Jaká je nejlepší volba pro podlahu v kuchyni? Jaká podlahová krytina dává přednost

V kuchyni vaříme, jíme, sbíráme u stolu. Při výběru podlahové krytiny do kuchyně je velmi důležité věnovat pozornost nejen její kráse, ale také praktičnosti. Ideální možností by byla kombinace těchto kritérií. V článku se pokusíme odpovědět na otázku, na které krytí dáváme přednost, jaké jsou výhody a nevýhody v moderních materiálech, jak se v kuchyni přeplatit a vytvořit slušné prostředí.

Obsah
  1. Univerzální voják
  2. Různé materiály
  3. Co je tedy v kuchyni lepší?

Voják univerzální

Kuchyně - speciální místnost, ve které trávíme čas ne méně než v obývacím pokoji. Musí splňovat vysoké standardy, takže podlaha by zde měla být zvláštní. Musí být odolný vůči mastnotě, vysoké vlhkosti a náhodným škrábancům, ke kterým může dojít při pohybu zařízení. Čištění by mělo být jednoduché a bez nepříjemností.

Když si uvědomili, že je nejlepší používat podlahu v kuchyni, nezapomeňte připravit půdu. Rovnoměrný a stabilní povrch je zárukou dlouhodobého provozu. Vyřešte problém vytápění. Pokud je k dispozici, bude seznam dostupných materiálů snížen.

keramické dlaždice

\ t

keramické dlaždice v kuchyni

\ t

Různé materiály

\ t

Oblast kuchyně je potenciální rizikovou oblastí. Tady a olejové šplouchání jsou rozptýlené a jídlo se může zbavit talíře. Toto místo zahrnuje časté a možnádenní úklid. V tomto ohledu může být podlaha kombinována, a konkrétněpro tuto zónu je určena dlažba nebo keramická žula.Oba mají potřebné vlastnosti, včetně odolnosti proti opotřebení, což umožní pravidelnou údržbu čistoty. Za zmínku stojí také snadnost instalace, kterou zvládne kdokoli, kdo může v ruce držet stěrku.

Linoleum

podlahové krytiny kuchyně - linoleum

Bude užitečné si přečíst náš článek: Podlahové keramické žuly, dlaždice, vyrobené z ní: výhody, nevýhody a doporučení pro instalaci, která bude detailně přesně tuto podlahovou krytinu.

Dobrou možností jelinoleum.Má mnoho výhod, mezi něž je přidělena jeho cena. Kromě všeho to není materiál, který je nám znám ze sovětské minulosti. Technologie nejsou zavedeny, což umožnilo dosáhnout významného pokroku. Nyní linoleum má dobrou odolnost proti opotřebení a jeho barva a textura mohou úspěšně napodobovat dřevo. Než si koupíte, měli byste si podrobně prostudovat označení. Některé druhy, které jsou speciální levné. Lze použít pouze v nebytových prostorách.

korkové podlahy

\ t

korkový kryt

Přemýšlíte o tom, co byste raději vybrali na podlaze do kuchyně, nezapomeňte nakryt ze zástrčky.Tento materiál je přírodní, neobsahuje syntetické nečistoty, a proto je naprosto bezpečný. Jediný mínus je jehovysoké náklady Kortikální dubová kůra se odstraňuje každých několik let, takže její náklady jsou poměrně drahé. Navzdory tomu je zástrčka stále více používána v interiéru. Díky svým vlastnostem samotný povlak vytváří efekt teplé podlahy a příjemně se pohlcuje při chůzi. Ačkoliv zástrčka nečerpá prach, vznikne problém s čištěním, zejména v případě padajícího tuku. Všechny viny za pórovitost materiálu. Z této situace však můžete najít hodnou cestu ven. Stačí, když se povrch ošetřuje speciálním ochranným lakem.

dřevěná podlaha

\ t

dřevěná podlaha v kuchyni

\ t

Podlahupřírodního dřevalze bezpečně nazvat klasickou verzí. Díky tomu bude interiér vaší kuchyně vypadat drahý a slušný. Opět platí, že zvláštnosti dřeva neumožňují jeho použití v místech s vysokou vlhkostí, proto je lepší zvolit jinou možnost v pracovním prostoru. Na zbytku podlahy bude dřevěná podlaha vypadat velmi bohatě, obzvláště pokrytá vrstvou ochranného laku. Stojí za zmínku, že strom je poměrně drahý produkt, takže toto patro bude stát kulatou částku.

Pokud jste přestali s volbou přírodních dřevěných podlah, přečtěte si náš článek: Pokládka laminované podlahy z modřínu v bytě nebo domě. Pomůže všechno správně.

Zbývá zvážit jednu z nejpraktičtějších možností -laminát.Tento produkt se v poslední době výrazně změnil. Kromě dobréhovzhledu se může pochlubit celou řadou pozitivních vlastností, z nichž hlavní je jednoduchost péče. S plnou simulací stromu můžete spoustu ušetřit.

Laminát

Nátěry v kuchyni - laminátové podlahy

Co je tedy v kuchyni lepší?

Uvažovali jsme o spoustě možností, ale rozhodněte se, co bude lepší, když si vyberete podlahu v kuchyni. Každý z těchto materiálů má své výhody a nevýhody, takže není možné kategoricky říci o něčích specifických výhodách. Vaše volba bude záviset na stylu, ve kterém je kuchyně vyrobena.

Tento seznam materiálů zahrnuje nejlepší nabídky, které jsou v současné době v prodeji. V každém případě se rozhodnete správně.