Kotlyarevskaya plemeno kuřat: popis, fotky, recenze

V malých soukromých farmách jsou populární univerzální kuřata, která poskytují zemědělcům maso a vejce. Ruští chovatelé drůbeže preferují domácí šlechtitelské linie, protože jsou dobře přizpůsobeni místnímu klimatu a krmivu. Mezi ně patří Kotlyarevskaya plemeno kuřat, který byl vynesen v sovětských časech v Kabardino-Balkaria.

Kulyarevsky kuřata

Obsah
 1. Historie původu
 2. Popis plemene kuřat Kotlyarevskaya: exteriér, výkon
 3. Vnější standard
 4. Temperament
 5. Produktivita
 6. Výhody a nevýhody plemene
 7. Kotlyarevské vedení a péče
 8. Podmínky kurýra
 9. Ptačí krmivo
 10. Vlastnosti chovných kuřat v domácnosti

Historie původu

\ t

Sovětští chovatelé ve stejném kmenovém závodě, který se nachází v Kabardino-Balkarii, pracovali na vytvoření kotlyavského kuřete ve 20. století. Základem genového fondu bylo 5 plemen:

 • losos zagorský;
 • pruhovaný plymutrock;
 • ruská bílá;
 • New Hampshire;
 • Holocén.

Zaměstnanci společnosti "GeneFund" sro pokračovali ve své selektivní práci. Původně Kotlyarevskie kuřata byla vytvořena jako univerzální, oni byli přičítáni plemenům masa a produkci vajec. Několik chovných držitelů těchto kuřat dnes pracuje na zvýšení porodnosti.

Nápověda. Kotlyarevskaya plemeno kuřat nebylo rozšířené v Rusku. Moderní zástupci této řady ztratili váhu a jejich produktivita vajec je na průměrné úrovni.

Popis plemene kuřat Kotlyarevskaya: exteriér, výkon

Zástupci tohoto plemene se liší barevností barev. Jasné peří, které zdědili po svých předcích. Hlavní varianty barev - želvy a obrysy. V obou případech je přípustná kombinace lososových, světle hnědých a stříbrných odstínů pera. Přítomnost tmavě hnědého peří slouží jako omluva pro trhání.

Vnější standard

Pro kuřata plemene Kotlyarevskaya jsou charakterizovány tyto vnější znaky:

 • průměrná tělesná velikost;
 • hmotnost kohouta - 3-3,5 kg, kuřata - 2,3-2,7 kg;
 • malá hlava s mohutnými hřebeny ve tvaru listu, natřená v jasně červené barvě;
 • kůže červené a bílé;
 • krční jednotka je krátká a masivní;
 • prsa je masivní, prominentní, provedená ve tvaru oblouku;
 • barva očí je oranžově žlutá;
 • hřbet je široký, ocas je mírně zvednutý;
 • struktura opeřeného chlupatého, svěžího ocasu;
 • končetiny jsou krátké, nahé, nažloutlé žluté.

Vzhled ptáka plemene Kotlyarevskii

Temperament

Majitelé kuřat plemene Kotlyarevsk oslavují svou dobrou náladu. Jeho mistr ptáků je respektován a uznán v rukou. Na severu, na rozdíl od kuřat, jsou unaveni. Ukazují své díry cizím lidem azačátečníci ve stádě. Z tohoto důvodu by mladí samci měli být odděleni. Agresivita může nastat, pokud jsou ptáci hladoví nebo v těsném, dusném pokoji se špatným osvětlením. Tyto stavy způsobují stres, který vede ke zvýšené úrovni excitace.

Zástupci tohoto plemene téměř nikdy neopouštějí své území, raději zůstávají v těsné blízkosti naplněných krmítek. Koně mohou snadno letět do výšky 1,5-2 metry a kuřata téměř nelétají. Obecně platí, že zemědělci charakterizují Kotlyarevského plemeno jako milující.

Kvalita výkonu

Školka dává ročně 160-200 vajec. Průměrná ovipozice se vyskytuje každý druhý den. Vejce je velké se silnou skořápkou, jeho hmotnost dosahuje 63-65 gramů. Ve druhém roce života je pokles produktivity vajec 10-15%. Během sezónní plísně, oviposition zpomalí, ale nezastaví.

Dnes se směr plemene změnil. Pokud se po jeho vzniku Kotlyarevsky kuřata považována za maso-vejce, pak nyní prioritou je produktivita vajec. V tomto ohledu se hmotnost ptáků snížila.

Výhody a nevýhody plemene

\ t

Výhody plemene Kotlyarevskii lze přičíst silné imunitě a vitalitě ptáků. Dokonce i mladá zvířata mají dobrou odolnost vůči organismu, 90% jedinců přežívá do dospělého věku. Výhodou je také neokázalost kuřat. Jsou nenároční na jídlo a vyznačují se výbornou chutí, rychle jedí vše, co dávají do podavače.

Další přínosy se týkají ukazatelů výkonnosti:

 • ProDobrým výsledkem je univerzální plemeno 160-200 vajec ročně.
 • Ptáci získávají na váze relativně rychle. Váha šestiměsíčního jatečně upraveného těla dosahuje 2,7 kg
 • .
 • Vejce velké velikosti.
 • Dlouhé výrobní období - do 5 let.
 • Vynikající chuť masa.
 • Mezi nevýhody patří nedostatečně rozvinutý mateřský instinkt . Chcete-li získat kuřata, budete muset použít inkubátor. Další nevýhodou plemene je jeho malá velikost. Někteří zemědělci si stěžují, že nemohou stádo aktualizovat, protože nikde jinde si kuřata nekoupí.

