledu, který kazí celý koncipovaný design. Jak může být bez obtíží přinést toto místo do esteticky přijatelné podoby? Jediný způsob, jak místnost otočit, je skříňka na topné trubky. Můžete použít několik materiálů, aby to. Který z nich je vhodnější pro práci a vhodnější pro návrh místnosti, rozhodnout o majiteli bytu.

Krabice pro topné trubky

Mělo by se také říci, že krabička nemůže jen zavřít četné trubky, ale také se stát prvkem designu místnosti.

Box může být postaven a postaven samostatně, ale můžete si koupit ready-made varianty, které dnes nejsou nalezeny ve stavebnictví není tak těžké. Hlavní je správně vypočítat všechny rozměry těchto dílů.

Po zvážení různých možností pro tuto položku si můžete vybrat ten, který potřebujete pro svůj pokoj, nebo připravené nápady vás posunou k vaší exkluzivní možnosti.

Obsah
 1. Varianty kolonky
 2. Sádrokarton nebo plastová krabička
 3. Hotová plastová krabička
 4. Uzavírací radiátory
 5. Sběr potrubí a radiátoru - video tutorial

Varianty kolonky

Proč lze postavit krabici a jak ji lze odsoudit?

 • První, nejznámější variantou je krabička ze sádrokartonu, upevněná na kovovém profilu nebo dřevěných tyčích.
 • Jiný způsobUzavření nevzhledného pohledu na potrubí lze nazvat zdivo. Ne vždy však může být tento způsob realizován, protože je náročnější na práci než ostatní.
 • Třetí je krabička z plastového obložení, která je také upevněna na kovovém nebo dřevěném rámu.

Lehká skříň z plastových obložení

\ t
 • Čtvrtý způsob se nazývá hotové plastové boxy, které jsou jednoduše instalovány kolem trubek a upevněny ke zdi na kovovém rámu.
 • A další způsob, jak můžete použít, je ukrýt trubky ve zdi a umístit do ní krabici. To však lze provést, pokud opravujete nebo instalujete nový topný okruh.

Trubky mohou být skryty ve zdi

 • Uzavřenými otopnými tělesy mohou být sádrokartonové konstrukce nebo dekorativní síta.

Dekorační boxy

\ t

Je velmi důležité mít na paměti, že bez ohledu na to, co je krabička vyrobena, je nutné nechat okna v místech, kde jsou instalovány ventily nebo jeřáby - pro snadný přístup k nim v případě nouze.

Nyní můžete vidět více o nejoblíbenějších způsobech uzavření topných trubek a radiátorů.

Sádrokarton nebo plastová krabička

 • První věc, kterou je třeba učinit v případě, že se rozhodne uzavřít všechna topná potrubí, je měřit a označovat na stěnách značky. Mohou být vedeny nákupem potřebných materiálů.

Důležitá podmínka pro označovánía krabicová zařízení jsou taková, že konstrukce by neměla být v přímém kontaktu s trubkami - vzdálenost mezi nimi by měla být dva až tři centimetry.

 • Rámy pro příčky a plastové boxy jsou vyrobeny ze stejné technologie. Materiály pro ně budou rovněž potřebovat stejné:

- kovové profily nebo dřevěné tyče;

- materiál pro fólie (plastové, sádrokartonové nebo dřevěné obklady);

- šrouby a hmoždinky;

měřicí přístroje;

- šroubovák;

- stavební nůž;

- nůžky na řezání kovů;

- vrták;

- fréza je nástroj, kterým je kovový profil upevněn.

Rozptyl práce značně zjednoduší práci

.
 • Dalším krokem je příprava dílů rámu, řezaného profilu nebo dřevěných tyčí.
 • Rám je dále upevněn na stěnách pomocí hmoždinek. Pokud používáte dřevěné tyče, musíte do nich nejprve vyvrtat otvory, jinak, když jsou připevněny ke zdi, mohou prasknout.
 • Při uspořádání rámu by se nemělo zapomenout na otvor pro volný přístup k jeřábům. Pro upevnění dvířek na nich je vytvořen rám pro okno.
 • Při výrobě svislých skeletů, které mají vysokou výšku, například od podlahy ke stropu, pro tuhost jsou žebra propojena na dvou nebo třech místech.
 • Mezi tyče jsou upevněny šrouby a kovovými profily - křížem nebo stejnými šrouby. Pro kov existují speciální spojovací prvky, sostřejší špička.

Montáž rámu

 • Dále jsou z uspořádaného rámu odstraněny velikosti a pro ně je řezán sádrokarton nebo plátno. Pokud se později sádrokartonové desky neplánuje obkládat keramickou dlažbou, pak se její přípravou z okrajů odstraní půlkruhový zkosení.
 • Sádrokartonová deska se připevňuje k rámu pomocí stejných šroubů.

