Jak si vybrat sprchový kout: přehled stávajících druhů a tipy pro výběr

Při opravách koupelny je hlavní volbou mezi sprchovým koutem a koupelnou - samozřejmě, pokud prostor místnosti neumožňuje instalaci obou instalatérských zařízení. Pokud jde o sprchový kout, pro výběr konkrétního modelu je třeba důkladně prozkoumat celý sortiment nabízený výrobci. Kabiny se liší mnoha způsoby a mohou mít mnoho dalších funkcí.

Obsah

 • Výhody sprchové kabiny
 • Dva typy sprchových koutů
 • \ t
 • Paletový materiál
 • Způsoby otevírání dveří
 • Tipy pro výběr sprchové kabiny:

O tom všem - dále v článku.

Obsah
 1. Výhody sprchové kabiny
 2. Dva typy sprchových koutů
 3. Otevřené kabiny
 4. Uzavřené kabiny
 5. Paletový materiál
 6. Litina
 7. Ocel
 8. Akryl
 9. Fajáns sanitární techniky
 10. Umělý mramor
 11. \ t
 12. Způsoby otevírání dveří
 13. Křídlové dveře
 14. Posuvné dveře
 15. Tipy pro výběr sprchové kabiny:
 16. Videa

Výhody sprchové kabiny

 • Sprchová kabina - ideální řešení pro malé koupelny, protože její velikost je mnohem menší než jakákoli vana. V prostorných pokojích vám instalace kabiny umožňuje přidělit prostor pro další zařízení, jako jsou bidety.

 • Sprchová kabina - dobré řešení pro malé koupelny

 • Vzhledem k přítomnosti dveří je veškerý nábytek v koupelně, ručníky a oblečení bezpečně chráněndostat sprej při koupání Se sprchovou kabinou můžete bezpečně používat v interiéru koupelnové prvky z masivního dřeva a dalších materiálů, které se nelíbí hodně vlhkosti.
 • Osprchování je mnohem rychlejší než koupání. Nečekejte, až se voda vytáhne, což je velmi výhodné pro lidi s intenzivním rytmem života.
 • Tam je ekonomika - celkový objem lázně není nutné, budete trávit přesně tolik vody podle potřeby.
 • Sprchová kabina může mít další funkce, které je jednoduše nemožné nebo neefektivní vybavit koupelnu.
 • ? návrat k obsahu

  Dva typy sprchových kabin

  Všechny sprchové kouty lze rozdělit na otevřené a zavřené. Volba je nejčastěji určena materiálními schopnostmi kupujícího. Uzavřený sprchový kout má značné výhody oproti otevřenému designu a není horší než jakýkoli indikátor.

  Otevřené kabiny

  Nízká cena těchto zařízení je způsobena malým počtem prvků. Kabina se skládá z palety a dveří, často ani z bočních stěn. Voda přichází ze sprchového koutu, někdy jsou postřikovací trysky pro hydromasáž. Hlavní věc, kterou si vybrat v tomto případě je typ palety.


  Venkovní sprchy jsou palety + dveře otevřené

  Tvar palety závisí na místě, kde jste připravili sprchový kout. Pokud je instalatérství v rohu, kupte palety ve tvaru kruhového sektoru. Pokud bude stánek stát podél jedné ze stěnnebo být ve výklenku, nejlepší volbou budou čtvercové nebo obdélníkové palety.Vezměte prosím na vědomí, že pro polokruhovou paletu budete potřebovat zakřivené dveře a jejich nákup bude dražší než nákup pravidelných rovnocenných dveří.

  Rozměry palety určují kapacitu sprchového koutu samotného, ​​proto je nutné se orientovat, řekněme, velkého člena rodiny. Při výběru kabiny v obchodě neváhejte jít dovnitř a provést několik pohybů napodobujících příjem duše. Budete souhlasit, nebude to příjemné plavat, držet lokty ke stěnám nebo ke dveřím.


