Jak si vybrat solární panely

 • Neustálé zvyšování cen pohonných hmot, stejně jako jejich omezená dostupnost, nutí lidi přemýšlet o jiných zdrojích energie. Taková řešení nabízejí hmotu, obvykle používají energii slunce, vody a větru, to znamená, co je na Zemi v přebytku. Také pro soukromý dům mohou být použity solární kolektory, které umožňují využití sluneční energie pro ohřev vody, ohřívání domu atd.

  Cenově nejdostupnějším řešením pro soukromý dům jsou solární panely. Jsou soběstačné, organicky zapadají do designu jakéhokoliv domova a umožňují výrazně ušetřit na elektřině.

  Samozřejmě, občané naší země s takovými panely jednají skepticky, ale západní zkušenosti ukazují, že jsou poměrně účinné. Střechy budov jsou obvykle nejvhodnější pro jejich umístění, protože se jedná o nejvíce osvětlenou část domu.

  Důležitým faktorem je správná instalace a umístění solárních panelů, protože jak dlouho je slunce může pokrývat a závisí na energii, kterou produkují. Sluneční světlo je, jak víte, obnovitelný zdroj a kromě toho neznečišťuje životní prostředí, proto jsou solární panely ideálním produktem, který se vyplatí během několika let. Mohou snížit nejen náklady na elektřinu, ale také bude vynikajícím doplňkem k vytápění a zásobování vodou. Tyto panely můžete instalovat kdykoliv během roku.

  Jsou známy dva běžné typy zařízení. První typ instalace zahrnuje umístění panelů na stejnou úroveň jako střecha. Nevýhodou této možnosti je tozměna úhlu vzhledem ke střeše je nemožná, což snižuje schopnost zachytit sluneční světlo.

  Instalace panelů tímto způsobem je dostatečně jednoduchá a je spolehlivější v provozu.

  Druhým způsobem je instalace panelů na speciálních podpěrách, které je činí nezávislými na sklonu střechy, a umožní vám získat maximální množství světla, čímž se získá více energie. Méně než to, jak jste si mysleli, je složitější instalace, stejně jako zranitelnost tohoto návrhu vůči povětrnostním vlivům. Silný vítr může poškodit nejen panel, ale také střechu, na které je nainstalován, což může vést k vážným opravám.

  Existují také tři typy solárních panelů: monokrystalické, polykrystalické a také tenkovrstvé křemíkové baterie. Ty jsou nejméně efektivní, zabírají více místa a produkují méně energie. První dva typy se také liší poměrem ceny a výkonu. Monokrystalický je nejdražší a nejúčinnější a polykrystalický je jistá rovnováha mezi cenou a kvalitou. Pro nejlepší výběr kontaktujte odborníky, kteří vám pomohou vybrat nejlepší způsob instalace, ceny a kvality panelů.