Jak opravit původní tapetu?

Každý pokoj je individuální. Zvláště pokud jde o byty a domy. Někdy místnost potřebuje vizuální korekci. Proto se v některých případech návrháři uchylují k územnímu prostoru. Tapeta zde nehraje žádnou roli. A pokud si opravíte původní tapetu, dostaneme neobvyklý a moderní design, který vás obklopí komfortem a komfortem vašeho rodného centra.

Různé textury a barvy umožňují dělení hranice podmíněných zón. Přidejte dynamiku stěn. Přitom musíte dodržovat základní pravidla kombinace barev a odstínů. Můžete například zvýraznit hlavní odstín, kolem kterého je postaven celý interiér. Nebo použijte kontrastní barevné kombinace. Je také žádoucí dostat se blíže k předmětu faktury.

Obsah
 1. V jakých případech je vhodné použít kombinaci tapet?
 2. Pravidla kombinace
 3. Kdy je nutné dělit stěnu vodorovně?
 4. Klasické proporce horizontální kombinace
 5. Vertikální dělení stěn
 6. Metody vertikálního dělení stěn

V jakých případech je vhodné použít kombinaci tapet?

Případy, ve kterých stojí za to použít kombinaci různých textur a barev na stěnách:

 • Když ve velké místnosti vysoký strop. Lze ji vizuálně snížit na pohodlnou úroveň.
 • Často je potřeba prostorný pokoj, je nutné přidělit funkční plochy. To umožňuje větší pohodlí a pořádek.
 • Návrháři se nestarají vždy o přiměřenost místnosti. Často potřebujete vizuální korekci šířky nebo délky místnosti.
 • Někdy se chcete zaměřit na výklenky, sloupy nebo jiné prvky interiéru. Přitahuje k nim pozornost a činí z nich „hvězdu programu“.
 • Když je velká zeď, která musí být dynamicky, můžete se také uchýlit k kombinované nálepce na tapety.
 • Vizuální kombinace několika sousedních prostor je možná i při kombinaci textur a barev. Tím se šetří jednotlivé funkce každé místnosti.
 • Někdy návrháři navrhují řešení, která dávají jedné ze stěn místnosti roli klíčového prvku. Například v ložnici může být celá stěna ozdobena fotografickými komíny s prvky štuku ve formě sloupů, schodů a dalších prvků, které do obrazu přidají více realismu.
 • Pravidla kombinace

  \ t

  Několik jednoduchých pravidel vám pomůže vytvořit skutečně originální interiér a vyhnout se mnoha hloupým chybám:

  • Volba barvy a textury tapety, stojí za zvážení celkového stylu této místnosti. Musí odpovídat účelu a specifikám areálu.
  • Je vhodné použít podobnou tloušťku tkaniny. To vám umožní vyhnout se hádankám při připojování tapet. V tomto případě leží okraje přesně a krásně a hrany se lepí úhledně a nepozorovaně.
  • Když kombinujete levné a elitní tapety, vzniká zvláštní pocit. Je žádoucí používat výrobky v jedné cenové kategorii příbuznýchkvality V tomto případě můžete rozsáhle experimentovat s fakturami a odstíny. Podložka smíšená s lesklým, hladkým spojením s drsnou, atd.
  • Širokoúhlé výtisky, vyrobené v šťavnatých, bohatých tónech, je žádoucí kombinovat s černobílými tapetami nebo s plachtami, které mají nepostřehnutelný a malý obraz.
  • Ozdoby z květin jsou dobře podloženy vzory, které napodobují dřevo. Zvláště dobré, když textura odpovídá také obecnému tématu.
  • Geometrické motivy jsou dobře kombinovány s abstrakcí.
  • Jas nasycených tónů vypadá skvěle spolu s tlumenými odstíny neutrálního charakteru.
  • Harmonii se do místnosti přidává něco společného se všemi prvky návrhu. Může se jednat o určitý odstín, styl tisku, podobné proporce prvků atd.

  Kdy je nutné dělit stěnu vodorovně?

  Ve vysokých prostorách se často používají vodorovné stěny. Tato technika může být připsána klasice zdobení.

  Především je nutné určit, v jakých rozměrech bude rovina rozdělena. Obvykle je poměr horní části ke dnu 1: 2. Spojovací pásek může být umístěn v horní části a ve spodní části.

  Klasické proporce horizontální kombinace

  \ t

  1. Stěna je rozdělena do tří částí.Dolní část je nastavena na 1/3 nebo 2/3. V této části je nalepena pruhovaná tapeta. A vrchol je vyroben v jednom tónu. Malý obrázek je povolen.

  2. Spodní 1/3 celkové výšky. Pod lepidlem tapety s malým potiskem. Můžete použít monochromatický. Vrchol je zdoben velkými květy, pruhy a monogramy. Veškerá pozornost je zaměřena na horní zónu.

  3. Jednotónový top, 1/3 nadmořské výšky.Dno je také nalepeno malovanými tapetami s velkými květy, monogramy. V tomto případě se důraz přesune do dolní vrstvy místnosti.

  Formování a obrubníky pomáhají krásně uspořádat přechod z jedné zóny do druhé. Zároveň je třeba dodržovat jednotu a soulad celkového vzhledu místnosti.

  Když je tloušťka tapety stejná, použije se závěs. V tomto případě se na tenké obložení lepí jako obvykle a při použití silných vinylových tapet.

  Pokud jde o potřebu kombinovat tapety různé tloušťky, pomůže přijít popruhy a lišty, které pomáhají krásně kreslit tyč.

  Svislé dělení stěn

  Když existuje touha odstranit monotónnost interiéru, lze se uchýlit ke střídání pásků, které se od sebe liší v různých barvách stejné barvy. V tomto případě existuje pocit bizarní hry stínů. Taková technika umožňuje zkrátit vizuálně zkrácený prostor, má nesprávné proporce. Rovněž můžete dosáhnout stabilní výšky stropu.

  Metody vertikálního dělení stěn

  \ t
  • Symetrické.Je přidělena centrální část stěny, která je orámována kontrastními širokými pruhy na obou stranách. To vám umožní přidat prostor do místnosti, odstraňuje pocit prodloužení.
  • AsymetrickéTímto způsobem získáme dynamiku a veselost místnosti. V tomto případě se zdá, že místnost je kratší a širší. Na jedné ze stěn je nalepen široký pás, jako v symetrické verzi. Na protější stěně jsou vloženy úzké pásy a jsou vyrobeny z různých šířek.
  • Kombinace dvou stěn s různými barvami.Pokud chcete v interiéru místnosti kombinovat dva dominantní odstíny, vyhlazení ostrého kontrastu mezi nimi může kombinovat střídání. Nejsou žádná zvláštní tajemství. Stačí vzít tapety stejné kvality a tloušťky. To umožní, bez velké práce, spojit pásky dohromady.

  Pokud se rozhodnete provádět opravy a opravy tapet, je vhodnější to provést společně. V tomto případě jedna osoba dává pruhy tapety a druhá je zasekla. Je to skvělá jízda pro celou rodinu, aby něco udělala. Můžete pozvat přátele a využít jejich pomoci. A po dohodě párty na počest konce práce.

  Samozřejmě, že kombinace je jedním z mnoha způsobů, jak dát do místnosti originalitu a přinést do ní harmonii. Je třeba mít na paměti, že při snaze o mimořádné nadměrné úsilí by nemělo být. Protože výsledek by měl potěšit oko a vytvořit pozitivní náladu, která vám umožní vytvářet, milovat a oceňovat každý okamžik života.