Jak malovat strop s vodou-založené barvy - malovat strop

Obsah:

 • Materiály a nástroje
 • \ t
 • Příprava povrchu
 • \ t
 • Primer
 • Tipy
 • Video
 • Před nátěrem stropu vodou ředitelnou barvou musíte znát některé nuance. Ve skutečnosti existují pouze čtyři pravidla, která vám pomohou vypořádat se se stropní malbou.

  Obsah
  1. Materiály a nástroje
  2. \ t
  3. Příprava povrchu
  4. Primer
  5. Tipy
  6. Videa

  Materiály a nástroje

  \ t

  Odstín vodní emulze

  První věc, kterou budete muset vyřešit, je výběr barvy samotné. Ve velkých obchodech s obchodními budovami najdete více než deset druhů nátěrů, takže je často těžké si vybrat. Na co by se měla věnovat pozornost?

  Za prvé, barva barvy. Paradoxně to nezní, ale "bílá" barva může mít několik odstínů, až do barvy lehké slonoviny. Ale pokud se opravdu zajímáte o oslnivou bílou, vyberte si barvu zvanou "super bílá".

  Množství vodní emulze pro strop

  Za druhé, objem nádoby s barvou. Pro celý strop, aby se maloval v jedné barvě, koupit barvu tak, aby její objem je dost pro dvě vrstvy plus malé množství v rovnováze v případě, pokud v některých místech budete muset znovu malovat.

  Promluvme si o nástroji. Pro kvalitní práci budete potřebovat válec (se středně dlouhým vlasem) - měl by být dostatečně široký, aby proces urychlilpráce, ale ne být těžkopádné, aby nevznikaly zbytečné obtíže.

  Nejvhodnější je zvednout teleskopickou rukojeť pro válec, jinak budete muset na něco vstát a pokusit se dosáhnout stropu (zatímco vy stále uvíznete v barvě, která se odrazí od válečkového kladiva dolů).

  Pro pichlavé rohy a stropní podložku budete potřebovat kartáč (jeho šířka může odpovídat šířce soklu, pokud jeho velikost samozřejmě nepřesáhne 5-7 palců - takže bude vhodnější ho namalovat).

  Budete také potřebovat zásobník na barvy. Budete muset nalít do něj, a pak ponořte válec tam, mačkání je mírně válcováním dolů na rovný povrch zásobníku.

  Aby se předešlo nutnosti výměny podnosu pokaždé po nátěru, protože barva na jeho povrchu vyschla, vložte plastový sáček (sáček na odpadky, který je pro něj vhodný) před jeho spuštěním a upevněte jeho hrany špetkou nebo páskou . Po malování stropu, stačí vypustit zbývající barvy v zásobníku zpět do nádoby, a vyjměte sáček z podnosu a odhoďte jej.

  Příprava povrchu

  \ t

  Uvedení tmelu špachtlí

  Strop, pokud se rozhodnete malovat, by měl být naprosto rovnocenný, to znamená, že nemá trhliny, jámy nebo kopce. Bohužel, pokud je strop vyroben ze železobetonových desek nebo je monolit stejného železobetonu, pak nemá rovnost. V tomto případě můžete jít dvěma způsoby:

  • lopatu celého stropu uvnitř;
  • vytvořit závěsný strop sádrokartonu(to bude také muset zasppakluvat pak, ale vrstva tmelu bude menší než v prvním případě).

  Povrchová úprava tmelu

  Pokud byl strop již natřen vodou ředitelnou barvou a jeho povrch je poměrně hladký, jednoduše jej vyčistěte vysavačem, abyste odstranili zbytečný prach.

  Primer

  Stropní nátěr

  Kromě toho, co bylo uvedeno výše, budete také potřebovat základní nátěr. Jeho hlavním úkolem je zlepšit přilnavost částic barvy k povrchu nátěru. Proto dříve, než začnete aplikovat první vrstvu nátěru, nezapomeňte pokrýt celý strop základovou vrstvou, protože nátěr stropu vodou ředitelnou barvou bez tohoto předběžného postupu se nedoporučuje.

  Základní nátěr pro stropy a soklové lišty

  Zvláštní pozornost je třeba věnovat malbě rohů a míst sousedících se stropem soklu. Zakrytí základní desky samotnou základním nátěrem není povinné.

  Před zahájením nátěru stropu nátěrem na bázi vody je nutné vyčkat na úplné zaschnutí základního nátěru, jinak se základní nátěr nepodaří zvládnout.

  Tipy

  Natírání stropů

  Takže, barva pro první vrstvu, mnoho mistrů doporučuje trochu zředěný (přidejte 10 dílů barvy na jednu část vody). Použijte jej však v jednom směru (například kolmo k oknu). Kartáčujte základní desku a prostor kolem ní, stejně jako rohy místnosti.

  Po první vrstvě nátěru je zcela suchý, pečlivě zkontrolujte strop. Pokud někde chybí místa,odstín, a pak počkejte, až budou suché.

  Pořadí natírání stropu

  Nanášejte nátěr na druhou vrstvu bez ředění. Pohybující se válec má nyní směr kolmý k překrytí první vrstvy - takže získáte rovnoměrně zbarvený povrch.

  Po projetí stropu válečkem na druhém kolíku nezapomeňte natřít štětcem ta místa, na která válec nedosáhl.

  Je vhodné číst:

  • jak zavěsit lustr na strop;
  • jak lepit vinylové tapety na zeď.

  Videa

  Níže si můžete přečíst pokyny pro nátěry stropu vodou ředitelnou barvou: