Izolace překrývajícího se studeného podkroví s minivátem, jak izolovat podlahu podkroví

Abychom pochopili, proč je nutné zahřívat strop studené podkroví, zjistíme trochu, proč potřebujete podkroví v soukromém domě a jaký je jeho účel. Naši předkové stavěli domy, které mohly stát více než 100 let, zatímco uvnitř bylo teplo a dřevěná střešní konstrukce byla vždy suchá.

V minulosti postavili v podstatě dvoupodlažní střechy s mírným svahem svahů. Toto bylo děláno dovolit zimní sníh zůstat na střeše. Tak, sníh byl používán jako přirozené topení. V podkroví vytvořili jedno nebo dvě okna a v zimě je zavřeli tak, aby zanesený vzduch působil jako tepelný izolátor. V létě došlo k poněkud odlišné situaci. Podkrovní okna byla otevřena na noc, aby se vzduch ochladil, a odpoledne, v horkém počasí, byly zavřeny tak, aby se vzduch příliš nezahříval, čímž reguloval jeho teplotu.

Když sníh padal v zimě, ležel na střeše pevným krytem, ​​který se stal přirozeným ohřívačem. Ani při vysokých mrazech teplota v podkrovní místnosti neklesla pod nulu. Tak, vzduch v podkroví a izolace stropu umožnila udržet teplotu v domě na + 20-25 ° С. Skály střechy by se neměly ohřívat, aby se neskrýval sníh, který leží na střeše. Drsný systém zůstal otevřený, což mu umožnilo v případě potřeby zkontrolovat a opravit. Proto se v chladném podkroví zahřívá pouze strop.

Pokud se však střecha ohřívá, podkroví se stává topnou místností, tedy podkrovímkterý je zcela jiným funkčním účelem.

Nyní zbývá zjistit, jak izolovat strop podkroví v soukromém domě a které materiály se používají pro tepelnou izolaci.

Obsah
 1. Materiály pro překrytí izolace podkroví
 2. Jak správně izolovat podlahu podkroví minerální vlnou
 3. Izolace podlahových desek podkroví s extrudovaným polystyrenem z pěnové hmoty
 4. Tepelná izolace studené chobotnice rovníkem

Materiály pro překrytí izolace podkroví

Na trhu je k dispozici široká škála materiálů pro izolace.Za účelem určení volby je nezbytné zvážit podmínky, za kterých bude tepelně izolační materiál použit :

 • Materiál musí zachovat své vlastnosti při teplotách od -30 do +30 ° C. Nesmí zmrznout v silných mrazech a nesmí uvolňovat škodlivé látky v horkém počasí.
 • Je-li v podkrovní místnosti elektrické vedení, je nutné zvolit protipožární izolaci.
 • Je lepší zvolit materiál, který je odolný proti vlhkosti, takže pokud je mokrý, neztrácí své izolační vlastnosti.
 • Ohřívač se nemusí rychle plazit, aby mohl co nejdříve plnit svůj účel.
 • Před rozhodnutím o tom, jaký druh materiálu zahřívat podlahu studeného podkroví v soukromém domě, je třeba vzít v úvahu materiál, ze kterého je podlaha vyrobena. Pokud je podlaha podkroví vyrobena z dřevěných trámů, můžete použít deskové, rolovací a objemové ohřívače. InV případě, kdy je strop podkroví vyroben z betonových desek, pak se používají těžké objemové nebo husté deskové tepelné izolátory. Díky jejich použití je možné na podlahu vyrobit cementový potěr.

  Materiály vyrobené ve formě desek a matrací :

  • minerální vlna (minvata) v rohožích;
  • pěna;
  • extrudovaná polystyrenová pěna;
  • řasy;
  • Sláma.

  Ohřívač :

  • minvata;
  • skleněná vata;
  • kamenná vlna;
  • žebřík;
  • len.

  Sypké materiály pro izolaci podkroví :

  • hliník;
  • Rovník;
  • třtina;
  • piliny;
  • Sláma;
  • struska;
  • filet z pohanky;
  • granule pěny.


