Izolace hluku podlahy v bytě: výběr materiálů + plovoucí podlaha

Izolace hluku podlahy v bytě: výběr materiálu + zařízení plovoucí podlahy

Jednou z nevýhod výškových budov je hluk, který je všude a všude. Proniknutí do bytu může sloužit jako zdroj podráždění, přerušení spánku nebo koncentrované práce. Samozřejmě můžete být originální a koupit náušnice, ale situace se tím zásadně nezlepší. Nejúčinnějším způsobem je izolace hluku.
Vzhledem k tomu, že zvuky často procházejí mezipodlažními stropy, je třeba vedle stěn věnovat velkou pozornost podlaze. Kromě toho, hluk izolace podlahy v bytě - úkol je docela možné.

Obsah
 1. Obsah
 2. Metody realizace izolace hluku
 3. Jaké materiály mohu použít?
 4. Plovoucí podlahové zařízení: provozní postup
 5. Příprava povrchu
 6. Bednicí zařízení
 7. Pokládání hlukově izolačního materiálu
 8. Uspořádání pískovcových spojek
 9. Zařízení se suchým řetězem
 10. Video příklady použití různých materiálů
 11. Květinové lázně Rockwool
 12. Použití zvukotěsného materiálu "Shumoplast"

Obsah

 • Metody realizace izolace hluku
 • Jaké materiály mohu použít?
 • Zařízení s plovoucí podlahou: provozní postup
 • \ t
 • Video příklady použití různých materiálů

Metody realizace izolace hluku

\ t

Jeden z nejjednodušších způsobů, jak můžete významně snížithladina hluku - "měkká podlaha". Koberce, linoleum na pěnové nebo plstěné bázi lze snadno a rychle pokládat, v případě potřeby například zvukovou izolaci dřevěné podlahy, jsou poměrně účinné, ale mají také řadu nedostatků: jeden z nich - není vhodný pro stohování v "mokrých" oblastech.

Další možností je použití různých typů zvukově izolačních podložek při pokládce laminátu, parket, tvrdého linolea. Izolace hluku podlahy pod laminátem by měla sestávat ze substrátu, který má vysokou absorpci hluku, optimálně hygroskopický a schopný zajistit jeho dokonalé stohování. K tomuto účelu se často používají napěněné polyethylenové nebo rolkové korky, účinné a vláknité materiály. Velký význam má koeficient absorpce zvuku. Čím vyšší je, tím lepší je výsledek a samotný substrát může být tenčí.

Třetí možnost, s níž můžete vyřešit problém šokového hluku - uspořádání "plovoucí" podlahy. Jeho vlastnost spočívá v tom, že podlahová krytina není spojena s mezipodlažním stropem, ani se stěnami, a proto se zvukové vibrace nepřenášejí s pomocí v bytě. Tímto způsobem je zajištěna dobrá zvuková izolace podlahy pod upevněním.

Jaké materiály mohu použít?

Vzhledem k tomu, že zvukovou izolaci lze provádět různými způsoby, může být materiál pro zvukovou izolaci podlahy použit odlišně. Stavební trh nabízí širokou škálu materiálů pro tuzemskou i zahraniční výrobu: zvukotěsné desky a rohože na bázi skla nebočedičové vlákno, odrůdy materiálů z minerální vlny, pěnového plastu, technického korku, pryže, dřevovláknitých desek, dřevotřískových desek, stejně jako jemnozrnné strusky, expandované hlíny (pro suchou hmotu) a další.

Řada materiálů se používá pro zvukovou izolaci dřevěné podlahy, jedné z nejlevnějších - keramzitu

.

Hlavní složky materiálu jsou rozděleny takto:

 • polymerní nebo plastové (kapalný polymerní zvukový izolátor, reflexní materiály, pěnový plast);
 • minerální (roztoky na bázi cementu, hliníku, minerální vlny);
 • hobliny (piliny, dřevovláknité desky a překližky);
 • silikát (skelná vata).