  Sprchové vaničky s hlubokými paletami

  Neméně důležitá je hloubka palety. Pokud jsou v domě starší lidé, je lepší dát přednost paletě s nízkými hranami. Hluboká paleta je zvolena, pokud je sprchovací kabina jediným koupacím zařízením. V této kabině můžete snadno plavat děti nebo domácí mazlíčky, paleta může hrát roli praktického a prostorného tanku pro ruční mytí. Všechny podrobnosti o instalaci sprchové vaničky naleznete v samostatném článku.

  Uzavřené kabiny

  Takové kabiny jsou samostatným hygienickým zařízením - může být uspořádáno i ve středu místnosti, pokud to prostor dovolí. Kabiny tohoto typu se nazývají boxy - z anglického rámečku (box). Kromě dveří a palety mají boční stěny a horní kryt, přičemž je vytvořena zcela utěsněná konstrukce. Náklady na tuto kabinu jsou alespoň dvakrát vyšší než u otevřené verze. Navíc je vyhodnocena každá z mnoha funkcízařízení.


  Uzavřený sprchový kout s hydromasáží

  Možné funkce sprchového boxu:

  • Kontrastní sprcha - automatická výměna velmi horké a prakticky studené vody s daným časovým intervalem.
  • Tropická sprcha - rozptyl proudu vody, který vytváří efekt tropického deště.
  • Vana - sprchový box s parním generátorem.
  • Aromaterapie - pokud je kabina vybavena parním generátorem, funkce aromaterapie umožňuje naplnění vnitřního prostoru nejen parou, ale i vůní. K tomu je ve stěně zařízení nádržka pro aromatický olej.
  • Ventilace - Zajišťuje cirkulaci vzduchu uvnitř krabice.
  • Nejoblíbenější je hydromasáž. Řízený proud vody pod tlakem uvolňuje svalstvo a na pokožce tonikum.
  • Podsvícení - vnitřní osvětlení je jednoduše nezbytné pro provedení vzduchotěsné krabice.
  • Rádio pro příznivce zpěvu a zpěvu ve sprše.
  • Telefon - není dovoleno přeskočit důležitý hovor.

  ? návrat k obsahu

  Paletový materiál

  Začněme s paletou. Volba materiálu ovlivňuje vnější estetický výkon, hmatové vjemy při plavání v kabině, trvanlivost a trvanlivost výrobku, jakož i bezpečnost osoby. Vezměte prosím na vědomí, že většina povrchu dna by neměla být hladká. Často jsou dna palet pokryty vyčnívajícími hemisférami nebo žebry.

  Litina

  Materiál je neuvěřitelně trvanlivý, ale má významný mínus - je dlouho zahříván. ToChcete-li se osprchovat s pohodlím, je nutné pánev na chvíli ohřát s teplou vodou. Nadměrná spotřeba vody a žádné úspory.


  Paleta z litiny

  Ocel

  Ocelové palety nejsou méně odolné než litina, ale mají také nevýhodu. Proud vody vytváří neuvěřitelný hluk, padající z výšky na ocelové paletě. Kromě toho sklovina v průběhu času sklouzne a může ztmavnout.


  Ocelová paleta

  Akryl

  Plastové palety se staly populární díky své nízké ceně a stylovému vzhledu. Akryl se rychle zahřívá, je příjemný na dotek, nevytváří hluk. Takové palety jsou dostatečně jednoduché na instalaci.


  Akrylová paleta

  Důležité!Významnou nevýhodou jenestabilita- akrylát nemůže odolat pádu těžkého předmětu nebo silnému zatížení na dně. To vás nejen bude stát nákupem nové palety, ale může to vést k nebezpečné situaci a ke zraněním.

  Ve prospěch akrylu lze říci, že se snadno umývá a malé škrábance podléhají broušení.

  Sanitární technika

  \ t

  Keramika v designu koupelny vypadá pevně a sofistikovaně. Takové palety jsou stabilní a spolehlivé, ale mají křehkost, jsou náchylné k poškrábání na povrchu a mohou případně ztmavnout. S keramickými výrobky je třeba zacházet opatrně.


