Elektrický generátor na dřevo: princip práce na pevných palivech, proces tvorby vlastních rukou

S pomocí dřeva nemůžete jen chovat oheň v lese nebo požár v domě. Horké piliny mohou sloužit jako surovina pro elektřinu, jakkoliv to může znít podivně. Výrobci topných zařízení jsou připraveni nabídnout různé modely generátorů na dřevo. Použití dřeva jako paliva je nejen pohodlné, ale také ekonomické.

Obsah
 1. Oblast působnosti
 2. Specifičnost práce a vlastností
 3. Výhody a nevýhody
 4. Nezávislá výroba
 5. Alternativní varianta - generátor plynu

Oblast použití

\ t

Pro vytápění se toto zařízení používá všude.Je vhodné vyrábět elektřinu z palivového dřeva v těchto případech:

 • Časté poruchy v centrálním systému napájení.
 • Odpojení elektřiny v případě nehody.
 • Při použití zařízení s nízkým výkonem. Generátor bude fungovat jako trvalé napájení.
 • Toto zařízení se nemůže stát úplnou náhradou elektrického generátoru. Je však možné jej použít jako domácí spotřebiče pro domácí spotřebiče. Vynikající volba pro tuto instalaci bude sloužit k poskytování, rybaření nebo jinému druhu rekreace v přírodě. Všude tam, kde neexistuje centralizovaný systém dodávky elektřiny, bude tento mechanismus nezbytný.

  Autonomní dům. Prvek Peltierovy. Termoelektrický generátor. Elektřina z palivového dříví.

  Specifičnost práce a vlastností

  \ t

  ZákladPráce generátoru na tuhá paliva je Peltierovým prvkem, který umožňuje získat teplotu pomocí elektrické energie. Jedná se o elektrický izolátor s keramickým povlakem. Práce je omezena na princip absorpce tepla z jedné strany a jeho dopad na druhou stranu.

  Vnitřní konstrukce má jeden měděný vodič a dva polovodiče typu P a N. Napětí na výstupu stanice je 12 V. Pokud má být modul s pevným palivem doplněn zařízením měniče nebo měniče, je možné získat 220 V.

  Dalším typem zařízení je automatizovaná elektrárna. Týká se produktivnější mysli zařízení na tuhá paliva. Práce zařízení není příliš komplikovaná.Pro získání elektřiny je nutné dodržovat jednoduchá pravidla:

 • Palivo, piliny nebo uhlí vložte do zvláštního prostoru a zapálte je. V důsledku spalování dojde k ohřevu stěn a hlavního prvku. Nachází se uvnitř jedné ze stěn zařízení.
 • Udržujte v přístroji optimální teplotu. Při 100 stupních je přípustné získat ze stanice co nejvíce energie.
 • Po použití jednotku ochlaďte. Elektrický generátor se smí umístit na ledovou plochu nebo použít studenou vodu. V zimě můžete jednoduše použít sníh jako chladicí kapalinu.
 • Během doby provozu stavby je třeba mít na paměti maximální teplotní limit. Pokud tento parametr není splněn hlavní položkyschopny přehřátí a hoření.

  1) Generátor plynného dřeva # 1

  Generátor plynu (na dřevo)

  Výhody a nevýhody

  \ t

  Při bližším pohledu na toto zařízení existuje značná nevýhoda - vysoké náklady pro většinu turistů a turistů. Ale při častém používání je cena odůvodněna úsporou paliva. Palivové dřevo je mnohem levnější než nafta nebo benzín.

  Při provozu elektrického generátoru by měl být instalován komín uvnitř. Zařízení uvolňuje produkty spalování do atmosféry při práci. Navzdory nevýhodě z hlediska hodnoty má výrobek ze dřeva významné výhody . Mezi hlavní výhody patří:

 • Možnost vytápění budovy o ploše 50 metrů krychlových.
 • Pravděpodobnost použití mechanismu jako varné desky.
 • Kompaktnost. Zařízení má malé rozměry, což umožňuje jeho instalaci v malých místnostech.
 • Dlouhá životnost.
 • Malá hmotnost hotového provedení.
 • Během provozu není hluk.
 • Ekonomika spotřeby paliva. Hořlavé látky musí být ukládány do trouby jednou denně. Na dřevěném uhlí může takový přístroj fungovat týden.
 • Generátor plynu pro elektrárnu o výkonu 100 kW vlastními silami

  Jednoduchá provedení jsou spolehlivější při používání. Vysoká cena je způsobena novinkou výrobku a jeho malou průmyslovou výrobou. Alternativou je v tomto případě zařízení vyrobená vlastníma rukama.