Zvukový displej a absorpce hluku jsou hlavními parametry při výběru zvukově izolačních materiálů. Látky absorbující hluk jsou rozděleny do typů podle stupně tuhosti:

 • tuhá látka (vytvořená za účasti granulované minerální vlny a v jejich složení granule perlitu a vermikulitu);
 • polotuhý (pro jejich výrobu s použitím minerální vlny s buněčnou strukturou);
 • měkký (základ - sklolaminát, minerální vlna a plsť).

Odrazem zvuku (zabraňujícím pronikání zvuku v prostorách) jsou pevné materiály: beton, cihla, kámen, sádrokartonové desky a další. K absorpci zvuku (přeskakování zvuku, ale zastavení jeho další distribuce) patří materiály buněčné, vláknité a granulované struktury.

Plovoucí podlahová jednotka: provozní postup

\ t

Ti, kteří mají vlastní zvukovou izolaci na podlazezdá se, že je to něco neuvěřitelně obtížného, ​​doporučujeme vám seznámit se s postupem tohoto postupu a zajistit, aby technologie plovoucí podlahy byla k dispozici i průvodcem.

Příprava povrchu

\ t

Podlaha plovoucí podlahy by měla být stejná, čistá a suchá. Proto by se do fáze školení mělo zacházet se všemi vážnostmi. Starý nátěr je zcela odstraněn. Zkontrolujte, zda na zemi není rozdíl výšek, pokud jsou významné, pak je nutné jej vyrovnat. Vhodné samonivelační směsi nebo cementový pískový potěr.

Bednicí zařízení

\ t

Aby se zabránilo akustickým mostům, které snižují účinnost zvukové izolace, je nutné izolovat podlahu od stěn a příček. K tomuto účelu je dočasné bednění po obvodu celé místnosti vyrobeno z překližky, sádrokartonu, tenkých desek. Jeho výška by měla být větší než podlaha plovoucí podlahy. Po upevnění potěru se bednění odstraní a vytvořená mezera se naplní například zbytky zvukově izolačních materiálů nebo například montážní pěnou.

Plovoucí podlaha poskytuje vynikající zvukovou izolaci, protože není spojena s mezipodlažním stropem nebo stěnami

.

Obložení izolačního materiálu proti hluku

\ t

Izolace hluku je umístěna na připravený podklad bez mezer a mezer. Aby se množství odpadu snížilo na minimum, stohování začíná od rohu místnosti. V případě potřeby se spoje slepí.

Uspořádání pískovcových spojek

Než je zařízení cementově-pískuŠrouby na zvukotěsném podkladu se doporučují položit olejovou tkaninu, jejíž hrany jsou ohnuté nahoru a lepicí pásku na bednění.

Na olejové upínací sadě "majáky" ve výšce 10-15 mm (kusy sádrokartonu atd.) Nahoře instalujte výztužnou síť. Dále je nutné uzavřít vodítka, např. Kovové profily. Na podlaze leže pískově cementová směs, je dobře zarovnána, povrch je otřený.

Zařízení pro suché řetězy

Abyste se vyhnuli „mokrým“ postupům, můžete zajistit suchý potěr. Použije se pro tyto materiály: sádrokarton, sádrovláknité desky, překližka, OSB. Listy se skládají ze dvou vrstev, které se navzájem upevňují lepidlem. Aby se zabránilo akustickým mostům, jsou spoje posunuty. Povrch je v případě potřeby stohován a potažen vodotěsným tmelem.

Poté položte podlahu: laminát, dlažbu, parketovou desku, linoleum nebo koberce podle technologie.

Video příklady použití různých materiálů

To, co slyším stokrát, je samozřejmě lepší vidět jednou. Nabízíme vám ukázkovou demonstraci.

Rockwool Flower Bates

Použití zvukotěsného materiálu "Shumoplast"

V článku jsme se zabývali tím, jak nejjednodušší je izolace a jaké materiály lépe aplikovat. Pokud se rozhodnete, že to uděláte sami, pak vám naše doporučení pomohou zvládnout tento úkol.