Jak dát dlaždice v koupelně - krok-za-krokem pokyny pro stohování

Jak dát dlaždice v koupelně - krok za krokem instrukce o pokládání

Každý den se na regálech stavebních obchodů objevuje stále více nových dekorativních materiálů. Ale pokud mluvíte o opravách koupelen, pak volba není velká. Po mnoho let tu dlaň drží dlažbu. Je pravda, že výrobci tohoto materiálu se snaží zajistit, aby se spotřebitel necítil omezený. Rozmanitost textur, barev, tvarů a velikostí dlaždic je tak velká, že někdy „oči vyběhnou“. A rozhodněte se, jak umístit dlaždice do koupelny - vodorovně rozdělte stěny s výzdobou, rozložte všechny stejné dlaždice nebo přijďte s vlastním originálním designem - není to také snadné. Tím, že vezmete nezávislou opravu koupelny, buďte připraveni navštívit obchod více než jednou.

Obsah
 1. Obsah
 2. Výběr dlaždic
 3. Příprava prostor
 4. Demontáž staré dlaždice
 5. Předběžné vyrovnání stěn
 6. Vyrovnání podlahy
 7. Povrchová úprava koupelnovou deskou
 8. Příprava roztoku
 9. Pokládka obkladu na zeď
 10. Pokládka dlaždic na podlahu
 11. Závěrečná struna
 12. Video instrukce

Obsah

 • Výběr dlaždic
 • Příprava prostor
  • Demontáž staré dlaždice
  • \ t
  • Předběžné vyrovnání stěn
  • Vyrovnání podlahy
 • Povrchová úprava koupelnovou deskou
 • \ t
  • Příprava roztoku
  • \ t
  • Pokládání dlaždicstěna
  • Pokládání dlaždic na podlahu
 • Závěrečná struna
 • Video instrukce

Výběr dlaždic

Prodejci stavebních obchodů jsou již zvyklí na druh zmatených zákazníků, kteří si nejsou jisti, co potřebují. Dokonce i při výběru dlaždice, tito lidé často nemohou počítat, kolik je to nutné. Pokud design koupelny zahrnuje kombinaci několika barev nebo dlaždic různých velikostí, výpočet požadovaného množství se změní na mouku.

Nakonec si zármutci kupují obklady a po chvíli se vracejí, aby vrátili zbytky nebo koupili vadných 0,5 m2. A pokud je obvykle prováděn příjem reziduí ve velkých prodejnách, mohou nastat problémy s nákupem chybějícího materiálu. Může se ukázat, že jedna taková šarže zboží již byla prodána, a objednání jiného skladu se neplánuje, nebo stín nové šarže dlaždic se neshoduje s předchozím. V obchodě si to nevšimnete, a doma na zdi bude takový rozdíl značně otřesen v oku.

Důležité! Náklady na vysoce kvalitní dlaždice je poměrně vysoká, takže to nestojí za to, že si ji koupíte „na oko“. Je nutné provést přesný výpočet a teprve pak jít na nákup.

Chcete-li se vyhnout všem těmto problémům při výběru dlaždice, postupujte podle následujícího algoritmu:

 • Proveďte měření stěn a podlah koupelny s ohledem na umístění vany a „středních dveří“.
 • Jít do obchodu, vybrat dlaždice a ujistěte se, zeptejte se prodávajícího, zda je pro Vás tento produkt dostatek. Pokud ano, nezapomeňte si to zapsatvelikost dlaždice a směr obrazu na dekoru.
 • Nyní jděte domů a proveďte výpočty. Na list papíru v buňce nakreslete plán Vaší koupelny v rozšířené formě (každá stěna zvlášť) při dodržení měřítka. Nyní aplikujte obklady dlaždic na stěny.

  Podrobný plán pokládky obkladaček

  Výška a šířka stěny jsou zřídka odhaleny velikostí dlaždice, což znamená, že ji bude muset řezat. Právě na plánu je snazší určit místa, kde bude řezané dlaždice nejméně patrné. Přesný výpočet vám navíc umožní výrazně snížit počet zápisů. Když je plán připraven, spočítejte požadovaný počet dlaždic různých barev.

