Jak určit průtok plynu pro vytápění domu nebo bytu

Každý ví, jak používat plyn pro potřeby domácnosti. A v bytě a v soukromém domě v naprosté většině případů, to je díky němu, že jsme vařit, ohřívat vodu a ohřívat obydlí. Samozřejmě, plyn - pohodlné, praktické a funkční, ale tam je jeden "ale": náklady. To platí zejména při instalaci topného systému. Není možné pojmenovat tento druh paliva nejdražší, ale to neznamená, že jeho použití nemusí vést k optimálnímu výkonu. K dosažení tohoto cíle, ve fázi navrhování komunikace v domě, je nutné rozhodnout, jaké budou náklady na plyn na vytápění domu.

Obsah
 1. Obsah
 2. Proč je lepší používat plyn? ?
 3. Příklad výpočtu plynu pro vytápění domácností o velikosti 100 m2. m?
 4. Jak můžeme ušetřit plyn? ?

Obsah

 • Proč je lepší používat plyn?
 • Příklad výpočtu plynu pro vytápění domácností o velikosti 100 m2. m
 • Jak můžeme ušetřit plyn?

Proč je lepší používat plyn? ?

Pokud odložíme veškerý tento hluk „blízkého plynu“, který nepokrývá obyvatele mnoha zemí od doby, kdy vypukla hospodářská krize na světě, dopadne: plyn je jedním z nejekonomičtějších druhů paliv. Její složka se vyznačuje velmi nízkým obsahem sloučenin síry. Díky tomu je proces spalování vysoce účinný.

Plynové kotle slouží déle než topné články jiných typů

Důležité! Když je spalovací plyn tvořen relativně málo škodlivých sloučenin.To znamená, že plyn je mimo jiné šetrný k životnímu prostředí.

[include id = "5" title = "RMM je v záznamu"]

Dalším důležitým faktorem, který hovoří ve prospěch „modrého zlata“: když je spálen, kotle netrpí korozními formacemi a jen velmi málo porostlých sazí. Jejich služba proto nebude prováděna velmi často. Navíc je to plynové topení samotné zařízení je považováno za nejodolnější.

Příklad výpočtu plynu pro vytápění domu na 100 m2. m?

 • Podle teoretických výpočtů a údajů získaných v praxi za účelem vytápění místnosti o rozloze 10 m2. m požadovaný kotel, minimálně 1 kW. Tak, pro efektivní vytápění domu o celkové rozloze 100 m2. m, vyžaduje se kotel o výkonu 10 kW.
 • Na základě těchto údajů je možné vypočítat množství tepelné energie potřebné pro vytápění takového domu za měsíc. Jednoduchým vynásobením výkonu (10 kW) počtem dní v měsíci
   a počtem hodin denně (24 hodin) dostaneme: 7 200 kWh.

Pozor! V drtivé většině topných kotlů funguje v polovině výkonu, takže výsledný výpočetní číslo je třeba snížit na polovinu.

 • Požadovaná kapacita plynového kotle bude tedy 3 600 kWh. V průměru trvá topná sezóna asi 7 měsíců, takže 3 600 kWh je vynásobeno 7, na konci - 25 200 kWh. Právě toto číslo je rozhodující, to je přesně to množství plynu, které bude nutné pro vytápění deklarované budovy o rozloze 100 m2. m.

Mimochodem! Pochopit, jak moc to jebude v peněžním vyjádření, musíte vědět, že cena je 1kWh. Za předpokladu, že se jedná o 0,27 rublů, pak jednoduchým výpočtem 25 200 kWh za hodinu x 0,27 rublů. dostaneme 6 804 rublů. To je, jak moc je nutné říct majitelům domu o teplo a pohodlí v něm.

Jak můžeme ušetřit plyn? ?

Odhadovaná data, uváděná jako příklad, berou v úvahu spotřebu plynu pouze pro fungování topného systému v domě. Ale podle logiky věcí používajících plyn se voda ohřívá a jídlo se vaří. Proto se v každém případě berou v úvahu i tyto okolnosti a úprava se provádí v závislosti na počtu a potřebách bytu.

Vytápění domácností: možnost pro zkapalněný plyn

\ t

[include id = "6" title = "RMM je v záznamu"]

Důležité! Pro získání plynu jako hlavního paliva je nejvýhodnější připojení k rozvodné síti zemního plynu. I když člověk nemůže ale poznamenat, že někdy jeho kvalita způsobuje spoustu stížností. A zejména to ovlivňuje jeho náklady. V praxi můžete najít autonomní systémy, které běží na zkapalněný plyn.

Za zmínku stojí také úprava kotle, armatur a přídavných zařízení. Jejich kvalita také výrazně ovlivňuje množství spotřebovaného plynu. Pokud je tedy instalován moderní kotel vybavený teplotním čidlem a cirkulačním čerpadlem na zpátečce, pak se úspora energie spustí, jakmile začne studený systém.

Samozřejmě existují i ​​jiné metody, technické prostředky, které umožňují maximálněekonomicky využívat plyn pro vlastní potřebu. Další informace o tomto druhu informací naleznete na našich dalších stránkách naší encyklopedie.