Jak odstranit HBO z auta vlastníma rukama

Přínosy HBO již dlouho oceňují miliony našich krajanů, popularita takového řešení tváří v tvář překonání hospodářské krize stále roste. Instalace plynových zařízení v automobilu je prováděna jak výrobci, tak specializovanými dílnami, a někdy majitelé automobilů používají i samostatné pokusy za podmínek vlastní garáže. V prostředí automobilových nadšenců je postoj k HBO nejednoznačný a jeho aplikace je odůvodněna dlouhou životností a přínosy jeho práce, ale vzhledem k různým okolnostem je někdy nutné demontovat plynová zařízení pro automobily.

Obsah
 1. Demontáž. Jak a proč by to mělo být provedeno?
 2. Demontáž HBO - postup akce
 3. Co je lepší: rozebrat sami nebo na stanici?
 4. Jaká opatření by měla být přijata?
 5. Je možné prodávat nepotřebná a demontovaná zařízení?

Demontáž. Jak a proč by to mělo být provedeno?

Samozřejmě, že rozhodnutí o vyřazení plynového zařízení z vozidla lze nazvat kardinálem, ale v některých případech je to naprosto nezbytné, například při cestování do zahraničí. Tyto práce se obvykle provádějí pod tlakem okolností, které majitel neovlivňuje. Zvažte nejběžnější případy:

 • Instalovaný systém není registrován jako dodatečné zařízení, zatímco registrace vozidla v MREV nemůže být provedena, což znamená částečnou nebo úplnou demontáž HBO.
 • Odpisy zařízení závisí na různých ukazatelích výkonnosti av průměru nanázor profesionálů, kvalitní vybavení je připraveno ke spuštění bez velké opravy z osmdesáti na sto dvacet tisíc kilometrů. Ale když stav systému vyžaduje hlubokou a nákladnou opravu, stojí za to provést plánovanou výměnu, která bude výhodnější a někdy levnější.
 • Majitel vozu dříve nepoužíval vybavení pro plynové láhve pro automobily a nyní neodmítá řešit svůj formální návrh a údržbu.
 • Demontáž HBO - postup akce

  Pro rozhodnutí, jak odstranit plynové zařízení z vozu, musí být stanoveno, zda bude demontáž úplná nebo částečná. Pokud je první možnost zcela jasná - auto bude vráceno do původního stavu. To je druhá věc.

  Pokud se plánuje udržet zařízení pro další provoz, mělo by být vypnuto. V tomto případě je třeba válec sejmout, navlhčit potrubí a zasunout zástrčku do řídicího konektoru. V podstatě stačí vypnout blok a vytáhnout pojistku z pryžového čipu na vodiči plus. Hlavní věc je, že v případě prodeje se cena vozu nesníží.

  Aby bylo možné zařízení rozebírat, je nutné zvednout vozidlo na výtahu nebo ho dopravit do jámy a pak je jasné, jak odstranit plynovou láhev z auta. Celková posloupnost práce je následující:

  • plyn musí být zcela vyživován;
  • elektřina je odpojena;
  • síť je odpojena, válec je odstraněn as ním reduktor, elektronické snímače, řídicí jednotka, výdejní trysky a otvorysběrač sání tlumený;
  • výměna trysek v chladicím systému;
  • hrdlo je utopeno.

  Tyto znalosti mohou být potřebné pro vlastní odstranění HBO z auta. Nicméně, to nestojí za to dělat to na vlastní pěst. Časy se změnily as moderními technologiemi domácí "kulibinym" je lepší nekomunikovat.

  Co je lepší: rozebrat sami nebo na stanici?

  Na první pohled se zdá, že odstraňování plynových zařízení z auta vlastními rukama je velmi snadné. I když profesionálové stále trvají na tom, že v plné demontáži HBO se autoři obrátili na autoservis. V průměru trvá celý proces dva až tři, maximálně čtyři hodiny. A pokud dostanete podíl, pak v případě instalace nového HBO lze staré odstranit zdarma. Ve všech ostatních případech náklady na demontáž odpovídají třetině nákladů na instalaci nového zařízení.

  Jaká opatření by měla být přijata?

  No, když vlastník auta ví, jak odstranit HBO z auta vlastníma rukama - v tomto případě všechny práce probíhají bez finančních nákladů. A co bude dál?

  Není to ojedinělý příběh, kdy vlastník vozu s HBO nezávisle demontoval plynárnu ve vlastní garáži a po chvíli explodovala a vypálila. A v nejhorším případě se s ním v kouři změnilo několik sousedních budov a automobilů. No, pokud jste se neobětovali.

  Celý problém spočívá v tom, že po demontáži podle všech pravidel je převodovka, hlavní potrubí, ventily a válec - vše vloženo do haldy a rolísklep, garáž, ve vzdáleném rohu, takže se neobtěžuje pod nohama, protože to všechno je nebezpečné - s plynem. Co to může způsobit? Starý válec málokdy zůstane prázdný a je hermeticky uzavřen. Když posíláte "poklad" pro skladování v suterénu, je zřídka kontrolována na těsnost, aniž by si mysleli, že i únik je netěsný.

  Později se stane: plyn je těžší vzhledem ke vzduchu, ale válec je uložen v suterénu, během dnů, týdnů, měsíců, plyn je naplněn a naplněn prostorem. Přichází den, kdy stačí jedna jiskra nebo klepnutí na přepínač, takže se nemovitost stala nejen mobilním, ale i letícím.

  Můžete prodávat nepotřebné a demontované vybavení?

  Prodáváme nebo nepotřebujeme, odstraňujeme vybavení - řeší každý majitel samostatně. Spotřebitelé jsou často připraveni „jít“ za nejlevnější nabídku trhu, takže deklarovaná hodnota se stává prioritou. Stojí za to říci, že tento přístup má spoustu nevýhod?

  V SRT, kde vědí, jak odstranit HBO, mohou nabídnout výkupné za demontovaná zařízení a poté je prodat průměrnému obyvateli za nízkou cenu. Někdo je však připraven tuto skutečnost přijmout. Pokud se však případ týká elektroniky, pak taková ziskovost

  stojí za to, ale vypracovaný termín reduktor nebo trysky budou brzy vyžadovat naléhavé a drahé opravy, tím více nemusíte souhlasit s použitým válcem, protože všechny mají omezenou životnost.