Důležité! Aby nedošlo k chybám, do výpočtu ne v metrech čtverečních, ale v počtu dlaždic.

 • Nyní se můžete vrátit do obchodu a koupit materiál, ale nezapomeňte, že vedle dlaždice budete potřebovat lepidlo a pro to. Pokud se oprava provádí ve vaší koupelně najatým zaměstnancem, řekne vám, abyste si koupili lepidlo. Pokud vaše plány zahrnují nezávislé položení dlaždic v koupelně, obraťte se na prodejce.

Důležité! Výběr lepidla pro dlaždice je poměrně široký, ale pokud vaše koupelna nemá žádné zvláštní podmínky, bude stačit koupit směs CM11. Toto lepidlo se používá již mnoho let, což umožňuje hovořit o jeho kvalitě. A cena je ve srovnání s ostatními sklady zcela demokratická.

Příprava pokoje

Deska je vybrána a zakoupena. Nyní je třeba připravit místnost před jejím uzavřením:

 • Vyjměte nábytek
 • Zkontrolujte přívodní ventily studené a teplé vody
 • Demontáž potrubí. Pokud nechcete měnit toaletu a umyvadlo, musíte je velmi opatrně odstranit, abyste je nepoškodili.

Demontáž staré dlaždice

Pokud jsou stěny pokryty starými dlaždicemi, musí se vyčistit. Nejlepším asistentem v tomto procesu bude úder. Stačí jej nainstalovat v šokovém režimu a začít na spodním okraji jedné z dlaždic. Pro větší pohodlí lze jednu ze spodních dlaždic opravit ručně.

Důležité! Před zahájením práce se ujistěte, že používáte brýle a rukavice. To vám ušetří z ostrých kusů dlaždic.

V některých místech starý nátěr zmizí ve velkých vrstvách spolu s lepidlem a sádrou. Nepokoušejte se tomu vyhnout. Staré řešení bude muset být odstraněno.

Předběžné vyrovnání stěn

Když je stěna zcela očištěna a vidíte tuhý suchý povlak, je nutné změřit její geometrické parametry. Pro tento účel používáme chrám, vodní hladinu a šilhání. Vyžaduje se následující:

 • Sklon určuje odchylku stěny od vertikály
 • .
 • Zvažte rohy lomítkem, z nichž každý musí být 90 stupňů.

Pokud byly stěny vaší koupelny stejné - máte štěstí. V opačném případě je nutné před položením dlaždice do koupelny provést několik kroků k jejich vyrovnání. Je třeba říci, že cihlové nebo betonové stěny v našich apartmánech jsou tak vzácné, že pravděpodobnost takového štěstí je velmi malá.

Začněmepracovat Budete potřebovat:

 • Sádrové majáky
 • Sklad pro jejich upevnění (můžete použít sádrové řešení)
 • Nádoba pro míchání roztoku
 • Perforátor s nástavcem
 • \ t
 • Pravidlo - všechny ploché desky nebo kovové profily
 • Stěrky nebo sádrové kostky a stěrky
 • \ t

Pokud není stěna dostatečně silná, je vhodné ji před vyložením předložit a před pokládkou dlaždice do koupelny. Když je půda suchá, připevníme se ke stěně majáků. V několika místech aplikujeme lepicí strukturu, naneseme maják a dokud lepidlo nevyschne, vystavíme ho hladině. Pak nastavte další maják. Ujistěte se, že majáky udržujete v jedné vertikální rovině. Můžete to provést pomocí pravidla.

Montáž majáků pro vyrovnání stěn

Když jsou instalovány všechny majáky, musí být mezery mezi nimi a stěnou naplněny roztokem. Udělejte to opatrně, abyste nepohybovali s vodítky a aby na jejich povrchu nebyl žádný přítok. Lepidlo pod vodítky je čas na přípravu roztoku a zahájení práce.

Důležité! Pro zarovnání stěn vany lze použít běžnou cementovou maltu, ale pro pevnost se doporučuje jeden díl cementu nahradit v jedné části lepidla.

