Jak si vybrat vysokotlakou myčku a co koupit

Obsah
  1. Podložky vysokého tlaku
  2. Oblasti použití vysokotlaké myčky
  3. Faktory ovlivňující výběr dřezu, který potřebujete vědět před nákupem
  4. Co si vybrat vysokotlakou myčku?

Vysokotlaké myčky

Pro péči o vaše vlastní místo v naší době můžete použít vysokotlakou myčku, která výrazně usnadňuje čištění. Takové zařízení však může být použito nejen pro péči o lokalitu, ale i pro mytí některých technických prostor, například garáže. Takové pračky pro pračky jsou také široce používány.

Zařízení, o němž se uvažovalo, bylo vynalezeno před několika desítkami let. V roce 1935, v Německu, Alfred Kerher vytvořil společnost, která vyrábí taková zařízení. K dnešnímu dni tato společnost vyrábí čisticí zařízení, včetně vysokotlakých myček. To bylo na jméno vynálezce, že populární název zařízení - Kerher. Obvykle se zařízení začalo uvolňovat až v padesátých letech. Vysokotlaké myčky jsou nyní vyráběny nejvýznamnějšími výrobci strojů, jako jsou Annovi-Reverberi, Craftsman, Bosch a Stihl.

Oblasti použití vysokotlaké myčky

\ t

V dnešní době lze v servisním středisku často pozorovat vysokotlaké myčky. Například v automatizovaných službách se tato zařízení vždy používají. Auto se myje automatickým dřezem a zde se používá místnost - vysokotlaká myčka.

Obdobná zařízení se používají ve stavebnictví, zejména v městském stavebnictví, protožePřed opuštěním staveniště musí být pravidla pro stavební stroje omývána. Rovněž jsou požadována zařízení pro mytí míchaček, trubek a jiných různých mechanismů.

V zemědělském odvětví byla vysokotlaká myčka používána k čištění stájí, stejně jako k oplachování zemědělských strojů, v nichž jsou radiátory často vtaženy prachem, seno nebo slámou, což může vést k přehřátí spalovacího motoru.

Vysokotlaké myčky se také používají v rybolovu, protože po úspěšném rybolovu bude celá paluba pokryta šupinami, které není snadné ručně opláchnout. Na lodích se často vyskytují výrůstky měkkýšů, které musí být vyplaveny.

Při výrobě potravin se toto zařízení používá k čištění technických prostor.

Existují speciální trysky určené pro stříkání nástrojů, které umožňují vyčistit jeden nebo druhý povrch.

Kompaktní kompaktní vysokotlaká myčka je ideální pro domácí použití. Obvykle se prodávají společně s některou sadou trysek určených k plnění základních úkolů. Naše stránky o opravě bytu vám řeknou a řeknou vám, jak a co si vybrat dřez vysokého tlaku, které společnosti a co je třeba věnovat pozornost v první řadě.

Faktory ovlivňující výběr dřezu, který potřebujete vědět před nákupem

Stojí za to okamžitě upozornit potenciálního vlastníka dřezu - v každém případě nemůže umýt zvířata a lidi, protože tlak vody v hadicích je příliš vysoký. To je tlak pro každý dřezuvedené ve vlastnostech tyče. Umyvadla pro domácnost nemohou ohřívat vodu, ale většina modelů má schopnost připojení k horké vodě, jejíž teplota by neměla překročit 60 stupňů. Některá zařízení však nemohou používat horkou vodu.

Rozsah cen vysokotlakých myček je poměrně široký. Například Black & Decker PW 1700 WB stojí 5000 rublů, zatímco Black & Decker PW 1800 XR-7000, i když jsou vlastnosti téměř identické.

Přístroj se skládá ze sady hadic, knoflíků s tryskami, tělesa, nádoby pro speciální nářadí, elektromotoru a čerpadla. Cena stroje závisí především na typu čerpadla, konkrétně na jeho zdroji. V levných modelech má čerpadlo 30-60 hodin. Tento termín se jeví jako poměrně malý, ale pojďme pochopit. Například, vlastník auta koupil umyvadlo s zdrojem 50 hodin a hodlá jej použít k mytí auta. Vzhledem k chladnému počasí na ulici nemůžete přístroj používat v zimě, proto se za rok bude umyvadlo používat 4 - 6 měsíců. Trvá 10-15 minut na mytí auta, a nikdo nebude provádět tento postup každý den. Stroj nelze také používat během deště, protože je možné dostat šok nebo rozbít zařízení. Proto bude umyvadlo používáno v průměru 3 krát týdně a po dobu jednoho roku bude trvat 15 hodin. Ukazuje se, že levné dřez za 4000 rublů může trvat 3,5 roku, což není špatné, zejména proto, že záruka na takové zařízení je pouze 2 roky.

