Jak vyrobit linoleum podlahami vlastníma rukama: srovnání lepidla a lepkavých cest

Jak vyrobit linoleum podlahami vlastníma rukama: srovnání metod lepidla a bezklayevoy

"Lněný olej" - to je, jak je přeloženo slovo "linoleum", známé všem. Navzdory tomu, že jsme zvyklí považovat tento materiál za syntetický, první linoleum bylo vyrobeno ze směsi lněného oleje, křídy, pryskyřice a dřevěné mouky. Dokonce i v polovině XIX století, to vše bylo aplikováno na jutové tkaniny a získal praktický a krásný povlak. Postupem času byla technologie výroby tohoto materiálu vylepšena. Ve XX století, polyvinylchlorid přišel nahradit lněný olej, který se nátěr levnější, ale mnohem méně šetrné k životnímu prostředí. Naštěstí v posledních letech získává výroba přírodních nátěrů hybnou sílu. Proč dáváte přednost - praktičnost a levnost nebo šetrnost k životnímu prostředí - podlaha linoleum nebude pro vás problém. Před pokládkou je však důležité zvolit správný materiál. No, pak už budeme schopni pochopit, jak vyrobit linoleum podlahoviny vlastníma rukama, které v těchto dílech existují a mnohem více.

Obsah
 1. Obsah
 2. Co brát - komerční nebo běžné?
 3. Prostředky obložení, nuance a triků prací
 4. Nesmyslný způsob
 5. Metoda lepení
 6. Upínání spojů mezi plechy
 7. Tréninkové videozáznamy profesionálního týmu

Obsah

 • Co brát - komerční nebo běžné?
 • Techniky podlah, nuance a triky prací
  • Nesmyslný způsob
  • Metoda lepení
  • Upínání spojů mezi plechy
 • Tréninkové videozáznamy z profesionálního týmu

Co brát - komerční nebo běžné?

Linoleum se liší nejen ve formě surovin, ale také v označení. Je zde domácí a komerční linoleum. První, jak je zřejmé z názvu, je pro byty a soukromé domy a druhá pro kanceláře, obchody a průmyslové prostory.

Linoleum pro domácnost má několik typů:

 • Tenkýje materiál bez podkladu, tloušťka do 1,5 mm. Jeho hlavní výhodou je levnost. Provozní vlastnosti tohoto materiálu jsou velmi žádoucí. Za prvé, tenké linoleum vyžaduje ideální základ. Jinak se velmi rychle zlomí. Zadruhé, doba jeho služby je kratší než 5 let.
 • Na bázi pěny- takový materiál je méně náročný na základnu. Díky své poměrně velké tloušťce a měkkému podkladu je schopen "vyhladit" malé nerovnosti podlahy. Výrobu linoleových podlah na dřevěné podlaze lze provést bez předběžného broušení, stačí se ujistit, že z ní nevyčnívají žádné závěsy nehtů. Životnost tohoto materiálu je asi 10 let.
 • Na základě plstije takové linoleum pouze monotónní. Základem je přírodní nebo umělé chmýří, které zajišťuje vynikající tepelnou izolaci a snižuje nepatrné nerovnosti podlahy.

Obchodní linoleum je nejen silnější domácí, ale také mnohem silnější. Zpravidla je potažena průhlednou polyuretanovou fólií, která poskytuje vynikající ochranuotěru Tento materiál je také používán v každodenním životě - podlahové komerční linoleum je plně ospravedlněno v kuchyni nebo hale, kde je obvyklé jít do pouliční obuvi. Jedinou nevýhodou tohoto materiálu je vysoká cena.

Důležité! Jít do obchodu, je důležité správně vypočítat potřebné množství materiálu. Chcete-li to provést, měli byste změřit šířku a délku místnosti na několika místech, vzít v úvahu všechny výklenky a erkers, stejně jako šířka soklu.

Způsoby obložení, nuance a triků prací

Pokud jste již materiál zakoupili a rozhodli jste se jej dát na vlastní pěst, nespěchejte si rukávy. V den nákupu nebudete muset pracovat. Faktem je, že materiál musí být dovolen "přilnout" alespoň na jeden den. K tomu stačí rozložit po místnosti a nechat ji.

Důležité! Linoleum musí být přepravováno pouze do role. Nemůžete ji vytvořit - v tomto případě materiál zůstane na chodbách, které nelze odstranit.

Zatímco linoleum je "odpočívá", je čas přemýšlet o tom, jak ho položit na lepidlo nebo volně. Tato metoda je vhodná pouze pro malé místnosti a pouze v případě, že vložíte jeden list materiálu. Ve velkých místnostech a místnostech, kde podlaha cítí zvýšenou zátěž, se doporučuje lepit linoleum. Tenký materiál s hladkým základem lepidla s tmelem na bázi latexu. Pokud je základem vlny nejvhodnější PVA lepidlo nebo "Bustilat". Linoleum na bázi plsti nemůže lepidlo.

Technologie podlah Linoleum je poměrně jednoduchá. Za prvémusíte ji řádně vyříznout. Udělejte to ostrým nožem, pohybujícím se po zdi. V tomto případě je nutné ponechat mezeru mezi stěnou a linoleem - asi 10 mm (pro lepicí metodu stohování).

Ořízněte okraj linolea - ponechte 2 cm od stěny

Nesmyslný způsob

Při použití tohoto způsobu pokládání procesu, který se nepodařilo zahájit, se již blíží dokončení. Když jsou hrany oříznuty, zbývá pouze navinout materiál těžkým válečkem, odstranit vzduchové bubliny a stlačit jeho sokly.

Metoda lepení

Tímto způsobem se podlaha z linolea na překližku, betonu nebo jiném základu provádí takto:

 • Proveďte imaginární podélnou linii středem místnosti a jemně ohněte jednu polovinu materiálu. Udělejte to tak, abyste nepohybovali celým listem;
 • Pomocí špachtle se zuby naneste lepidlo na podklad;
 • Linoleum otočíme na místo a naválíme ho těžkým válečkem;
 • Ohněte druhou hranu, dokud nevidíme lepidlo;
 • Stejným způsobem naneseme na podlahu lepidlo, ohneme linoleum a naváleme.

Důležité! Podlahy z linolea by měly být homogenní pouze na speciálním lepidle pro PVC nátěry.

Klademe linoleum na lepidlo

Upínání spojů mezi plechy

Ve ​​velkých místnostech, kde je nutné umístit několik listů materiálu, je nutné pečlivě utěsnit spáry mezi nimi. Doma je nejvhodnější použít "svařování za studena":

 • Na křižovatce mezi vrstvami naneste proužek nátěrové pásky;
 • S prodavačem jsme řezali podél švu;
 • Myšíme se ve spáru mezi lepidlem listů z trubky a necháme půl hodiny;
 • Pásku na nátěr vyjmeme a připravíme.

Zde je vysvětleno, jak to všechno funguje:

Tréninkové videozáznamy z profesionálního týmu