Jak udělat oblouk s sádrokartonem s vlastními rukama

V současné době je v prodeji obrovský výběr materiálů, které pomáhají vytvářet různé prvky designu domů a bytů. Stále více lidí vytváří oblouk ve dveřích. Pro jeho realizaci je možné použít sádrokarton. Jedná se o poměrně flexibilní a ziskový materiál, s nímž se snadno manipuluje.

Kromě toho, soudě podle ceny složky, použití sádrokartonu je také možnost rozpočtu. Můžete také vytvořit oblouk pomocí omítky. V praxi však tento materiál zjevně není na prvním místě. Řízené určitými tipy, bez použití šablon, je to jednodušší, aby se oblouk sádrokartonové desky.

Příprava díry a její provedení

Oblouk je převážně umístěn místo dveří. Předtím je nutné odstranit a blok, ke kterému se připojuje. Pak je třeba odstranit pracovní plochu před znečištěním. Na listech sádrokartonu jsou prováděna určitá označení. Měly by být v plném souladu se šířkou bočních částí díry. Chcete-li vytvořit kruh oblouků, musíte použít vlnu, tužku a krajky.

V určité vzdálenosti jsou provedeny dva závěsy. Mají tužku a lopatu. Popruh by měl být dotažen. Pak se lopatka zasekne v sádrokartonu a oblouk se nakreslí tužkou. Šablona již byla uvolněna. Pro to je nutné vytvořit druhou část oblouku.

Kostra

Je to dominantní prvek, bez něhož je tento návrh nemožný. To by mělo upevnit všechny složené prvky oblouku, vyrobený ze sádrokartonu.Kostra je vyrobena z kovového profilu. Pro zajištění pružnosti plechu je třeba řezat jeho boční části. Hotové boční stěny můžete také použít jako oblouk jako šablonu.

Dosáhne se tak přesného uložení. Po zhotovení rámu je rám namontován ve dveřích. Potom můžete boční stěny dotáhnout. Pak se doporučuje provést spodní část oblouku. Existuje několik metod, jak ohnout takový materiál jako sádrokartonové desky. Je třeba vzít v úvahu jeho zvýšenou křehkost. Uděláme více úsilí, než je nutné, dopis se prostě zlomí.

První metoda zahrnuje ohyb za sucha

.

V tomto případě by nemělo být více než třicet centimetrů. K tomu jsou na dopisu provedeny škrty. Je důležité poznamenat, že nepoškozují spodní část papíru. Při provádění řezů se doporučuje ponořit jen několik milimetrů materiálu. List se pak lehce zlomí a připevní k rámu pomocí šroubů. Pak jsou všechny předchozí řezy ošetřeny tmelem. Základem druhé metody je namáčení sádrokartonových desek.

Jak víte, tento materiál je schopen se při zvlhčování ohýbat. Navíc po vysušení zůstává tvar listu tak, jak se objevil po deformaci. Tato metoda je velmi efektivní při vytváření oblouku. Proto se těší větší pozornosti a úspěchu u mistrů, kteří si sami navrhují svůj domov.

Máte-li touhu udělat oblouk vlastníma rukama, stojí za to předemseznámit se se všemi nuancemi a pravidly, která budou muset být použita k dosažení efektivnějších výsledků. Jinak budou náklady na materiál neopodstatněné. Listy sádrokartonových desek budou tráveny marně. Aby bylo možné vytvořit oblouk samostatně, nemusíte být profesionální ve stavebnictví. Proces jeho výstavby není složitý a nevyžaduje speciální znalosti a dovednosti. Nicméně, síla bude ještě muset být aplikován.