Koupelna je kombinována se sprchovým koutem

Volba sanitárního vybavení pro koupelny první, na které se uživatel spoléhá - osobní preference. Někteří chtěli umýt vanu, jiní - vzít si vodní procedury ve sprše, ale tam jsou lidé, kteří nechtějí popírat sebe radost a raději kombinovat obě možnosti.

V této kategorii uživatelů byly lázně kombinovány se sprchovými kabinami.

Hlavní výhodou tohoto zařízení je velikost, která umožňuje optimální využití prostoru koupelny. Představujeme multifunkční univerzální variantu, kombinovaná vana se sprchovým koutem vám dává možnost realizovat moderní a rafinovaný interiér, který má vše, co potřebujete pro pohodlnou úpravu vody, včetně aromaterapie, hydromasáže, parní lázně atd.

Vzhledem k tomu, že pracovní plocha je oplocena žaluziemi, postříkání vodou nepůsobí mimo kabinu a nespadá na předměty. Řada tvarů, barev a velikostí vám umožní vyzvednout vybavení pro jakoukoliv nejmenší koupelnu. Pro malé pokoje je nejlepší volbou asymetrická vana s rohovou sprchovou kabinou.

Odrůdy:

  • Kabiny s vanou, uzavřené záclony;

  • Kompletní hydrobox se střešními a posuvnými dveřmi.

  • Kombinované sanitární vybavení je omylem považováno za mnoho chybně umístěného luxusu. To však neplatí pro koupelnu v kombinaci se sprchovým koutem. Systém je vyroben z plastu nebo kovu. Obrazovky jsou připevněny k rámu. Záclony(obrazovky) mohou být vyrobeny z plastu nebo vypáleného skla. Kryt může být z 2-3 stran, ve formě štítu na přední straně nebo po obvodu.

Druhá možnost je uznána za nejúčinnější. V těchto modelech lze instalovat parní generátor (funkce "turecká lázeň"), zařízení pro hydromasážní a lázeňské procedury.

U většiny kompozitních modelů existují nádoby pro inhalaci, do kterých lze přidávat aromatické oleje. Při prvních příznacích nachlazení může pouze jedno sezení parní lázně v kombinaci s aromaterapií odstranit slabost a zabránit rozvoji zánětlivých procesů v lidském těle.

Tyto lázně však mají své nevýhody. Zaprvé jde o složitou instalaci. Taková zařízení jsou instalována s pomocí odborníků, protože existují určité vlastnosti (spoje, hydroizolace, montáž potrubí atd.). Za druhé, přímé náklady. Je mnohem vyšší než standardní zástupci sprchových koutů. A zatřetí zvláštnosti vykořisťování. Přítomnost přídavných zařízení a funkcí vyžaduje neustálé sledování stavu uzlů, těles a vanových mechanismů v kombinaci se sprchovým koutem.

Obsah
  1. Konstrukční prvky van se sprchovými kabinami kombinovaného typu
  2. Vana se sprchovým koutem
  3. Sprchové kabiny pravoúhlé s vanou

Konstrukční prvky van se sprchovými kabinami kombinovaného typu

Zastavením výběru na kombinovaných modelech získáte multifunkční zařízeníinstalatérský systém se širokou škálou možností. Vše, co potřebujete, je správně vybrat tvar komplexu (kulatý, půlkruhový, obdélníkový, asymetrický atd.). V prostorných koupelnách vypadají asymetrické a oválné komplexy skvěle. Vany s asymetrickou geometrií ocení obdivovatelé nestandardních řešení. Vestavěná sprchová kabina rozšiřuje funkčnost a poskytuje větší pohodlí.

Instalace se provádí stejným způsobem jako ostatní sprchové kouty. Je nutné přivádět potrubí studené a teplé vody a kanalizační sprchu. Podnos s vanou je instalován na nohách (regálech) dodávaných v sadě, nebo na rámu z cihel nebo betonu. Na povrchu palety položte stěny a dveře sprchového boxu. Všechny spoje vyčnívají mazací silikon, nastavují směšovač a sifon. I když stojí za zmínku, že různé konstrukce jsou sestaveny různými způsoby. Je nutné přísně dodržovat pravidla pro instalaci uvedená v návodu k přístroji.

Vana se sprchovým koutem

\ t

Tento systém má oproti tradičním modelům několik výhod. Za prvé zabírá málo místa a ponechává prostor pro umístění sanitární keramiky a volný přístup. Pracovní nádrž zároveň slouží jako sprchová vanička a vana. Když je umístěn šikmo, i vysoký muž má možnost provádět vodní procedury.

Ve ​​formě zcela trojúhelníku jsou úhlové modely často dodatečně vybaveny sedadly, což usnadňuje jejich držení.masáž nohou po pracovním dni.

Kombinované modely jsou vybaveny multifunkčním sprchovým panelem. Jako palety, akrylové, kovové nebo keramické lázně mohou působit. Je také možná varianta, ve které je paleta vyrobena z mramorových drobků.

Doplňující úlohu hrají přední a boční panely, opěrka hlavy, vertikální a horizontální hydromasáž, systémy pro aromaterapii atd.

Sprchové kabiny pravoúhlé s vanou

\ t

Obdélníkové varianty lze instalovat do každé koupelny. Mají hydroblok namontovaný přímo na těle palety. V koupelně lze umístit obdélníkový sprchový kout u zdi, v rohu a dokonce i ve středu koupelny.

V této roli lázně může být vířivka - skutečná oáza potěšení. Pokud vaše volba spadá na pravidelný model bez masáže, sprchový modul může obsahovat bar s zavlažovacími nádobami a masážními tryskami umožňujícími vertikální masáže, jakož i další vybavení (police, zrcadlo, vestavěná rádia, telefon, podsvícení atd.).

Rubrika: VanyKoupací kabiny

\ t