  Nezávislá výroba

  Nezávislý sběr takového modelu nepředstavuje pro lidové řemeslníky zvláštní obtíže. Při výrobě elektrického generátoru na dřevo je nutné koupit nebo odstranit ze starého přenosného chladicího prvku Peltier.

  Vypadá to jako tenkostěnné čtvercové náměstí. Jeden panel je vyroben z mědi, druhý - niklu. Jsou upevněny pomocí kontaktních klipů a poté připojeny k síti. Princip práce spočívá v tom, že když proud prochází kovovými povrchy, jedna strana dílu se zahřívá a druhá se ochladí.

  Při práci na generátoru na tuhá paliva se používá reverzní metoda:jedna deska se zahřívá spalováním palivového dřeva a druhá se chladí pomocí chladiče a radiátoru připojeného k jednotce. V tomto bodě je mezi detaily, které by měly být získány, elektrický proud.

  Plynový generátor pro elektrárnu o výkonu 100 kW vlastními rukama s rozběhem

  Zařízení s průměrem dosahují až 60 wattů. To je dost dost na vaření a vytápění venkovského domu. Samo-vyrobené kompaktní moduly vyrobené pro výrobu ne více než 5 wattů. Pro osvětlení LED lampy stačí toto napětí.

  Pokud bude hlavním prvkem hlavní zařízení, můžete zařízení začít vyrábět.Kromě hlavního zařízení během procesu montáže:

  • plech pro pouzdro;
  • stabilizátor napětí;
  • chladič a chladič chladiče;
  • tepelně vodivá pasta;
  • nýtovací nástroj;
  • speciální nůžky pro práce na kovu;
  • nýty;
  • páječka;
  • vrták.

  Po dokončení všech nástrojů a spotřebního materiálu můžete zahájit proces montáže. V prodeji jsou hotové sady elektrického nářadí.

  Převážná část práce na montáži výměníku tepla je omezena na výrobu kovového pouzdra ve formě rovnoběžnostěnu nebo válce. Vstupy vzduchu jsou uspořádány zespodu a stojan s nádrží na vodu je instalován shora.

  Radiátor s termopastem je upevněn ze studené strany. Na druhé straně je připojen hlavní topný článek. V procesu montáže potřebujete stabilizátor elektřiny s konektorem USB. Takové zařízení vytvoří stabilní napětí a umožní vaření a nabíjení různých elektrických spotřebičů. Stabilizační část je izolována od vlhkosti a rozprašována hlavním prvkem, přičemž se berou v úvahu póly.

  Všechna připojovací místa musí mít maximální hustotu. Pro produktivní provoz zařízení a vytvoření požadovaného teplotního rozdílu na površích je nutné zakoupit tepelně vodivou pastu s indexem nejméně 1 W /mK.

  Alternativní varianta - generátor plynu

  Tato jednotka je prototypem elektrického generátoru. Aplikuje elektrárnu na generování plynu pro různé účely, včetně výroby elektřiny. Podstatou tohoto zařízení je vyvinoutplyn.

  Tuhá paliva jsou oxidována spalováním. V důsledku této aktivity se uvolňují plyny: metan, vodík, oxid uhličitý. Mohou být použity pro různé účely. V automobilovém průmyslu byly použity pro provoz spalovacích motorů.

  V případě umělé elektrárny stačí mít generátor, spalovací motor a generátor plynu. Principem činnosti zařízení je získání plynu, díky kterému bude motor pracovat. Ten bude otáčet rotor generátoru a tvořit nakonec elektřinu. Princip činnosti zařízení umožňuje jeho použití nejen v soukromém sektoru, ale také v průmyslovém měřítku. Konstrukce tohoto druhu jsou velmi spolehlivé.

  Převážná část stanice je významnou nevýhodou. Zařízení musí obsahovat plynový kotel a chladicí a čisticí systém. Pro výrobu elektřiny by měl být doplněn elektrickým generátorem a spalovacím motorem (DIC).

  S přihlédnutím k nákladům na jednotlivé části nebude ani samostatná konstrukce stavby drahá. V průběhu provozu je nutné pečlivě sledovat mechanismus, aby nedošlo k vznícení. Vytvořte takový modul pod vedením zkušeného mistra, který se nebojí experimentů. Vybrat si hotový model za dostupnou cenu as potřebným druhem paliva naleznete v prodejní síti.

  Generátor plynu. Elektrárna na dřevo.