  Keramická paleta

  Umělý mramor

  Umělý mramor - trvanlivý a krásný materiál, který je vyroben z mramorové drobky asyntetické látky. Malé poškození povrchu je stěží patrné, zejména v tmavých barvách.


  Mramorové palety

  Péče o takovou paletu je jednoduchá, udržuje teplo dobře a není hlasitá.

  ? návrat k obsahu

  Způsoby otevírání dveří

  Hlavními materiály používanými při výrobě dveří sprchových kabin jsouplastyatvrzené sklo . Sklo udržuje mnohem delší reprezentativní vzhled, ale také dražší. Mezi druhy ekonomického plastu dávají přednost matným variantám.

  Dveře kabiny nebo skříně mohou býtzávěsyneboposuvné . Vychylovací systém bude levnější, ale kabiny s takovými dveřmi obvykle volí dostatečný prostor pro koupelny. Posuvné dveře jsou kompaktnější a umožňují šetřit cenný prostor.

  Křídlové dveře

  Všimněte si, že dveře nemusí být nutně dvě. Můžete udělat jen jedno dveře, například pokud je kabina instalována ve výklenku. Můžete také použít jedno zakřivené dveře pro rohové kabiny, ale pro takové rozhodnutí bude vyžadovat spoustu volného místa. Trvanlivost oboustranného systému je dána materiálem smyček. Vyberte si smyčky z pevného kovu - levné čínské police mohou být vybaveny smyčkami z práškového lisovaného materiálu.


  Druhy výkyvných dveří ve sprchové kabině

  Posuvné dveře

  PlátnoPosuvné dveře se pohybují podél horní a dolní části vodítka válce. Systém má také magnety a pryžové těsnící hmoty pro utěsnění. Pokud používáte dvířka, ujistěte se, že se video nedostane mimo plátno. To může vést k poruše systému a skutečnosti, že křídlo dveří se jednoduše odtrhne od válce.


  Typy posuvných dveří ve sprchové kabině

  Rozpočtová možnost - plastická vodítka, jsou krátkodobá a kosterní. Dražší a spolehlivější - kovová vedení, vyrobená z oceli nebo hliníku. Na kvalitě posuvného systému nestojí za úsporu - jeho náhrada bude stát ve výši rovnající se ceně sprchové kabiny. Pro slušný nízkorozpočtový systém je snazší najít podrobnosti v případě potřeby nahradit je a renomované ochranné známky často poskytují významnou záruční dobu na jejich produkty.

  ? návrat k obsahu

  Tipy pro výběr sprchy:

 • Spolehliví spolehliví výrobci . Produkty firmy Villeroy & Boch, Laufen, Jacuzzi, Huppe, Albatros vyplatí jejich hodnotu, věrně fungují do 10 let. Po této době lze interiér a technické vybavení koupelny považovat za morálně zastaralé. Méně nákladné, ale užitečné možnosti jsou produkty Roca, Hatria, Ideal Standard, Geberit, Gustavsberg, Gorenje.
 • Zkontrolujte kvalitu materiálů . Aspoň vizuálně. Například životnost akrylu může být stanovena okamžitě - paleta musí být trvanlivá a nesmí se při stlačování ohýbat dolů.
 • Sledujte dostupnost vybavení . Nebojte se zkontrolovat zapojeníkvalita všech druhů hadic, trubek, spínačů. Zajistěte, aby byl odtok uzavřen.
 • Zkontrolujte systém dveří . Dveře by se měly snadno otevírat a zavírat.
 • Zamyslete se nad instalací . Je lepší svěřit instalaci kabiny specializovaným mistrům. Nicméně, s podrobným návodem s ilustracemi, minimální zkušenosti s instalatérské a elektřinu a všechny potřebné nástroje, které se snadno vypořádat se samotným tímto úkolem.
 • Videa

  Výběr sprchového koutu není snadný úkol. Nalezení ideální hodnoty za peníze není dobré pro mnoho. Pamatujte - čím více informací máte učit, než jít do obchodu, tím větší šanci máte, aby se ziskové nákup.