Jak si vybrat řetězovou pilu?

Řetězové pily pro domácí použití se používají hlavně pro řezání malých kulatin a odstraňování uzlů během těžby. Obecně ji nelze využít více než jeden den v měsíci. To je asi 40 minut denně.

Pro stavební a montážní práce nebo průmyslovou těžbu je vyžadován nástroj pro poloprofesionální použití. Životnost takové řetězové pily je 6 dní. Používá se také k odstranění slaniny v lesním válečku.

Pily pro průmyslové aplikace s kapacitou více než 2 kV mohou pracovat nepřetržitě po dobu 8 hodin. Jsou vyrobeny z moderních materiálů, jejichž pevnost umožňuje zvýšit životnost až 12 hodin.


Jaké specifikace je třeba vzít v úvahu při volbě řetězové pily

První

- Zdroj práce určuje čas od začátku provozu řetězových pil do okamžiku, kdy motor potřebuje větší opravy. Tato technická charakteristika nástroje přímo souvisí s jeho výkonem.

Druhá

- Při volbě řetězové pily je důležité si uvědomit, že síla řetězové pily určuje její hmotnost. Nejsilnější nástroje jsou nejtěžší.

- Výkon a hmotnost budou záviset na tom, jak dobře a efektivně bude váš nástroj fungovat. To je třeba vzít v úvahu, pokud je řetězová pila potřebná pro provoz specialisty pro různé typy prací. Příkon pro průmyslové použití - 2-5 kW.

Základní kritéria pro výběr řetězových pil

Třetí

- Účinnost práce s motorovou pilouurčovat typy řetězů řetězových pil. Pily pro domácí použití jsou vybaveny nízkoprofilovými řetězy.

- Prakticky vibrují během práce, ale jsou neproduktivní. Účinnost profesionálních nástrojů je vyšší, ale vibrace, které přicházejí z jejich výkonného motoru, budou výrazně vyšší.

Čtvrtý

Antivibrační systém je pryžové těsnění, které je umístěno mezi rukojetí řetězové pily a jejím trupem, tzv. Tlumiči nárazů.

Jejich přítomnost v přístroji je nesmírně nezbytná, protože v případě vážného poškození pracovníka z pohybového aparátu nebo oběhového systému může dojít během dlouhodobé práce ke zhoršení jeho zdravotního stavu. V moderních pilách je tedy motor oddělen od rukojeti a palivové nádrže.

Chcete-li zkontrolovat tuto specifikaci, požádejte prodávajícího, aby zapnul motorovou pilu a dal ji do rukou. Pouze tak, abyste porozuměli, splňuje antivibrační systém tohoto nástroje s moderními bezpečnostními požadavky a také můžete ocenit jeho hmotnost a výkon.

Než začnete pracovat, přečtěte si pokyny a vyhodnoťte, jak dobře je nástroj vybrán, aby vyhovoval vašim požadavkům.