Jak září světluška?

Thomas Edison - vynálezce žárovky, očividně záviděl světlušky. PročSvětelné požáry dávají 100% účinnosti(účinnost), zatímco žárovka není větší než 10%, druhá energie je přeměněna na teplo a nikam nevede. Hasič vydává malé množství infračervených a ultrofoletových paprsků. Světelná baňka je proto "studená" a je považována za ideální.

Jak funguje mechanismus žárovky?

Existují segmenty obsahující fotogenické buňky v břiše v ocasní části ohně. Když kyslík vstupuje do břicha přes průdušnici, vstupuje do chemické reakce s luteferinem (třída biologických pigmentů vyzařujících světlo, které se nacházejí v organismech schopných bioluminiscence). Kyslík je "palivo", fotogenní buňky luciferázy (oxidační enzym) se stávají místem "zapálení". V buňkách kde “plamen” je tvořen, tam jsou krystaly kyseliny močové, které odrážejí světlo od břicha hmyzu.

Světlo světlušky je jazykem komunikace a ne pouze.

Lightbreakers - rodina brouků se liší od jejich sourozenců charakteristickým záře. Rodina má asi 2000 druhů.Bioluminiscence světlušek je druh „jazyka“ komunikace . Vysíláním signálů může mnoho brouků „hlásit“. Konkrétně: teritoriální signály, souhlas nebo odmítnutí, agrese, ale ve větší míře jsou při pohlavním styku vydávány světelné signály. Žena se svým "majákem" může říct, že je připravena ke krytí.

Existuje mnoho druhů světlušek, které mohou tento proces regulovatintenzity osvětlení. Vyzařování světla může být odlišné, od světle žluté až červeno-zelené.

Některé typy světlušek v Malajsii a Indonésii mohou být shromážděny v obrovském množství a tiše se usadili na stromech, aby provedli lehkou „symfonii“, zatímco se vzplanula a vybledla.Light firefly - podívaná!

BARVA, SVĚTLO, ELEKTŘINA, MAGNITIZMUS V POZOROVÁNÍ, PŘÍRODA, PROSTOR