Jak obnovit smalt staré lázně

Pohled na starou koupel s chlupatým smaltem vede k myšlenkám na koupi nové koupele? ale kupovat trochu ne v kapse, od takové situace je cesta ven -obnovit smalt lázněs jeho vlastními rukama.

Volba využití, spíše než nahrazení lázně, je určena nejen nedostatkem financí, ale také neochotou provést nucenou opravu koupelny způsobenou výměnou lázně.


Proces regenerace skloviny není tak jednoduchý, jak by se mohlo zdát a vyžaduje alespoň minimální zkušenost s malováním. Pokud se rozhodnete obnovit smalt, pak se v tomto článku dozvíte o technologii a správnévýběru smaltu pro koupele .

Smalt pro koupelbude vyžadovat speciální - pro smaltování starých lázní. Každý stavební obchod nabízí široký výběr domácích i zahraničních výrobců smaltů. Při výběru je lepší dát přednost zahraničním mixérům. A pamatujte, že blázen platí dvakrát. Zakryjte vanu auto-smaltem, olejem, alkydem nebo nitro barvou. Jedinou a správnou volbou je dvousložková epoxidová barva pro obnovu smaltových lázní.

Technologie regenerace smaltu se skládá z několika kroků: první a nejobtížnější - odstranění staré vrstvy smaltu a rzi, nátěru lázně a smaltu. Také proces regenerace skloviny ve většině případů je výrobcem popsán na kovové nádobě, takže před obnovou bude přebytečné číst návod k použití. Pokud máte chuť změnit barvu bílésmalty Pak je třeba udělat nátěr před barvením.

Příprava povrchu před smaltováním lázně

Obnovení lázně by mělo začít přípravou povrchu. Starý smalt odstraňte vodotěsným brusným papírem nebo brusným kamenným vrtákem. Do koupelny předem naneste čisticí prášek bez chloru. Mycí prostředek nevyplachujte, starý smalt důkladně očistěte na matný povrch. A nestojí za to mluvit, protože kvalita vaší práce bude záviset na dalším a tak krátkém životě nového smaltu. Když se odstraní starý smalt, opláchněte všechny smalty a zkontrolujte povrch vany na rez. Potom vytočte do lázně s vodou a počkejte deset minut. Poté je třeba povrch lázně odmastit rozpouštědlem a nechat uschnout. Pokud jste nakonec dostali hladkou, sterilní čistou a suchou lázeň, pak je možné fázi přípravy považovat za dokončenou a přejít na základní nátěr lázně.

Základní nátěr

Základní nátěr by měl být zvolen výhradně na doporučení výrobce smaltu, který zakoupíte. Aplikace první vrstvy aerosolové plechovky nefunguje, dokonce ani amatér v malířském byznysu. Při broušení zředěného smaltu použijte váleček s krátkým vlasem nebo štětcem. Nanášejte základní nátěr rovnoměrně po celém povrchu lázně bez jakýchkoliv mezer. Záplaty a jiné vady jsou nepřijatelné. Základní lázeň by měla být dobře vysušena před posledním stupněm regenerace skloviny.

Aplikace smaltu

Naneste smaltMůžete použít štětec z přírodních vlasů nebo válec. Smalt se nanáší válečkem na povrch lázně rovnoměrněji než štětec.Naneste smaltnejméně na tři vrstvy, vždy když se vrstva nechá zaschnout 20-30 minut. Už druhý den po aplikaci se smalt stane pevným, ale to neznamená, že by zaschlo. Plně smaltovaný povlak vyschne v šesti až sedmi dnech. Teplota v koupelně by neměla být nižší než 20 ° C. V této době je přísně zakázáno kontaktovat vodu a cizí předměty z povrchu lázně. Po dokončení všech fází renovace smaltu by měla být vana podle nápadu bílá a bílá barva a zářit jako plešatá hlava u lodního vozu.

Obnovená sklovina vám bude přinejmenším sloužit 3 roky, v tom smyslu, že v průmyslové výrobělitinové vanypoužívají technologii, která opakuje to, co byt nebude úspěšný. Takže než začnete, pečlivě přemýšlejte o obnovení smaltu vlastníma rukama. Možná bude lepší, když zbankrotujeme a koupíme si novou koupel. Koneckonců, nejdůležitější věc v každé koupelně je vana. Není to jen klášter čistoty, ale také místo odpočinku.

Obnovená smaltovaná péče

V souladu se všemi doporučeními pro péči o obnovenou smaltovanou lázeň budete schopni zachovat oslnivý bílý vzhled tak dlouho, jak je to jen možné.

K tomuto účelu omyjte koupel pouze mycími prostředky a zapomeňte na abrazivní čisticí prostředky. Prádlo nenamáčejte bělícím prostředkem. A pak obnovená lázeňvám bude sloužit co nejdéle.

Úspěšná oprava lázní vlastníma rukama © Remontnikdoma.ru