  Kotlyarevskie Vedení a péče

  Pro ty, kteří chtějí chovat Kotlyarevsky kuřata, musíte vědět o jejich zvláštnostech - jaké podmínky by měly být vytvořeny v kuře, než k výživě mladých zvířat a dospělých. Z toho závisí zdraví a produktivita ptáků, a tedy i zisk drůbeží farmy.

  Podmínky kurýra

  Zástupci dotyčného plemene jsou nenároční na podmínky zadržení. Potřebují teplou, dobře větranou drůbežárnu a malou terasu. U podlah by měl mít 1 m2 prostoru 7-8 dospělých. Kernik má hmyz a hnízda. Pro každých 5 boxů bude potřeba 1 hnízdní box. Na dně ležela vrstva sena. Sláma nebo piliny se používají jako podestýlka v drůbežárně.

  Tirsa

  Mikroklima v kmeni má pro nositele velký význam. Optimální teplota vzduchu v interiéru je +16 až +25 ° C. Chlad a teplo negativně ovlivňují zdraví živočišné populace. KuřeProcházka v zimě, musíte vytvořit zdroje osvětlení. Pro 1 m2 je dostatek žárovek s výkonem 40 W. Vhodným denním světlem je 12 hodin.

  Pozor! Příliš jasné osvětlení je pro kuřata škodlivé, protože stres se může začít navzájem hrabat.

  Je důležité zachovat čistotu v drůbežárnách. Ložní prádlo se mění každý měsíc nebo dva, protože kontaminuje. Podlahy a stěny jsou dezinfikovány speciálními roztoky, které ničí houby a nebezpečné bakterie. Mnoho farmářů v teplém období zachází s drůbežími kyselými sochory. K provedení tohoto postupu jsou kuřata vyloučena z domu na 1-2 dny.

  Všichni ptáci musí mít volný přístup ke konzumentům a napáječům. V opačném případě budou ptáci bojovat o první příležitost dostat se ke zdrojům potravy. Zásoba se denně promyje roztokem sody a opaří se vařící vodou.

  Důležité! V drůbežárně je instalována nádoba s popelem 1: 1. Kuřata milují plavat v prachu, takže si čistí peří od parazitů.

  Dobré každodenní procházky pod širým nebem. Příznivě ovlivňují metabolismus a imunitu. Chůze však není přijatelná ve větrném počasí a při teplotě vzduchu pod -6 stupňů. Pobyt na ulici v mrazu vede k omrzlinám hřebenů a nachlazení.

  Ptačí krmivo

  \ t

  Kulyarevskie kuřata jsou schopna zvládnout pouze trávu s jídlem, ale s takovým přístupem byste neměli očekávat dobrou plodnost. Poměr vrstev zahrnuje:

  • krmiva, která slouží jako zdroj bílkovin;
  • zelenina a. \ Tkořenové plodiny - obsahují mnoho vitamínů;
  • zelené;
  • mokré směsi;
  • minerální přísady - křída, skořápka, kost a bylinná mouka, sůl.

  Jídlo je kuřákům distribuováno třikrát denně - za svítání, na oběd a večer. Ptáci si zvyknou na jeden režim krmení a očekávají, že přinesou jídlo ve správný čas. Mezi zdroji nelze provádět dlouhé přestávky. Hladové peří je hozeno do jídla, což často vede k onemocněním strumy.

  Kohouti jsou náchylní k obezitě, takže jejich strava snižuje množství bílkovin . Pro lepší trávení je v blízkosti krmítek instalována nádoba se skořápkou nebo jemným štěrkem.

  Vlastnosti chovných kuřat v domácnosti

  \ t

  Jelikož se kotlyarevsky kuřata neospravedlňují jako královny, inkubátor se používá k izolování potomků. Vejce tohoto plemene se liší v dobrém vyrovnání velikosti. Zkušení zemědělci se doporučuje zbavit se velkých exemplářů, protože je pravděpodobnější, že se vylíhnou kuřata. Vejce střední velikosti, sebraná do 18 hodin, bez známek poškození skořápky jsou vhodná pro označování inkubátoru.

  Po 3 týdnech inkubace se kuřata objeví na světle. Jejich barva je většinou šedá nebo světle hnědá. Samice podél páteře mají podélné tmavé pásy a v kohoutcích jsou skvrny na křídlech. Přesné pohlaví může být stanoveno ne dříve než kuřata budou 3 týdny.

  Již od prvních dnů života Kotlyarevskie kuřata jsou aktivní. Jsou drženy odděleně od dospělých hospodářských zvířat, vgrubbers, kde je udržován optimální teplotní režim. Krabice pro kuřata jsou vybaveny osvětlením.

  Pozor! Každé plemeno obsahuje zástupce jednoho plemene, jinak se zvyšuje riziko převrácení. Aby se tomuto problému zabránilo, doporučuje se vařit kuřata s Aminovitalem.

  Při péči o kuřata by měla být dodržena tato doporučení:

  • držet je na teplém místě, ne dovolit návrhy;
  • udržovat vlhkost vzduchu v rozmezí 55%;
  • každých několik dní je nutné měnit ložní prádlo v strusce;
  • neumožňují změny teploty;
  • ke krmení kuřat pouze vysoce kvalitním potravinářským žloutkem, mletým kukuřicí a celozrnným sýrem bez tuku, uvařený s rybami;
  • včas očkovat hospodářská zvířata za účelem prevence infekce infekčními chorobami;
  • k zachování imunity kuřat s vitamíny a minerály.

  Kotlyarevskaya plemeno kuřecí vejce-maso směru se osvědčila dobře. Jeho zástupci jsou silná imunita, vysoké přežití a dobrý výkon. Tyto nenáročné ptáky, které přitahují pozornost zemědělců, ale jsou téměř nemožné koupit plemeno chovu se zabývá pouze několika farem.