S lopatkou nebo sádrovou lopatou se roztok položí na zeď. Udělejte to s krátkými, ostrými pohyby. Profesionálové začínají pracovat shora, ale pokud se nedostanete ven, můžete začít zdola. Pokud je mezera mezi vodítky vyplněna do 1 - 1,5 m,Bereme pravidlo, aplikujeme ho na majáky a odstraníme vše zbytečné. Na vodítka nevyvíjejte příliš velký tlak, je lepší provádět krátké klikaté pohyby. Přebytečný roztok se vrátí na celkovou kapacitu a pokračujeme v práci, dokud nejsou všechny intervaly mezi majáky naplněny.

Vyrovnání stěn majáky

Máte-li v průběhu práce nějaké potíže a na stěnách jsou nějaké nerovnosti, poté, co roztok trochu vyschne, je možné je odstranit pomocí poloviny jazyka. K tomu stačí na hrubém místě položit malé řešení a kruhové pohyby, které jsou částečně odstraněny, aby se odstranily vady.

Po vysušení jsou stěny připraveny k dokončení.

Vyrovnání podlahy

Před umístěním dlaždice do koupelny je nutné vyrovnat nejen stěny, ale i podlahu. Můžete to udělat s majáky nebo samonivelační směsi. Použití druhé metody je mnohem jednodušší, ale dražší. Chcete-li začít, musíte udělat značku svého pohlaví a pochopit, pokud potřebujete vyrovnat. Nejjednodušší způsob, jak toho dosáhnout, je laserová úroveň. Stačí jej nainstalovat do jednoho z rohů místnosti a změřit vzdálenost od laserových štítků na stěnách až po podlahu. Pokud je tato vzdálenost stejná nebo odchylka nepřesahuje 5 mm, můžete provést bez předchozího vyrovnání. Toto zakřivení se snadno odstraní již v procesu pokládání dlaždic.

Vyrovnání podlahy je samonivelační se směsí

Nemáte-li laserovou úroveň, musíte se otočit.

Vizuálně identifikujtenejvyššího úhlu v místnosti. Z ní pomocí obvyklé montážní úrovně nakreslete vodorovnou čáru podél stěny. Pak ji rozložte kolem kruhu na všech stěnách koupelny, neustále používejte úroveň. Ve středu místnosti mezi protilehlými stěnami vytáhněte dva segmenty lana tak, aby se protínaly ve středu. Pokud je lano nikde nesouvisí s podlahou a vzdálenost od nejvyššího bodu podlahy ke značce na stěnách nepřesahuje 2 cm, pak se tato čára stane novou úrovní vašeho pohlaví. Jíst stejné lano na jednom nebo několika místech odkazuje na podlahu, zvednout ji pár centimetrů a na této úrovni udělat označení na stěnách.

Nyní můžete začít instalovat majáky. To se provádí stejně jako na stěnách, ale je nutné neustále sledovat, zda jsou vodítka instalována na značkovací úrovni. Jejich polohu můžete zkontrolovat s dlouhou úrovní nebo pravidlem. Nastavte pravidlo mezi značkami na stěnách a ujistěte se, že se majáky dotýkají. Všechny následné úkony dělají totéž jako na stěnách.

Povrchová úprava koupelnovými dlaždicemi

\ t

Přípravy jsou dokončeny, můžete pokračovat k položení dlaždice. Začneme od zdí. V první řadě je nutné změřit výšku stěny a rozdělit ji na výšku dlaždice. Pokud se nakonec dostanete celé číslo - máte štěstí znovu - nemusíte řezat dlaždice. Bohužel, výška stěny je vícenásobně vysoká. V tomto případě je celé číslo vyplývající z přidělení počet celých čísel.

Důležité! Při výpočtu počtu celých sérií musíte vzít v úvahunejen výška dlaždic, ale i vzdálenost mezi nimi. Zpravidla je to 3-5 mm.