Dražší čerpadla jsou vyráběna od jinýcha použití jiného typu pohonu, takže jejich zdroj je vyšší. Obzvláště dobrá čerpadla s mosazným nebo jiným slitinovým pouzdrem a kovovými keramickými písty. Náklady na tento dřez mohou dosáhnout 20 000 rublů.

Také stojí za to podívat se na nabízené trysky a zvolit optimální sadu. Velmi užitečné řezačky pro trysky pro tryskání, tryskání, tryskání a různé kartáče a úhlové trysky.

Vidíte podložky, které pracují při nízkém vstupním tlaku vody, a existují zařízení, která používají hlavní vodu. Pro zvýšení životnosti dřezu je nutné instalovat filtr na vodu a také chránit hadice a neubližovat jim. Pohodlné modely s hadicovými navijáky. Je také důležité, aby po dokončení práce vypustila veškerou vodu ze zařízení a vypustila tlak.

Co si vybrat vysokotlakou myčku?

Vysokotlaké myčky Karcher K 5.55 JUBILEE

Zvažte příklad výběru dřezu pro letní sídlo. Použije se pro pračky, samotnou plochu, úklid bazénu a domu, pokryté vlečkou. Podívejte se na model Karcher K 5.55 JUBILEE (stejný Kerker). Kapacita - 1600 W, produktivita - 460 litrů za hodinu, tlak - 140 bar. Takový tlak je dostačující pro splnění všech potřebných úkolů. Mezi sady trysek patří fréza na nečistoty. Je to ona, kdo potřebuje vyčistit stopy.

Těleso čerpadla je vyrobeno ze slitiny hliníku. Jak už bylo řečeno, je to docela dobré. Teplota použité vody může dosáhnout 60 stupňů - je to normálníindikátor Délka hadice je 9 metrů. Přístroj je vybaven nádobou na prací prostředek. Součástí je také speciální filtr pro čištění vody, který, jak již bylo řečeno, může prodloužit životnost výrobku. Takový model stojí asi 9600 rublů.

Vysokotlaká myčka Makita HW130

Můžete také zvážit Makita HW130. Výkon motoru u dřezu Makita je 1800 W, produktivita je 480 litrů za hodinu, tlak je 130 barů. Čerpadlo se používá pro třípístovou konstrukci s legovaným pouzdrem. Délka hadice je 7,2 metrů a pro větší pohodlí je přidána speciální cívka pro navíjení. Vhodné jsou také speciální nádoby pro skladování trysek vložených do samotného dřezu. Takové zařízení stojí asi 10 300 rublů.

Umyvadlo BOSCH Aquatak Clic 125

Další úvahou je nedávno zveřejněný model Aquatak Clic 125 firmy Bosch. Výkon motoru Bosch - 1800 W, výkon - 410 litrů za hodinu, tlak - 125 bar. Maximální možná teplota vody je 60 stupňů. Stojí za to věnovat pozornost skutečnosti, že toto zařízení bylo vytvořeno s ohledem na potřeby kupujících a je velmi pohodlné. Současný postřikovač s rotační spojkou. Dodaná tryska poskytuje čtyři režimy: trysku ventilátoru, bodový spirálový paprsek, nízkotlaký paprsek a bodový paprsek. Taková sada vám umožní provádět různé úkoly.

Ale to není vše, co by se tento model mohl pochlubit. Pro kupujícího je samozřejmě přitažlivost automatického navíjení hadice. To je onoTato technika se nazývá "Easy Roll". Stojí za povšimnutí, že vysoká odolnost proti opotřebení je součástí sady hadic "Torsion-Flex". Taková hadice není děsivá ani redundance, ani zmatek. Je také vhodné automaticky vypnout zařízení ze sítě - jakmile uživatel uvolní tlačítko na pistoli, zařízení se vypne. To vám umožní bezpečnější práci s dřezem.

K dispozici je také speciální nádoba pro detergenty. Pohodlně umístění spínače - schopnost vypnout zařízení nohou bude užitečná pro mnoho potenciálních vlastníků dřezu. Nejen pro hadici, ale také pro síťový kabel je funkce jejího automatického zatížení. Absolutně nenahraditelná funkce nasávání vody, při které se nedostatek vodovodního systému nestává problémem při používání zařízení, protože takový dřez může čerpat vodu z jakéhokoliv zdroje. Cena tohoto modelu Bosch se příliš neliší od ostatních v tomto cenovém segmentu a činí 10800 rublů. Vidíme, že je to nejpohodlnější a nejkrásnější ze všech našich modelů. Podívejte se, jak vybrat správné nástroje.