  Izolace podkrovního stropu v dřevěném domě musí být provedena z přírodního a prodyšného materiálu šetrného k životnímu prostředí.

  Jak izolovat podlahu podkroví minerální vlnou

  Minerální vlna - běžný a moderní tepelný izolátor. Vydává se v rolích nebo dlaždicích. Nehnívá ani hoří, hlodavci a všechny druhy mikroorganismů na to také nejsou hrozné.

  Izolace překrytí studeného podkroví s minerální vlnou začíná pokládkou podšívkového materiálu na podlahu. Pro rozpočet možnost na podlaze ležel pergamen, ale dražší a vysoce kvalitní verze - podlahy z parotěsné fólie. Film je položen náplastí a spoje jsou lepeny páskou nebo fixovány dřevěnými kolejnicemi, které jsou upevněnysešívačka.

  Šířka ohřívače se volí na základě požadavků pravidel tepelného inženýrství pro každou oblast. Minerální vlna je položena mezi laky pevně a bez mezer. Místa kloubů jsou lepící páskou. Po pokládce ohřívače, lags jednoduše položí desky dokonce, tak tvořit podlahu v podkroví. Takové jednoduché řešení podlah umožňuje měnit "dýchat" a normálně větrat v případě vlhkosti na něm. Aby se zamezilo vniknutí vlhkosti do důlního podkladu pod hydroizolačním materiálem.

  Pokládání minerální vlny se provádí v osobních ochranných prostředcích: husté oblečení, brýle, rukavice, respirátor.

  Izolace podlahových desek podkroví s extrudovaným polystyrenem z pěny

  Pěnový polystyren nebo pěna nejsou velmi husté materiály, takže se používají v případě, že podkrovní podlaha je zpožděná a nosníková konstrukce. V případě potřeby tepelné izolace desek se používá izolace stropu studeného podkroví pomocí vytlačovacího pěnového polystyrenu. Tento materiál je silnější a proto hustší než obyčejná pěna. Před pokládkou musí být povrch desek vyrovnán. Parotěsná zábrana není vyžadována na teplé straně podlahy, protože propustnost par v betonových deskách téměř chybí.

  Na vyrovnaných betonových deskách se umístí fólie pro parotěsné zábrany. Desky z pěnového polystyrenu se potom položí do šachů. Sklenice jsou odfouknuty pěnou. Po zaschnutí a vytvrzení pěny tepelně izolační deskynalijte betonovým roztokem v tloušťce 4-6 sm. Když směs schne, je již vhodná pro použití jako podlaha. I když je možné jít dále a dát na lešení jakékoliv podlahové krytiny.

  Tepelná izolace studeného podkroví sova

  Ecowool je celulózový, lehký a sypký izolační materiál, skládající se zejména z odpadového papíru a novin. Jako látky zpomalující hoření se používají další složky - boolean a kyselina boritá.

  Před izolací je nutné na podlahu umístit film. Postup při stohování sovy se provádí pomocí speciální vyfukované jednotky. Vrstva izolace se nanáší kontinuálně, bez vzniku trhlin. Protože vajíčko obsahuje velké množství vzduchu, pak obvykle vrstva 250-300 mm

  .


  Nezapomeňte, že časem dojde ke smrštění materiálu. Proto naneste neprůhlednou vrstvu více než 40-50 mm.

  Jakmile je izolace překrytí studené vejčité dokončena, musí být navlhčena. Můžete ji připravit čistou vodou nebo vytvořit roztok o hmotnosti 200 g. PVA lepidlo na kbelík vody. Omyjte obvyklé koště v tomto roztoku a dobře navlhčete vatou. Po vysušení se na povrchu vlny vytvoří kůrka - lingin, která nedovolí, aby byla vlna přemístěna.

  Jak vidíte, existuje mnoho způsobů, jak izolovat podlahu v podkroví. Který z nich se použije závisí na každé konkrétní situaci. Hlavní věc je dodržovat správnou technologii izolace izolace! Pak bude váš dům vždy teplý a použité materiály budou trvat mnoho let.