Jak odlišit ženu od samce králíka: způsoby určení

Často není možné, aby i zkušení chovatelé určili správné sexuální připojení ke zvířatům. Existují případy, kdy hraje velkou roli v chovu. Například před porážkou. Jak odlišit ženu od samce králíka? To bude popsáno v článku.

Obsah
 1. Kdy je nutné zjistit sex?
 2. Definice vnějších genitálií
 3. Jak odlišit ženu od samců králíků do 30 dnů věku?
 4. Vnější vlastnosti a chování
 5. Videa. Jak odlišit ženu od samce králíka

Kdy je nutné zjistit sex?

Většina hospodářských zvířat dospěla k závěru, že po vzniku mláďat k světlu není nutné určit pohlavní identitu. Vnější znaky na tuto otázku neodpoví a vnější pohlavní orgány nejsou zcela utvořeny, a proto vypadají stejně. Zkušení chovatelé dobytka, kteří s králíky pracovali déle než jeden rok, jsou určení k určení pohlaví pouze od druhého týdne života. V tuto chvíli je správné říci, že muž nebo žena může s pravděpodobností 90%. Identifikace dospělých zvířat je mnohem snazší.

Identifikace populace je vyžadována od věku 30 dnů a ne dříve. Nedoporučuje se prodávat králíky mladší než jeden měsíc. V této době jsou stále na sání a dostávají potřebné množství vitamínů a stopových prvků z mateřského mléka. Pokud tento proces předčasně přerušíte, zvířata budou často nemocná a také možné smrtelné výsledky. Lidské uvažování je zakázánoProdej nezletilých dětí na legislativní úrovni. V opačném případě budete muset zaplatit pokutu. Odpovědnost spočívá na prodávajícím a kupujícím. Pokud se v době nákupu vyskytnou obtíže s definicí sexuální vazby, pak musíte dohodu ukončit. Je nutné znát pohlaví zakoupených králíků po dobu až 3 měsíců, protože v tuto chvíli dosáhnou puberty, a pokud zůstanou sedět ve stejné buňce, mohou se na světě objevit inbrední potomci. To je případ, kdy jsou mladí lidé koupeni od stejných rodičů.

Definice vnějších genitálií

\ t

Muži dosáhli pohlavní dospělosti, jsou relativně snadno zjistitelní, mají dobře viditelná varlata blízko penisu, podobná malému otoku. Při vizuální kontrole je velmi obtížné si nevšimnout, a proto hledat další známky ztráty času.

Při nákupu mladých zvířat je třeba věnovat zvýšenou pozornost vyšetření vnějších genitálií. Sazenice jsou párové tělo a absence jednoho z nich může být výsledkem traumatu i anomálie. Zajímavostí je, že samci, cítící se strach, táhnou varlata do tříselné oblasti. V době inspekce můžete zjistit pouze penis. U některých králíků do tří měsíců věku semenáček ještě nespadl na místo a mohou existovat potíže s vizuální definicí pohlaví. V krátkém čase budou semenáčky padat na své místo a pak bude velmi snadné zvířata odlišit.

Metoda 1. Než začnete určovat, které zvíře musíte dostatsilné rukavice a zástěru. Zvířata mají silné, silné zadní končetiny a mohou náhodně zranit svého majitele.

 • Zvíře je umístěno na stole a upevněno v poli ramene. Je nutné držet pevně, aby králík nemohl uniknout.
 • Zvíře musí být zvednuto a umístěno na ocas tak, aby zaujalo poloprostorovou polohu s břichem nahoru. Konce se také dívají nahoru. Tato poloha je vhodná jak pro kontrolu, tak pro jednotlivce.
 • Člověk by měl jednou rukou držet kůži v ramenním poli a druhý jemně natáhnout kůži v oblasti slabin. Velké a ukazováčky se používají pro pečlivé stisknutí vedle pohlavních orgánů.
 • Ukazováček se nachází mezi řiti a pohlavními orgány. Prsty by měly být před sebou. Vzhledem k této situaci lze správně určit, ke kterému pohlaví králík patří.
 • U králíka se vnější genitálie nacházejí v bezprostřední blízkosti řitního otvoru. U králíka je malý kulatý otvor vzdálenější od řiti než samice.

  Metoda 2. Stanovení pohlaví lze provést následujícím způsobem. Králík vezme kůže vedle zadních končetin a zvedne se. Čela spočívají na podlaze klece a zadní jsou ve vzduchu. Prsty, které nejsou obsazené fixací zvířat, snadno tlačí mezi řitní otvor a pohlavní orgány.

  U králíků můžete uvažovat o rozdílu mezi pohlavími růžové barvy, podobně jako u malého kužele. Muž se zjeví jako člen růžové barvy nebo bílá (velmi dobře)mladé zvíře).

  Jak odlišit ženu od samců králíků do 30 dnů věku?

  V některých situacích je nutné se vypořádat s podlahou mladých. Jedná se především o dekorativní chov králíků. Tam jsou některé triky, ale metoda definice je složitá, a ne zcela přesné. Na první pohled se sexuální pohlavní orgány u mladých zvířat zdají být stejné.

  Aby bylo možné provést průzkum přesněji, doporučuje se použít zvětšovací sklo. Musíte také stisknout prsty, stejně jako u dospělých pohlavních králíků. Ženský prakticky nic nevidí a muž musí vycházet z malé boule s otvorem ve středu.

  Některá hospodářská zvířata udržují vzdálenost od řiti až po genitálie. U žen je tato zanedbatelná mezera u mužů vyšší než 2 mm, pomocí popsaných metod lze vyřešit problém stanovení pohlaví u králíků ve věkové skupině 2-4 týdnů.

  Vnější zvláštnosti a chování

  Rozlišení mezi různými králíky lze pozorovat chováním. Nejedná se o stoprocentní metodu, ale může sloužit jako referenční test pro stáří zvířat. Ve stejné věkové skupině vypadají samci na rozdíl od samic menší a těsnější. U mužů vypadá hlava masivně a tělo je trapné.

  Co se týče charakteristik chování, u žen se aktivita projevuje nástupem sexuálního lovu, muži mají po celou dobu agresi a aktivní životní styl.

  Videa. Jak odlišit ženu od samce králíka

  \ t