Jak si vybrat lepidlo na keramické dlaždice?

Výpočet množství adhezivní kompozice potřebné pro pokládku dlaždic se může vyskytovat různými způsoby. Měly by brát v úvahu všechny potřebné parametry. Nákup akcií by měl být s malým rozpětím. To vám umožní v případě potřeby vytvořit další objem a v důsledku toho provést opravy. Tato obezřetnost navíc vylučuje riziko nedostatku materiálu v konečné fázi zpracování.

Obsah
 1. Parametry, které je třeba vzít v úvahu při výpočtu objemu lepidla pro dlaždici:
 2. Jak vypočítat tok lepidla pro dlaždice?
 3. Technika pokládky obkladaček
 4. Lepidlo pro stropní desky

Parametry, které je třeba vzít v úvahu při výpočtu objemu lepidla pro dlaždice:

 • Druh skladu . Moderní výrobci nabízejí širokou škálu materiálů. Hlavní typy lepidla pro dlaždice zahrnují řešení:
 • Na cementovém základě . Suchá směs se předředí vodou. Sklady mohou mít různou míru pružnosti. Pokládku dlaždic pomocí takového lepidla by měli provádět lidé s určitou kvalifikací;
 • Na cementovém základě s plastifikační přísadou . Změkčovadlo poskytuje vysokou tažnost, která s ním prodlužuje pracovní dobu.
 • Jednosložková . Takové lepidlo na keramické dlaždice ve vaně se prodává ve formě husté pasty, elastické, snadno aplikovatelné, rychle schne.
 • Dvousložková(epoxidová, polyuretanová). Sklad je sada komponent, které je třeba míchatpřed zahájením práce. V procesu míchání dochází k chemické reakci, při které kompozice nachází adhezivní vlastnosti. Tento materiál lze použít jako řešení pro pokládku keramiky, stejně jako v roli válce. Dvousložkové směsi se doporučují pro použití v intenzivně využívaných a mokrých místnostech.
 • Rozměry dlaždic . Pro hromadné dlaždice bude tok lepidla větší, protože je nutné aplikovat silnou vrstvu. Pro dlaždice 30 * 30 cm tloušťka vrstvy kompozice - 45 mm, pro keramiku 20 x 30 cm - 3 mm.
 • Typ dlaždice . Spotřeba roztoku pro keramiku a ceramogranit bude odlišná. To je vysvětleno rozdílnou porézností a absorpcí vlhkosti materiálu.
 • Značka, složení a podmínky použitípro lepidlo na keramické obklady.
 • Vnější podmínky(teplota, vlhkost).
 • Stav základny , přítomnost dutin a nerovností.
 • Dlažební technologie .

Jak vypočítat tok lepidla pro dlaždice?

Metoda I:

Nejjednodušší varianta, ve které výpočet složení vychází z doporučení výrobce, uvedených na obalu a rozměrů obkladového povrchu. Taková doporučení jsou však platná pro ideální podmínky, ve kterých je povrch pod dlaždice vyrovnán a lepidlo je aplikováno v požadovaném úhlu, špachtle s požadovaným počtem zubů, dodržuje velikost dlaždice a tloušťku nanášení vrstvy. Například pro čtvercovou dlaždici do 5-7 cm, úhel 45 °, špachtle se šířkou zubu 3 mm, tloušťka vrstvy 1,1 mm (pokudÚhel tlaku 60 ° - 1,3 mm).

Metoda II:

Tato metoda výpočtu se nejčastěji používá při pokládání keramiky na materiály obsahující cement. V tomto případě se spotřeba rovná 1,3 kg na 1 m2 stejné plochy. Abychom mohli počítat, vezmeme toto číslo a vynásobíme ho tloušťkou lepidla. Například, pro pokládku dlaždice 30 * 30 cm, tloušťka stání je 4 mm. Očekáváme spotřebu skladu a dostaneme 5,2 kg na 1 m2. Pro zpracování 10 m2 spotřebuje 52 kg zásob.

