Jak si vybrat akrylovou vanu a její výhody

V současné době je na trhu instalatérství obrovské množství akrylátových van a je obtížnější každý den si tuto položku vybrat. Navzdory mnoha typům akrylátových van však ne každý zapadne do vašeho interiéru, protože každý výrobce má své vlastní vynikající momenty. Než se rozhodnete - musíte si přečíst informace o konkrétním modelu, přemýšlet o všem a pak jít na sanitární zařízení. Chcete-li začít, musíte vědět

Obsah
 1. Jaké jsou akrylové koupele?
 2. Akrylové vany a jejich výhody
 3. \ t
 4. Jak si vybrat z akrylové lázně

Jaké jsou akrylové koupele?

Aby akrylová koupel přinesla nejen radost z jejího užívání, ale byla také zakoupena po mnoho let a byla ideální pro interiér koupelny - musíte znát informace, ze kterých je vana vyrobena. Vzhledem k těmto údajům jsou uvedeny následující údaje - jak správně nainstalovat vanu a jak se o ni později postarat. Samozřejmě není těžké odhadnout, že akrylové vany jsou vyrobeny z materiálu kategorie polymer - akryl.

Technologie, na které se běžně vyrábějí akrylové lázně, není složitá:

- Především se list akrylové povrchové vrstvy zahřeje na určitou teplotu a dosáhne určitého stupně bezprostředně pod lisem.

- Speciální, vyvinutá forma pro akrylové vany dodává archu potřebné ohyby.

- Je-li vana vyrobena z akrylátového vytlačovaného materiálu, pevnost je fixována speciální výztužnou pryskyřicí.Jedná se o epoxidovou pryskyřici.

Akrylové koupele jsou vyrobeny z několika druhů materiálů. A proto mají lázně výrazné rysy. Koupele jsou vyrobeny z:

- Odlévaný akryl

- Extrudovaný akrylát

A z těchto materiálů musíte zvolit přesně ten, který vyhovuje vašim požadavkům.

Nejdříve lze říci, že oba typy akrylových i extrudovaných a odlitých z důvodu svého chemického a složitého složení mají vynikající pevnost. Ale toto srovnání končí. Extrudovaný akrylát má nižší viskozitu. Díky tomu má menší trvanlivost a odolnost než litý akrylát. Extrudovaný list má také nižší tepelný odpor a má schopnost zakrýt v průběhu času trhliny, které se časem zvětšují.

Je to proto, že takovou koupel lze koupit pouze tehdy, pokud ji neplánujete používat denně. Extrudovaná akrylová vana je ideální pro venkovský dům. Protože tam nebude každý den vykořisťován, takže bude trvat 10 let nebo déle. Při nákupu nebo výběru je nutné s konzultantem vyjasnit - jaký druh akrylu je prováděn. Pokud si vyberete koupel pro Váš byt nebo dům - je lepší si vybrat koupel z litého akrylátu. Je odolnější vůči mechanickým vlivům a nebojí se vlhkosti.

Akrylové vany a jejich výhody

\ t

V posledních letech se popularita akrylových van prostě rozrostla. Každý, kdo viděl koupele z tohoto materiálu, je prakticky okamžitě vyhodnocuje. Jaké jsou tak krásné akrylové koupele?

