Jak připojit spínač do průchodu

Hlavním účelem přepínacího přepínače je jeho schopnost organizovat dva nebo více řídicích bodů jakýmkoliv osvětlovacím zařízením z různých míst.

 • Princip činnosti a schéma připojení přepínače
 • Podrobný návod k instalaci
 • Při použití vypínače?

  • Na schodech: na jeho základně a nahoře;
  • Na chodbě, zejména pokud je dlouhá, takže při vstupu do ní by bylo možné zapnout světlo a na výstupu - vyloučit;
  • V ložnici: přímo u vchodu, a také - u lůžka, a můžete okamžitě ze dvou stran. Pro mnohé bude vhodné instalovat dvouokruhový spínač, který s jedním klíčem obsahuje jednoduché osvětlení, a druhý - dekorativní noční světlo.

  A existuje mnoho různých způsobů, jak používat přepínače, které lze použít, pokud je to žádoucí.

  Princip činnosti a zapojení spínacího spínače

  Abychom pochopili zásadu takového přechodu, zvažte schéma jeho začlenění ze dvou míst.

  Normální spínač jednoduše odpojí okruh a principem průchodu je přepnutí z jednoho okruhu do druhého. Jinými slovy, když instalujete přepínač se dvěma místy, musí napájecí zdroj přijít k prvnímu spínači a jeden fázový (napájecí) vodič musí jít z druhého spínače, aby se připojil k distribučnímu štítu elektrických vodičů, které napájejí žárovku.

  Oba průchozí spínače jsou propojeny dvouvodičovým vodičem.

  Světelné zařízení je tedy ovládáno spínači ze dvouna různých místech, například na obrázku níže:

  Při instalaci průchodu přepínače nulový vodič, procházející rozvodnou deskou, která se připojuje přímo k lampě, za kontakty spínače. Fázový vodič se připojuje ke společnému kontaktu nejbližšího spínače. Potom jsou připojeny zbytky prvních dvou kontaktů spínače s podobnými kontakty druhého spínače a jeho obecný kontakt je připojen přes spínací desku s osvětlovacím zařízením.

  Návod k instalaci krok za krokem

  Podívejme se podrobněji, jak připojit přepínač.

 • Nejprve je třeba odpojit vstupní automaty, aby bylo možné odstranit napětí ze sítě.
 • Pak musíte určit, kde bude zdroj světla napájen, a zvolit místo pro instalaci rozváděče.
 • Instalace rozvaděče bude zahrnovat jeho instalaci do zdi, jakož i práci na pokládání nulových a fázových vodičů, jejichž délka je volena tak, aby byla zajištěna volná kombinace těchto drátů ve stínění (s optimálním zásobou 10 cm).
 • Pak je určen metodou pokládky elektroinstalace. Co bude - zavřené nebo otevřené? V případě první varianty bude nutné provést práce na přípravě kanálů pro pokládku elektroinstalací pomocí kladiva a sekáče.
 • Dále připojte nejbližší jistič k jističi pro výše uvedený obvod a poté oba spínače připojtesám.
 • A na konci je fázový vodič z druhého spínače připojen k jednomu nebo více svítidlům. Ke spínačům by měl být použit pouze fázový vodič, pokud je k nim připojen nulový vodič, napětí z obvodů osvětlení nebude odstraněno, a proto dojde k rychlejšímu zhoršení izolace vodičů. To bude znamenat nebezpečí mytí stropu a výměny žárovek, jakož i opravy osvětlovacích zařízení.
 • Pokud potřebujete připojit tři přepínače, pak je přidán další pár přepínačů, stiskem klávesy se provede najetí dvou kontaktů najednou.
 • Je-li nutné ovládat dvoubodové osvětlení dvěma typy osvětlení, je možné použít dvouokruhový spínací jistič, který se skládá ze dvou nezávislých spínačů spojených v jednom pouzdru.

  Přepínač se dvěma tlačítky je spojen stejným způsobem jako jednookruhový průchod, přičemž jediným rozdílem je, že pětžilový kabel je z rozváděče tažen dvouklíčovým kabelem a dva na druhé jsou tři jádra.

  Podívejte se, jak je hodný čínský propínač s dvojitým klíčem s podsvícením:

  Pod značkou Legrand jsou dobré přepínače vyráběny s optimálním poměrem cena /kvalita. Vynikající kvalita a přepínače viko.

  Obecně je lepší na takových věcech šetřit. Je nutné nakupovat elektřinu od spolehlivých a prověřených výrobců.

  Viz také: Výpočet výkonu radiátoru vytápění, Jak multimetr zazvanivayut dráty?