Technologie pokládky obkladaček

 • Příprava roztoku . Před pokládkou je nutné lepicí směs promíchat. V tomto případě musí být jasně dodržen poměr doporučený výrobcem. V čisté nádobě se nalije voda, do které vylévá suchá směs sáčku. Roztok důkladně promíchejte. Pro tyto účely je vrták se směšovací tryskou skvělý. Pak musíte roztok „dozrát“ (10-15 minut). To vám umožní získat homogenní složení bez hrudek a svazků.
 • Tváří v tvář povrchu stěny . Lepidlo na dlaždici na podlaze a povrch stěn v lázni se nanáší zubovou stěrkou.

Pokud jde o čelní stěny lázně, doporučuje se před nanesením směsi povrch navlhčit. V opačném případě porézní povrch odstraní vlhkost z lepidla, což má za následek zpracování.

Po dokončení kompozice se dlažba nanese na stěnu a lehce se stlačí. Pozici dlaždic můžete nastavit pomocí gumového kladiva. Ujistěte se, že v rozích nejsou žádná prázdná místa. Vytvoření sudých stehůpoužívat plastové kříže. Před úplným zmrazením lepidla je třeba je vyčistit. Po pokládce každé 2-2,5 m2 keramiky jej nezapomeňte vyčistit od přebytečného roztoku.

Po dokončení povrchové úpravy se položí spodní řada dlaždic. Tím bude šev mezi dlažbou téměř nenápadný.

Při pokládce keramiky na povrch podlahy předem natřený tekutým lepidlem na dlaždice s hydroizolací (například tekutým sklem). Směs na bázi dlaždice se analogicky aplikuje na pokládku obkladaček.

 • Těsnicí malty . Než začnete zpracovávat spáry, je třeba je očistit od zbytků lepidla pomocí akutního předmětu nebo vodou namočené houby. Krupice se zředí na konzistenci husté zakysané smetany, načež se roztok nechá stát 10 minut. Před prací znovu promíchejte. Směs se nanáší gumovou stěrkou s diagonálními pohyby. Po vysušení by měl být přebytek odstraněn vlhkou houbou.

Lepidlo pro stropní desky

Složení výběru by mělo být provedeno s ohledem na hlavní požadavky, které se na něj vztahují:

 • Rychlá oprava. Lepidlo na stropní desky by mělo mít vysokou přilnavost;
 • Všestrannost. Složení by mělo zajistit adhezi různých povrchů (pěnový polystyren s omítkou, betonem, sádrokartonem a dokonce i vrstvou vápna).

Typy lepidel pro stropní obklady:

 • Univerzální polymerní sklady.
 • Kapalinanehty
 • Směsi polyvinylacetátu.
 • Akrylový tmel.

Volba adhezivní kompozice není tak důležitá, je důležité aplikovat technologii potahování. Pokud se použijí univerzální polymerní kompozice, po nanesení by se měla dlažba naklonit ke stropu, pak ji odstranit a počkat 30-60 sekund, poté, co ji znovu přitlačíte na povrch, je již konečná. To umožní, aby lepidlo suché a zahuštění, což vede k zpracování bude bezpečnější. Pokud je strop omítkou nebo bílou barvou, musí být odstraněn ocelovou špachtlí na nálepku dokončovacího materiálu. Pokud to nepomůže, ošetřete povrch penetračního polymerního primeru. Nejlepší je lepidlo umístit na stropní desku po obvodu, nikoli na bod, což eliminuje riziko deformace materiálu.

Doporučuje se začít pracovat z úhlu, který je nejlépe vidět na vstupu do místnosti. V případě, že je místnost nepravidelná, je lepší lepidlo lepit diagonálně od středu (například od lustru). Zároveň se zvýší počet zápisů, ale výsledek splní vaše očekávání.