 • Hlavní výhodaakrylové vany - vynikající tepelné ztráty. Je to proto, že akrylátové koupele ztrácejí v průběhu 30 minut jeden stupeň teplé vody a ne v 5 - litinových lázních. Ocelová lázeň nechodí do výpočtu, protože ztrácí teplo vody rychleji než litinová lázeň.
 • Je-li nutné, aby koupací vany se smaltovaným povlakem přežily po celou dobu kvůli tomu, že těžký předmět může spadnout do koupelny a poškodit smalt - to nebude s akrylovou lázní. Akryl - velmi plastický materiál. Akrylové koupele však mají také malou mínus pro sílu - ale to bude řečeno o něco později.
 • Snadnou údržbu akrylové lázně lze považovat za velké plus. Ve většině případů to není třeba umýt, ale pouze opláchněte teplou mýdlovou vodou a omyjte ji proudem vody. Pokud je však znečištění vážné - můžete požádat o pomocné detergenty. Měly by být vybrány měkkou, neabrazivní texturou.
 • V akrylových lázních existuje řada druhů. Pro jakékoli konstrukční řešení si můžete vyzvednout vhodnou koupel. Velikost a barva, stejně jako tvar mohou být vyrobeny výrobci zakázek tohoto typu instalatérských prací.
 • Při výběru akrylových lázní existuje jeden problém - jak se neztratit mezi různými velikostmi, barvami a tvary. Správný způsob, jak vyzvednout koupel, pomůže intuici a zdravému přístupu k tomuto podnikání. Při výběru akrylové vany by se však měly znát nevýhody tohoto typu vany.

 • Pokud chcete ležet v koupelně, ve které je voda nalita, měli byste vědět - akryl je mírnější než ocel nebo železo, a proto je s takovou náplní horšídrží tvar Z tohoto důvodu vyžadují některé typy vany další zpevňující rám. Pokud si koupíte vanu z litého akrylátu - v 95% případů se rám nevyžaduje. Pokud je však vana vyrobena z extrudovaného akrylátu - rám v tomto případě - povinný.
 • Akrylát může být snadno poškozen brusivy, aby se povrch vyčistil. Aby nedošlo ke ztrátě "komodity" pohled na výběr detergentu, musíte být všímaví a zodpovědní.
 • Náklady. Pokud si koupíte kvalitní akrylátovou koupel, budete muset zaplatit. Pro mnoho, tato hodnota se může zdát vysoká, protože akryl životnost asi 20 let pro obsazení, a 10 let pro extrudované.
 • Navzdory těmto nevýhodám je však důstojnost příliš brzy prosazovat nákup akrylové lázně.

  Jak si vybrat akrylovou vanu

  Pro akrylovou koupel může sloužit dlouho a kvalitativně - musí být vybrána správně. Za prvé, nespěchejte. Nechoďte na slevy a speciální nabídky - za tohoto druhu obvykle prodávejte vadné výrobky. Chcete-li si vybrat správnou kvalitu akrylové vany, musíte znát několik nuancí.

 • Pečlivě prozkoumejte povrch lázně. Pokud se cítí drsnost, nebo promáčknutí - odmítnout takový nákup, protože vana je vadná. Jeho povrch by měl být hladký a neměl by mít žádné škrábnutí.
 • Barva vrchní vrstvy by měla být homogenní, bez náplastí. Není nutné kupovat šálek se stmavnutím nebo nažloutlým odstínem.
 • Čím silnější je akrylátová vrstva - tím dražší je vana. Věnujte pozornost řezané desce - ukazuje všechny prameny akrylu. Čím více jsou - tím silnější je lázeň. Pokud jsou okraje lázně vyčištěny, může být nádoba osvětlena baterkou. Není-li jeho světlo procházející skrz dno nebo stěny vany viditelné, znamená to, že kapacita je provedena kvalitativně. Pokud světlo svítí - koupel je velmi tenká a křehká.
 • Vůně. Je také nutné věnovat mu pozornost. Pokud není přítomen, pak se výroba používá akrylát vysoké kvality. V případě, že lázeň dává ostrý chemický zápach, kvalita lázně je velmi žádoucí. Nestojí za to ušetřit si malé množství peněz, je lepší přeplatit a získat opravdu kvalitní koupel, která, pokud bude řádně ošetřena, bude trvat déle než jeden rok.
 • Jak se ukazuje, není těžké vybrat si koupel kvalitního materiálu. Stojí za to znát pár nuance a neponáhl se s nákupem. Pak bude vana potěšena svou spolehlivostí a atraktivním vzhledem.