Instalace odtoků


Oprava a instalace vodovodu. Jak odvodňovací potrubí

Základními částmi odtoku jsou násypka na vodu, kolena obcházejí výčnělky na stěně, přímé spoje, značka pro odvod vody ze stěn budovy.

Hlavní detaily násypky pro přívod vody zahrnují ráfek, kužel a sklenici. Pokud chcete instalovat odtoky vlastními rukama, pak k provedení nálevky vyřízněte obrobek, který má šířku rovnající se délce horní strany lichoběžníkového polotovaru pro kužel, a pak jsou jeho hrany přehnuty pro spojení s kuželem. Poté se obrobek ohne a spojí sokolem. Pak se na hotovém ráfku naválcovaly dvě tuhosti válců a odbarvily se hrany, ve kterých má lano průměr 14 mm drátu.

Pro kužel je nutné vyříznout tvar rovnoramenného lichoběžníkového polotovaru. Jeho horní strana podél délky by měla být stejná jako šířka předlisku pro sklo a délka spodní strany by měla odpovídat šířce obrobku pro ráfek. Na výsledném obrobku je třeba nejprve ohnout hrany hran, a pak je musíte při válcování vychylovaného ohýbacího válce v kuželu navíjet. Kužel pro stvoření musí být spojen záhybem. Okraje pravoúhlého kelímku by měly být spojeny a ohnuty. V konečné fázi se sklo vloží do spojovací trubky.

Materiálem pro výrobu rovných úseků odtokových trubek jsou standardní ocelové plechy, které jsou v závislosti na průměru odtoku požadovaného počtu článků řezány příčně nebo podél délky. Pak jsou k dispozici předvalkymalý kužel, zkrácení jedné ze stran o 5-6 mm. To je nezbytné, aby hotové spoje dobře zapadaly do sebe.

Příprava spojů s ohyby pro ohýbané spojovací okraje jsou ručně válcovány na ocelové trubce, vřetenech nebo válcovány při válcování.

Na cik-cak na koncích přímých článků, vyčnívajících nad povrch spoje na válcích 7-8 mm, se válcovaly. Omezují hloubku vstupu jednoho článku do druhého a jsou žebra tuhosti.

Moje kolena jsou vlnitá, vyrobená z rovné trubky, která se ohýbá pomocí lisu nebo nezdráhaného, ​​vyrobeného z několika částí trubky.

Pro vytvoření značky vezměte hladké koleno s řezem se šikmým dolním koncem.

Upevnění vodních nádrží a odtoků se provádí pomocí římsy a nástěnných držáků s konzolami. Upevňovací pásek pro upevnění kráteru římsového římsu je svázán a zkrácen takovým způsobem, že vstup kužele nálevky je umístěn 7-10 mm pod naběračem ušních bubínků a váleček tuhosti šálku násypky spočívá na límci čepu.

Montáž horního kolíku je mírně nižší než horní přechodné koleno a spodní část je poněkud vyšší než značka. V pravidelných intervalech mezi nimi v případě potřeby namontujte další kolíky. Špendlíky se upevňují přišroubováním do otvorů v úrovni se stěnou břízové ​​dopravní zácpy.

Speciální dovednosti a zkušenosti nevyžadují práci s obyčejným železem, takže začátečník v tomto případě může od něj získat kvalitní výrobky. K tomupotřebují ornament nebo kresbu a minimální sadu nástrojů, které zahrnují kladivo, nůžky na kov, airmouse, čtverec, pravítko a několik řezů. Pro výrobu cínu se vápenec vyrábí ve formě desky z tvrzené oceli. Nástroj má na obou okrajích výřezy. S pomocí náprstku jsou značící čáry nakresleny rovnoběžně s hranami listu.

Mláďata by měla být tří typů: půlkruhová, kulatá a rovná. Kulaté korálky jsou vyrobeny z požadovaného průměru ocelové trubky z tvrzené slitiny. Jejich pracovní část je charakterizována dobrým ostřením a v horní části je zástrčka, určená k nárazu kladivem. V těchto slimácích se používají k odstranění fragmentů díry materiálu. Trysky jsou vyráběny v délkách 150-180 mm

.

Polokruhové křižovatky mohou mít různé průřezy: otologe, strmé nebo průměrné. Pracovní strana je naostřena na šířku 3,5-30 mm. Nástroj můžete také vyrobit doma. K tomu, v obvyklém sekáči odstranit pracovní část, pak přidejte jeho záda půlkruhový tvar se smirkovým ostřím. Na okraji stejného kruhu proveďte pracovní část nástroje, která se poté naostří.

Přímé štěpky mohou být jednoduchá dláta o šířce pracovní hrany od 8 do 30 mm a úhlu zhoršení od 35 do 40 °.

Jakýkoli nezbytný nástroj, včetně nýtů, může být vyroben nezávisle za předpokladu, že má schopnost tepelného zpracování oceli.

Obvykle se pro tento typ práce používají černé nebo střešní plechy pozinkované. Je lepší použítčerné železo, protože poskytuje jasnější obraz po malování, černení. U tohoto typu železa však existuje nevýhoda, která spočívá v tom, že na rozdíl od pozinkovaného železa spíše rychle rezavějící.

Provádí se na pozinkovaném železa, pravidelné kreslení začíná "hrát" na pozadí cihlových zdí, stejně jako v případě, že stěny domu a střechy jsou natřeny v tmavých barvách.

Instalace odtoků vlastníma rukama

Před zahájením práce musíte pečlivě připravit pracovní místo. K tomu je třeba najít bukový nebo dubový gril a dát ho na stabilní lavičku. Žehlička by měla být vyříznuta na horní straně cívky.

Bliyahar se postaví na lavičku, takže barbar je mezi nohama. Na jedné úrovni s cívkou vpravo nastavenou na kozách malých velikostí a vlevo na stole. Stůl je určen pro skladování nářadí a kozy jsou nezbytné pro horizontální uspořádání dlouhých listů hladkého řezbářství.

K provedení předtažených tažných otvorů je na povrchu řezu vytvořeno první značení se šilháním, pravítko a další nástroje, pak se list položí na škrabku a všechny díry ve vyjetých kolejích se vyrazí kladivem.

Nejtěžší oblasti pronikají půlkruhovými ráfky. Obraz, vzor na okrajích je vyříznut pomocí nůžek na kov, a interiér - s rovnými běžci.

Pro pronikání malých otvorů vedle uvedených nástrojů, které mohou vyžadovat sacharidy.

Řezací železo je ošetřeno oxidací, tj. Černěním.

Ředění se provádí zahříváním ve smaltované nádobě. Je však důležité poznamenat, že je obtížné černit listy velkých velikostí.

Před černěním se připraví předžehlovač: odstraňte z něj rez a usazeniny v následujících roztocích:

1) formalin - 2 díly;

20% kyselina chlorovodíková - 48 dílů;

2) urotropin - 0,5 tablet; 20% kyselina chlorovodíková - 0,5 l;

3) kyselina chlorovodíková - 25 dílů; kyselina sírová - 15 dílů; Urotropin - 0,06 dílů;

voda - 200 dílů.