Kombinované možnosti úpravy balkónu v rozsahu: od materiálu po nábytek

Často je potřeba zacházet s balkonem s různými materiály, tj. Kombinovat, protože prostor je rozdělen do dvou odlišných funkčností zóny, z nichž každá vyžaduje speciální vnitřní zpracování. Zvažte nejoblíbenější možnosti.

Sádrokartonová deska se zřídka používá jako vnitřní obložení balkonu. Nejčastěji se volba na tomto materiálu zastaví v případě, že balkon pokračuje v místnosti, protože po instalaci může být povrch sádrokartonu natřen nebo nalepen tapetou.

Výhodou sádrokartonových desek je, že nevyžaduje žádnou odbornou péči a zároveň má vysokou životnost. Instalační technologie umožňuje snadné umístění pod sádrokartonovou desku jako různé inženýrské komunikace a poměrně značné množství zvukové a tepelné izolace.

Nejvhodnější je použití sádrokartonové desky odolné proti vlhkosti, která i v případě vysoké vlhkosti zůstává silná a není náchylná k deformaci. Nevýhodou je, že sádrokartonová deska odolná proti vlhkosti je náchylná k tvorbě plísňové formy. K tomu může dojít i po úpravě materiálu speciální ochrannou vrstvou. Nesmíme zapomenout na nízkou pevnost materiálu.

Pokud chcete přidat procento tuhosti, musíte použít výztužnou síť. Nicméně i v případě použití výztužných prvků je nutné chránit materiál před zvýšeným vnějším zatížením jakéhokoliv typu.

Dekorativní kámen - nový druh vnitřní výzdoby balkonů.Navzdory poměrně vysoké ceně materiálu je bezpečné říci, že kámen je prakticky dokonalým druhem provedení. Povrchový kámen, na rozdíl od přírodního, není příliš těžký, proto ho lze bezpečně použít pro obkládání, bez obav z vytváření velkého zatížení konstrukce jako celku.

Vzhledem k tomu, že dekorativní kámen je tenký stavební materiál, jeho použití nesnižuje prostor. Tento prvek dekorace lze snadno namontovat na prakticky jakýkoliv povrch a zakrýt všechny vady drsných stěn.

Proces pokládání dekoračního kamene je poměrně jednoduchý a netrvá dlouho. V kompletním setu s umělým kamenem obvykle jdou všechny potřebné pro jeho kvalitativní instalační materiály (lepící kompozice, výšivka, toner). Dekorativní kámen má mnoho nepopiratelných výhod, a to:

  • Schopnost odolávat vysokým teplotním výkyvům a vysokému obsahu vlhkosti v prostoru vám umožňuje přikrýt jak prosklené, tak otevřené balkony.
  • Materiál vylučuje výskyt požáru, protože neobsahuje žádné hořlavé látky.
  • Čistota životního prostředí dekorativního kamene na nejvyšší úrovni, protože ani při zahřátí v okolním prostoru nejsou uvolňovány žádné nebezpečné chemické sloučeniny.
  • Zvýšená pevnost zajišťuje vysokou odolnost vůči jakémukoliv vnějšímu zatížení.
  • Dlouhá životnost, která neodpovídá žádnému jinému materiálu, který umožní po mnoho let užívat si originálního vzhledu krásného interiéru.

Služba je odlišná pro maximální jednoduchost, nevyžaduje použití drahých čisticích a čisticích prostředků. Rostoucí výběr textur každý den vám umožní vytvořit skutečně unikátní designová řešení.

Kombinovaná metoda umožňuje kombinovat různé typy vnitřního obložení balkonu do jediného harmonického stylu. V tomto případě je dovoleno používat různé materiály pro konečnou úpravu v různých kombinacích, vytvářejících individuální návrhová řešení.

Dekorace s vestavěnými policemi a skříněmi

\ t

Skříně a police na balkóně pomáhají vyhnout se chaotickému hromadění nezbytných věcí. Než si objednáte police nebo skříně, musíte přesně určit jejich design. Existují dvě hlavní skupiny balkónových skříní:

  • skříně z dřevotřískové desky (dřevotřískové desky);
  • Rámové (vestavěné) skříně vybavené posuvnými plastovými dveřmi.

Rozdíl v jejich instalaci spočívá v tom, že truhly z dřevotřískové desky by měly být objednány v samostatném pořadí. Montážní a montážní práce se v tomto případě provádějí na balkóně. Skříně jsou vyráběny přímo na objektu opravy.

Nábytek z dřevotřískové desky vydrží mnohem déle. Konstrukce ze dřevotřískové desky, na rozdíl od vestavěných skříní, nejsou náchylné k uklouznutí a uvolnění kostry. Jsou mnohem tolerantnější k možným vnějším zatížením, což snižuje riziko jejich poškození. Náklady na balkonový nábytek, vyrobené z dřevotřískové desky, výrazně převyšují náklady na rámové skříně, ale tospolehlivost a trvanlivost často hraje rozhodující roli při výběru.

V případě, že skromná velikost prostoru neumožňuje montáž celé skříně, má smysl instalovat skříně, police, noční stolky, stoly (stacionární nebo skládací). Povrch vestavěné skříně může paralelně hrát roli širokého okenního parapetu nebo malého stolu

.

Shrnutí výše uvedeného je třeba poznamenat, že při nákupu dokončovacích materiálů pro vnitřní prostor balkonu je třeba pečlivě zvážit korelaci jejich hodnoty a získat kvalitu hotového povrchu stěn.