Připevňujeme ke kostře desky ze sádrokartonu nebo plastu

 • Je-li obklad zhotoven z obložení, je přichycen k dřevěnému rámu s malými hřebíky s použitím speciálních kovových držáků (svorek) pro obložení. Proto, pokud se plánuje obložení obložení, je lepší použít dřevěné rámy pro rám.
 • Obtížným okamžikem je dekorativní uzavření trubek umístěných v rohu. Nejlepší je pokrýt je rámem uspořádaným ve tvaru krabice. Nepokoušejte se, aby se s cut-off úhel - jen zkomplikovat svůj úkol, a vypadat přesněji to bude nepravděpodobné.

Trubky v rohu jsou krásně "zabaleny" v plastové krabičce

 • Po dokončení instalace sádrokartonových desek musí být jeho rohy vyztuženy speciální pásovou serpiankou, která je aplikována na tmel. Utěsnění musí také zavřít hlavy samořezných šroubů.
 • Po vysušení tmelu na sádrokartonových deskách, můžete vytvořit zdivo dlaždice, malování nebo jen balení tapety na to.

Krabice může být obarvena, natřena nebo obložena

Připravená plastová krabička

V některých případech se plastová skříňka, která může být zapuštěna do stěny nebo k ní upevněna, dokonale hodí k uzavření topných trubek. Pokud je vytápění opět rozloženo nebo uspořádáno v novém domově, bude perfektní způsob, jak skrýt všechny trubky, právě taková možnost.

Hotové plastové boxy

\ t
 • Na stěně, s pomocí dlouhého pravítka, jsou značení prováděna po cestě trubek.
 • Dále je na stěně proveden razník na značce, šířka krabice. Měl by volně vstupovat do tohoto výklenku, a to jak šířky, tak hloubky. Je také nutné předpovědět vzdálenost pro nanesení tmelu.
 • Dále je hřídel očištěn od prachu, namočený a hustě namazaný tmelem.
 • Určená skříňka je umístěna na určeném místě a dále připevněna ke zdi na několika místech pomocí hmoždinky.
 • Trubky se ukládají do krabice ihned po vysušení tmelu ve zdi.
 • Po připojení a kontrole veškeré komunikace se skříň uzavře s víkem krytu.
 • Při zpracování stěn může být jejich pokrytí vyrovnáno s nosnou částí krabice, tím více by mělo být přiděleno ne více než dva nebo tři milimetry.

Montáž trubek do skříně umožní kontrolovat spolehlivost komunikačních spojů (spojů) a v případě nouze lze víko snadno vyjmout a provádět opravy.

Jiným způsobem použití hotové krabice může být její upevnění na zeď, a to i dřívezačátek těsnění.

Zvláštní sokl

\ t

Procházející podél stěny v blízkosti podlahy mohou být pro tento účel uzavřeny speciálními plastovými nebo dřevěnými sokly. Jsou vyráběny v různých šířkách a pomáhají skrýt několik trubek najednou.

Uzavírací radiátory

Vzhledem k tomu, že topné baterie rovněž patří do kategorie trubek, je třeba zvážit několik možností a jejich uzavření skříňovou skříní. Ne vždy mají baterie estetický vzhled a potrubí, které jim odpovídá, jsou úhledně skryty, stojí za to změnit tyto prvky topného systému, které okamžitě zmizí.

Pokud jste museli přijít s ozdobnými zástěnami z různých ručních nástrojů, dnes se tyto návrhy nacházejí v obchodech pro každý vkus a v různých interiérech.

Originální podsvícený box

Tato volba může být exkluzivní, protože podobné podsvícení může být umístěno uvnitř jakékoliv obrazovky pro radiátory. Světlo umístěné uvnitř může mít různé odstíny a doplnit večerní místnost, nebo dokonce se stát hlavním prvkem romantického večera.

Nebude horší vypadat jako takové obrazovky a za denního světla - jejich tkané povrchy se stanou ozdobou každé místnosti.

Přístrojová deska dokonale zapadá do parapetu

Skromnější a zdrženlivější obrazovka, která zdůrazňuje přesnost místnosti. Je dokonale kombinován s parapetem aspojuje s ním do jednoho celku. Tato verze boxu skrývá nejen nejnepokojivější baterii, ale také prostor kolem ní.

Krabice - obrubník

Ne každý pokoj si může takovou krabici dovolit, protože je poměrně objemný. Dokonale zapadá do velkého prostoru a jeho horní panel může dobře sloužit jako stojan pro kuchyňské spotřebiče nebo květináče. Estetický vzhled krabice se ozdobí jakýmkoliv interiérem, a co je nejdůležitější - spolehlivě skryje celý neatraktivní obraz kolem baterií.

Sběr potrubních skříní a radiátorů - video tutorial

Jeden tip, který bude určitě užitečný pro ty, kteří se rozhodli zavřít potrubí a baterie. Spusťte postup pro přesné měření a výpočty, aby nedošlo k omylu nákupu materiálu a nepoškozování stěn. A pokud se vám zdálo, že tato práce je pro vás obtížná, můžete vždy požádat o pomoc od mistrů, kteří ji provedou přesně a přesně.