Koupelnový nábytek foto

Když jste zanechali opravu koupelny a instalaci instalatérské práce, před vámi je další obtížná fáze - výběr nábytku. Mnoho zahraničních i tuzemských firem vyrábějících koupelnový nábytek představuje obrovský sortiment svých výrobků.

Proto není snadné určit kupujícího, při pohledu na všechny tyto skříně a regály, uzavřené a otevřené police, noční stolky a skříně pod dřezem, zrcadla, háčky na ručníky, košíky na prádlo. Pokusme se o této otázce podrobněji rozpracovat.

Obsah
 1. Druhy materiálu
 2. Tipy pro výběr
 3. Fotky

Druhy materiálu

 • Dřevotřískové desky a MDF
 • Převážná většina nábytku je vyrobena z těchto materiálů. Taková popularita je kvůli nízké ceně, velkému výběru modelů a barev. Pokud zavřete oči na poměrně nízkou úroveň odolnosti těchto výrobků vůči vlhkosti a dosáhnete kvalitní ventilace, získá majitel nábytek s optimálním poměrem ceny a kvality.

  Pro nejjednodušší formu nábytku, s rovnými povrchy, nejčastěji používanou dřevotřískovou deskou s vodotěsným povlakem. MDF je řádově silnější DSP a umožňuje realizaci konvexních a konkávních fasád.

  Při nákupu nábytku z těchto materiálů nezapomeňte požádat o certifikát kvality, který zaručí, že produkty v blízké budoucnosti nebudou bloudit od vysoké teploty a vlhkosti.

 • Přírodní dřevo
 • \ t

  Nikdo nepochybuje o kvalitě, šetrnosti k životnímu prostředí ao přitažlivosti dřevěného nábytku. Ale ona jeJe to dobré pouze v prostorných koupelnách vybavených výkonným větráním. V opačném případě, navzdory vodě odpuzujícímu nátěru, může být dřevěný nábytek poškozen horkým vlhkým vzduchem.

  Jeho hodnota může vyděsit mnohé znalce přírodních materiálů.
 • Plasty
 • Na první pohled je plastový nábytek vybaven solidními výhodami, počínaje nízkou cenou. S tímto materiálem můžete vyrobit nábytkové fasády libovolné konfigurace a barevné palety. Plast je ideální pro koupelny, protože se nebojí vlhkosti. Tyto vlastnosti uspokojují potřeby mnoha tuzemských kupujících.

  Přečtěte si: Sbírka krásných koupelí, vyberte si ideální

  Ale ne všechno je tak růžové, jak by bylo žádoucí. Plastové výrobky se nemohou pochlubit silou a trvanlivostí, mají sklon k poškrábání a otírání. Jejich povlak je poměrně rychle popraskaný nebo exfoliovaný. Zlacené armatury jsou obzvláště nepříjemné.

 • Kov
 • Pokud je povrch kovového nábytku ošetřen řešením, které zabraňuje vzniku koroze, stane se velmi zajímavým rozhodnutím z hlediska situace v koupelně. Klasičtí milenci nenajdou přesné lakonické řady kovových skříní a podstavců, které v moderním interiéru vypadají skvěle.

  Bohužel někteří mohou dovolit získání těchto položek z důvodu jejich vysokých nákladů.

 • Skleněný nábytek
 • Pro výrobu nábytku se používá pouze tvrzené sklo, které nezaručuje bezpečnost zanedbaného provozu. K položkámVnitřek není zlomený, není nutné navrhovat těsnou koupel, i když průhledné povrchy jsou schopny vizuálně rozšířit.

  Alternativy zde mohou být vyrobeny z nábytku z plexiskla, který je zcela průhledný nebo průsvitný v různých barvách. Stačí si jen uvědomit, že přes průhledné krabice a dveře jsou viditelné všechny předměty umístěné ve skříních a nočních stolcích.

  Potahy odolné proti vlhkosti pro nábytek z MDF a DSP

  • Samolepicí fólie. Kupující jsou často přitahováni svým designem, velkým výběrem barev a laciností, ale na to jsou pozitivní vlastnosti filmu u konce. Povlak se začne natavovat povinným způsobem a nábytek brzy ztratí svůj velkolepý vzhled. Pro ekonomickou osobu je lepší tuto možnost ihned odmítnout;
  • Akrylový list. Jemné akrylové listy činí nábytek zajímavým a neobvyklým. Jsou schopni vydržet klima v koupelně, za předpokladu kvality krytiny nábytku. To lze zkontrolovat při vizuální kontrole - všechny spoje mezi fóliemi by měly být mastné tekutými akryly. Teprve pak se nemůžete obávat padající vlhkosti na povrchu dřevotřískové desky nebo MDF, a proto si nábytek po dlouhou dobu zachová svůj původní vzhled;
  • Lakované dýhy. Pro výrobu nábytku imituje přírodní dřevo, ale má mnohem nižší náklady, je použita dýha. Dýha se nazývá tenký dřevěný kryt s přírodním vzorema stín stromu. Ale tady musíte být připraveni a zkontrolovat kvalitu hydroizolačních spojů. Dýhovaný povrch fasád je méně rozmarný než dřevěné a praktičtější akrylové povlaky a samolepicí fólie;
  • Lakový a smaltovaný povlak je na povrchu fasád velmi šumivý a zvyšuje odolnost vůči prudké změně teplotního režimu a mechanických vlivů. Pod tímto typem kování nábytek je vyroben v jakémkoliv stylu. Lakované výrobky jsou ceněny pod akrylem a dýhované.

  Přečtěte si: Jak si naplánovat koupelnu?  Tipy na výběr

  • Vany vložte do skříněk a skříní určených pro použití v podmínkách vysoké vlhkosti. Jejich fasády vydrží vliv teplotních výkyvů, změn vlhkosti a používání chemikálií v domácnosti. Dbejte zvýšené pozornosti na spoje a kování;
  • Vyzdvihněte nábytek, který je kombinován se sanitárním vybavením, stěnou a výzdobou podlaha celkovým stylem místnosti. Nejlepší je koupit si kompletní sadu nebo si individuálně objednat na nábytku;
  • Nábytek by měl organicky zapadnout do velikosti koupelny. Masivní předměty se v malém pokoji rozpadají a vypadají z místa;
  • Dokonce i v prostorné koupelně je lepší dodržovat minimalismus a zavádět pouze ty nejdůležitější objekty, které kombinují lakonicitu afunkčnost;
  • Při umisťování teplé podlahy do koupelny se doporučuje používat zavěšené modely skříní a nočních stolků.

  Nezapomeňte, že koupelna je hodná velkolepéhointeriérua krásného headsetu, ne méně než jakákoli jiná místnost.

  Foto