Z estetického hlediska je nejlepší se ujistit, že se zkrácené dlaždice nacházejí pod nimi, takže jsou méně viditelné, ale nelze začít skládat shora. V této situaci pomůže použití horizontální startovací kolejnice. Z podlahy je nutné změřit výšku "úlomků" a upevnit dřevěnou kolejnici na této úrovni, aby bylo zajištěno, že je umístěna přesně vodorovně.

Příprava roztoku

\ t

Do připravené kapacity roztoku nalijte požadované množství vody a pak v malých dávkách nalijte suchou směs za stálého míchání stavebním míchadlem. Konzistencí by lepidlo mělo vypadat jako hustá zakysaná smetana, aby neplynula z dlaždice, ale zároveň se snadno "natáhne" po povrchu.

Pokládání obkladu na zeď

Pomocí zubové stěrky naneste kompozici na dlaždici a jemně ji přitlačte ke stěně tak, aby bylo lepidlo rovnoměrně rozloženo. Spodní okraj dlaždice, kterou jsme "na" kolejnici, a strana pro jistotu může kontrolovat úroveň.

Pokládka dlaždic na dřevěnou lištu

Vezměte další dlaždici a proces opakujte. Aby všechny mezery byly stejné, použijte speciální kříže.

Důležité! Mezera mezi dlaždicemi zabraňuje popraskání materiálu v důsledku tepelné roztažnosti. Tak je nezanedbávejte. Plastové kříže pomáhají, aby švy byly stejné a estetičtější.

Za spodním řádkemkompletně položené, na obou stranách je nutné instalovat svislé tyče, kontrolovat jejich polohu. Ve vzdálenosti rovné výšce dlaždice je od první řady nutné natáhnout vodorovný závit mezi pásy - měřítko pro zdivo druhé řady. Tímto způsobem ušetříte spoustu času, protože není třeba kontrolovat úroveň umístění každé dlaždice.

Není-li šířka stěny také násobkem šířky dlaždice a je potřeba stohování kusů, je lepší to udělat v rozích - takže je symetrické zkreslení méně patrné. K řezání dlaždic použijte řezačku dlaždic. Pokud je potřeba udělat malý řez nebo drážku (například v místě, kde zeď dostane potrubí), pomůže bulharština.

Důležité! Klíčem k kvalitnímu pokládání dlaždic je přísné dodržování úrovně. Dokonce i mírné zkreslení může poškodit dojem nejdražší dlaždice.

Pokládka dlaždic na podlahu

Na otázku, jak položit koupel s dlažbou, jste si pravděpodobně mysleli nejen zdi, ale i podlahu.

Pokládání dlaždic na podlahu

A i když je tento proces velmi jednoduchý - pokud máte všechno na stěnách, nebudou žádné problémy s podlahou - je třeba vzít v úvahu některé nuance. Je nutné začít ze vzdálené zdi a pohybovat se směrem ke dveřím. Utáhněte nylonové nitě, abyste zabránili smrštění. Použijte gumové kladivo k instalaci dlaždice na požadovanou úroveň. Pokud se po splatnosti a dlaždice "utopil" bude muset odstranit a uzavřít znovu.

Final Chord

Je-li na místě poslední dlaždice, je nutné ji odstranit ze zbytků lepkavé směsi a nechat roztok uschnout a získat sílu. V této době se doporučuje nevstupovat do areálu (nejméně několik dní).

Nyní pokračujte v šití švů. Vypadalo by to jako maličkost, ale tato maličkost v kořenech mění vzhled místnosti. Aby malty vypadaly dobře a sloužily dlouhou dobu, neměli byste na to šetřit. Je lepší okamžitě si koupit cestu pro pokutu lihovaru, než pár let, než to změníte.

Důležité! Po odlití zkuste okamžitě odstranit přebytek. To platí zejména pro dlaždice a dekorace s texturou. V některých případech je velmi těžké odstranit zmrazenou klobásu.

Video instrukce

Říká se, že je lepší vidět jednou, než slyšet 100 krát. Možná, že toto video vám pomůže lépe pochopit všechny nuance pokládání keramických dlaždic na vlastní pěst.