Konstrukce podkroví

 • Použití podkrovní místnosti jako žíly přišlo k nám nedávno. Podkroví bylo poprvé využíváno jako obydlí ve Francii. K dnešnímu dni byly mansardové podlahy obývány lidmi tvůrčích profesí, ale nyní jsou přístupné všem.

  Podkroví je přizpůsobeno pro rozšíření prostoru domu, se správným uspořádáním dostanete nádherný samostatný pokoj pro vaši domácnost. Podkrovní pokoje mohou být různých velikostí a tvarů, stejně jako různé architektonické řešení.

  Při zpracování projektu by podkroví mělo věnovat pozornost sociální potřebě budoucích prostor a regulačních charakteristik.

  Druhy manzardu

  1. se samostatným patrem;

  2. Podlaha ve dvou úrovních;

  3. S podlahou ve tvaru mezaninu.

  Vzhled

  Při plánování interiéru dodatečného podlaží je nutné vzít v úvahu původní podobu místnosti a správné umístění dveří, schodišť a koupelny. Ideální volba pro umístění schodišť bude rovnoběžná se sklonem střechy.

  Uspořádání koupelny by mělo být navrženo s ohledem na výšku místnosti. Konstrukce dveří může také způsobit několik obtíží, první je výška místnosti, a druhá - je nutné nainstalovat dveře tak, aby mohly volně otevřít, s přihlédnutím ke sklonu střechy. Dalším důležitým bodem při uspořádání podkroví je dostupnost způsobů, jak uniknout během požáru.

  Nejčastěji se nacházejí evakuační cesty z podkrovní místnostivně budovy v podobě schodů.

  Konstrukční pravidla pro podkroví

  1. Volba půdního uspořádání je založena na tvaru a linii budovy a střechy;

  2. Hlavní podmínkou pro vybavení podkroví je jeho správná komunikace se systémem komunikace;

  3. Je nezbytné zajistit správné fungování všech projektovaných systémů;

  4. Zvláštní význam má tvar a velikost podkrovní místnosti.

  Kde stavět podkroví

  Pro stavbu podkrovního podlaží je vhodné zvolit lehké konstrukce a stavební materiály, protože půda by měla být řádně přenesena do budovy, stejně jako zatížení na střešním systému by mělo být minimální. Pro tento účel se například vejde profilovaný nosník.

  Nejvhodnějším materiálem pro stavbu podkroví je dřevěná nebo lehká kovová konstrukce. Střešní krytina by měla být poměrně lehká, nejvhodnější je kovová dlažba.

  Vnitřní povrch je vyroben ze sádrokartonu, nezapomeňte na oteplování, které bude dokonale provedeno minerální vlnou. Se správným uspořádáním a izolací podkroví obdržíte spolehlivou a útulnou další podlahu.