Hlavní nemoci česneku a boj proti nim

Nemoci česneku, stejně jako jakékoliv rostliny - nepříjemný jev. Zajištění přistání před zničením nebo vyléčení již nemocné rostliny trvá hodně času a úsilí. Ale pokud nevíte nic o tom, jak je česnek zpracováván - a pompě. V tomto článku se podíváme na to, jaké jsou choroby česneku, jak nebezpečný hmyz a jak s nimi bojovat.

Obsah
  1. Houbové choroby
  2. Zelená forma česneku
  3. Černá forma na česnek
  4. Bílý úpadek
  5. Oslí kachna
  6. Bakterióza
  7. Metody boje s onemocněním česneku
  8. \ t
  9. Boj proti škůdcům
  10. Video «Česnek bez chorob a škůdců»

Houbové choroby

\ t

Největším ohrožením života rostlin je plísňové onemocnění. Vzhledem ke zvláštnostem struktury organismu jsou schopny přežít nízké teploty v zimě a aktivně jít do růstu, jakmile se vytvoří teplé počasí. Nejčastější příčiny vzniku houby na rostlinách - porušení pěstebních podmínek, nadměrné vlhkosti, dominance plevelů v lůžkách a selhání střídání plodin.

Zelená forma česneku

\ t

Pathogen: Renicillium glaucum Link.

Aktivní fáze onemocnění je pozorována v průběhu skladování česneku. Spodní část žárovky (kanály) je pokryta malými místy hnědé barvy s vodnatou strukturou. Pokud rozebírat žárovku na jednotlivé stroužky a vymazat je z lusku lze vidět na povrchu depresi skvrny světle žluté barvy. S kurzemnemoci zubů se stávají pomalými, změkčenými a pokrytými světlým květem, který se později stává zeleným. Spóry houby jsou sférické, mikroskopické, přičemž destrukce skořápky se aktivně šíří uvnitř žárovky. V poslední fázi onemocnění se cibule zevnitř vyprázdní.

Plíseň černého česneku

\ t

Patogen: Aspergillus niger Tiegh.

Stejně jako zelené houby česneku se tato choroba vyvíjí, jsou-li porušeny podmínky skladování plodin. Když teplota stoupne v místnosti na 18-20 ° C, spory plísní se dostanou do stavu "živosti", který narazí na uložené žárovky. Infekce začíná horními vrstvami slupky, které postupně pronikají hluboko do česneku a vyplňují prostor mezi vrstvami černé plísně. S nástupem nemoci se žárovka stává mírnou a šupka je zcela pokryta světlou černou hmotou spór plísně. Nebezpečí spočívá v tom, že kontroverze se rychle šíří na sousední žárovky a v krátké době je infikuje.

Bílý úpadek

Patogen: Sclerotium cepivorum Berk.

Není možné přesně určit dobu nástupu onemocnění. Může se projevit v jakékoli fázi vývoje česneku nebo jeho skladování. Při napadení v průběhu vegetačního období začínají listy žloutnout, počínaje horními, postupně odumírají. Humus a kořeny rostliny jsou pokryty bílým květem - to je houba. Tam je patologická transformace zubů - stávají se vodnatými, rychle se začínají hnilost. Houba se vyvíjí při snížené teplotě vzduchu - asi 10-20 ° C. Zima je Sclerotium cepivorumBerk v půdě, stejně jako na postižených žárovkách.

Kořen Dan

Patogen: nedokonalé houby rodu Fusarium.

K šíření nákazy dochází v důsledku kontaminované nezpracované půdy a sadby. Onemocnění se vyvíjí rychle: první žluté listy, které později vymřou, pak kořenový systém česneku začne hníst, na cibulkách je nažloutlý růžový plak. Pokud se podíváte na infikovanou žárovku, pak můžete najít plísně, tam jsou také spory mezi plísní vrstev. V nepřítomnosti léčby, mumie rostliny a umře. Stimuluje vývoj faktoru - zvýšení teploty vzduchu.

Bakterióza

Kromě spór plísně způsobují choroby česneku bakterie Pseudomonas xanthochlora Stapp a Erwinia carotovora Holland. Vzácně se projevuje bakterióza, tedy tzv. Nemoc způsobená těmito bakteriemi. Obvykle je kombinován s fuzariosis, shinky hniloba nebo zelená forma, zcela zničit rostlinu. Ve fázi pěstování česneku v zemi nejsou viditelné projevy nemoci. První příznaky onemocnění lze pozorovat pouze během skladování - zuby jsou pokryty brázdy nebo vředy, mění se jejich barvy, přecházejí do žluté. Na místě se vyvíjejí rýhy nebo vředy spór houby Penicillium.

Bakterióza se vyvíjí na žárovkách, které byly před uskladněním špatně vysušeny. Také vývoj usnadňuje vysoká teplota vzduchu a vysoká vlhkost v místnosti, kde je česnek skladován.

Metody boje s nemocemičesnek

Nemoci česneku lze předcházet řádnou přípravou území, kde bude uvězněn, a samotného osivového materiálu.Především je třeba si uvědomit, že bez profylaktických postupů mají rostliny malou šanci uniknout všem nemocem. Přestože chovatelé přinášejí nové druhy česneku s vysokou imunitou - nedává 100% záruku.

Během podzimního rýpání lokality, jakož i na jaře před přistáním je nezbytné ošetřit půdu fungicidy. Můžete použít léky Acrobot, Radomil Gold, fytosporin, Topsin-M. Nejlepší je kombinovat je s roztokem síranu měďnatého, manganu, bordeaux. Je také možné použít roztok obsahující 0,2 g kyseliny borité, 1 g síranu měďnatého a manganu, zředěné v 1 litru vody. Boj s plísňovými chorobami je možný s pomocí infuze stromů a měsíčku.

Kromě léků by měl být sledován nedostatek plevelů v posteli, mírná vlhkost půdy. Při skladování česneku není dovoleno zvyšovat teplotu v místnosti a udržovat relativní vlhkost pod 30%.

Boj proti škůdcům

Vraky česneku jsou také četné a je naléhavé jednat s nimi ihned po vystoupení na lůžku. Mezi nejintruzivnější by měla být cibulová moucha, která roste své larvy na listech rostliny. Při výsadbě vede jejich činnost ke skutečnosti, že česnek umírá, jeho listy jsou žluté a samotná rostlina je náchylná ke sporům plísní. Zbavte seCibulové mušky lze připravit za použití pevného solného roztoku.

Dalším nebezpečným představitelem tohoto druhu je kmenový háďátko. Mikroskopicky, červi usazují v cibulkách, na listech a uvnitř stonků rostliny, absorbují všechny živiny. Nebezpečí spočívá v tom, že jsou v půdě nebo rostlinných zbytcích snadno zamraženy, převedeny na žárovky. Pokud se listy česneku začaly odlehčit a zkroutit - to je znak hnízdících háďátek. Je obtížné zcela uvolnit oblast z hlístic. Můžete pouze naladit semena, kultivovat oblast a sledovat střídání plodin.

Vraky česneku jsou četné a je důležité se s nimi vypořádat v době, kdy označují pouze svou přítomnost, a ne v době, kdy na posteli již umírá poslední keř.

Video "česnek bez nemocí a škůdců"

Toto video popisuje škůdce a choroby kultury, jakož i metody boje proti nim.