Jak udělat strop na lodžii

Obyvatelé městských domů dobře vědí, že přeměna standardního bytu na pohodlný domov je spojena s finančními náklady. V tomto článku, místo opravy bytu s vlastními rukama zvážit, jak udělat strop na lodžii různými způsoby, které si vybrat a dát. Při řešení této problematiky se podívejte na fotoalba stavebních firem, projekční studia zabývající se opravou a návrhem bytů a bytových prostor. To vám pomůže vybrat optimální možnost opravy a může přijít se zajímavým nápadem.

Jak rychle vytvořit strop na balkóně

Na první pohled se nezdá, že jde o práci náročnou na pracovní sílu. Ale je to jen ze strany, dokud tento úkol nezačnete plnit. Než začnete s opravou na balkoně, musíte se nejprve postarat o pokládání švů po obvodu. Po položení švů a zasklení je žádoucí, a ve většině případů je nutné provést tepelnou a zvukovou izolaci ... Ať je to nutné, každý se rozhodne sám. Pokud je byt se nachází na dolním nebo středním patře domu, pak strop na balkoně je podlaha sousedů žijících na vrcholu. Předpokládejme, že sousedé jsou již zateplení a zasklená lodžie, pak zmizí otázka izolace.

Strop na balkóně nebo balkonu můžete ozdobit různými způsoby. Záleží na požadavcích, které platí pro tuto místnost. Pokud neplánujete otočit lodžii do vytápěcí místnosti, stačí, když budete držet strop se speciální deskou lehkých tónů. Toto je nejjednodušší způsob zpracování a umožní skrytí existujících nerovnostíbetonová deska, stejně jako nový estetický vzhled povrchu a lehké tóny viditelně zvětší prostor místnosti.

Oteplování

V této otázce (složitější možnosti zpracování) je třeba předem zjistit, které materiály se nejlépe používají a které jsou vhodné pro izolaci. Na betonovém povrchu můžete stříkat pěnovou polyuretanovou pěnu. Jedná se o poměrně novou technologii, zpracování takového povrchu bude obtížnější než práce s bloky z pěnového polystyrenu. V tomto případě však obdržíte tepelnou i zvukovou izolaci místnosti. U polyuretanové pěny, vyšší požární vlastnosti než u jednoduchých pěnových listů. Práce s postřikem a další ošetření musí provádět odborníci.

K dnešnímu dni je nejdostupnější možností pěnové polyuretanové desky (vynikající izolační materiál) pro zakrytí stropu balkonu nebo lodžie.

Tato metoda je poměrně jednoduchá: desky jsou připevněny k betonovému povrchu pomocí plastových hmoždinek. Pro větší spolehlivost montáže naneste lepidlo na povrch tepelně izolačního panelu. Také na lepidle je žádoucí současně používat tekuté hřebíky, které se upevňují a dokončují vrstvu pokrytí stropem. Můžete k tomu použít různé materiály. Například: důkladně doložte sádrokarton, speciální polyuretanovou pěnu nebo jiný materiál. Stejným způsobem jako montáž zavěšeného podhledu s sádrokartonem s vlastními rukama, možná tímto způsobem se vám bude líbit víc.

Můžete také vytvořit lodžii MDF neboplastové panely. Na betonovém povrchu stropu upevněny kovové profily nebo dřevěné kolejnice (vzdálenost mezi řádky by neměla překročit 30 cm). Posílení kabeláže pro osvětlení. Pokud je to nutné, vše se děje na podlaze, kde se připravují otvory pro přípravky. Hotové panely se připevňují ke kolejnicím pomocí šroubů. Stejně tak je na balkóně upraven podhled, který je opatřen dřevěnou podšívkou. A ve tvaru mezi betonovou deskou a dokončovacím materiálem jsou dutiny vyplněny tepelnou izolací plechu pro zvukovou a tepelnou izolaci. Zde je třeba vzít v úvahu tloušťku vrstvy tepelné izolace, aby se okna a dveře na lodžii bez problémů otevřely.

A konečně, aby se dokonale hladký strop, bez drsnosti a viditelné švy - nejlepší možností je instalace stropu napětí. Mají dlouhodobě prokázanou schopnost ztělesňovat designové nápady a rychlost instalace. Instalace je poměrně jednoduchá a snadná, zabere to docela dost času.

Je třeba zajistit pevný rám podél obvodu lodžie. Pak na tomto rámu připevněte napínací fólie. Poté se film zahřeje a dotáhne na určitou hranici. Během chlazení je vše napínáno. Při výběru svítidel pro takový strop je třeba vzít v úvahu, že se nezahřívají. To může způsobit poškození napětí.