Dveře izolujte v odtoku

V chladném počasí přináší výlet do lázně zvláštní potěšení, vyhřívané v parní lázni, tělo je dlouhé v příjemném, zdravém stavu, takže chci zůstat déle v sauně. Aby nedošlo k přehřátí, musíte pravidelně vstupovat do předvídavosti a pak pokračovat v termo proceduře. No, když je naběrač postaven s přihlédnutím k nejnižším teplotám a je pohodlný, protože pokud je z podlahy zima, pak nezůstanete v tak dlouhé době, můžete snadno chladit a dojem z takového výletu do lázně zůstane negativní. Důvodem vzniku nepohodlí ve formě studeného tahu je často ztráta těsnění vstupních dveří do vany. Je logické, že to, co je horká voda, je rychlejší z mrazu.

Uvedení přikrývek na dveře, instalace druhé jednotky tento problém nevyřeší, a pravděpodobně ho zhoršuje tím, že na vnitřní straně dveří je mrazuvzdorný materiál a na některých místech je tkanina uvolněna až po plot. Pak se otevření lázně bez sekery stává nemožné, mechanický vliv může vést nejen k tvorbě stále velkých trhlin, ale i před zlomením bloku.

Jaké by měly být dveře do lázní?

Je velmi racionální, aby lázeň používala nízký a úzký vstup, protože z tohoto hlediska bude výměna vzduchu obtížná, a proto bude teplo v lázni lépe zachováno. Dveře by měly být otevřeny venku, z bezpečnostních důvodů. Koneckonců, je-li to nutné, zatlačte ji do větší míry, než je otevřená, a vytáhněte ji na sebe.

OdPryskyřice dveře během operace může poskytnout pryskyřice, pak vhodnější materiál pro výrobu dveřní jednotky v sauně bude tvrdé dřevo. Aby nedošlo k otoku dveří a dalšímu poškození, musí být důkladně vodotěsné. Všechny části dveřní jednotky musí být pečlivě upevněny. Celé křídlo dveří je vždy hermetičtější než montážní linka.

Několik způsobů, jak izolovat bambusové dveře

Jako ohřívač pro dveřní jednotku v lázni lze použít skelné vlákno ze střižových vláken; pěnový polystyren, včetně vytlačovaného; pěnové polyethylenové nebo čedičové ohřívače. Každý z těchto materiálů má své vlastnosti pro hořlavost, propustnost par a čistotu prostředí. Ale v zásadě je můžete použít.

V závislosti na tom, jaký způsob konstrukce vrat zvolí způsob izolace:

 • Výroba dodatečného dřevěného rámu z kulatiny, následovaná instalací na stávající konstrukci pomocí izolačního a dekorativního nátěru.
 • Vložení ohřívače do vnitřní komory dveří.
 • Instalace tepelných izolací na plátno na hřebíky nebo šrouby s následným krytem z dekorativní povrchové úpravy materiálu.
 • Tepelná clona.

Zvažte výše uvedené způsoby izolace.

Volitelný doplněk s dřevěným rámem

Materiály, které mají být připraveny:

 • dřevěné nosníky 20 x 20 mm;
 • ohřívač;
 • hřebíky z hliníku a konstrukcí s klobouky nebo šrouby;
 • list dřevovláknité deskynebo dřevěné překližky.

Pro pohodlí stodoly musí být dveře odstraněny a umístěny na rovnoměrném základu.

Po celém obvodu plátna musí být dřevěné hranoly přibity tak, aby jejich okraje přesahovaly stávající plátno o 10-15 mm. Na rámu s pomocí hliníkových hřebíků je nutné ohřívat ohřívač, složený na polovinu, aby vyčníval za hrany rámu o 10-15 mm. Dále na celém povrchu tkaniny je také nutné izolovat ohřívač a přikrýt ho překližkovou deskou nebo dřevovláknitou deskou vhodné velikosti. Povrchová úprava je připevněna k dřevěnému rámu pomocí malých hřebíků nebo samořezných šroubů.

Mechanismus působení takové konstrukce spočívá v tom, že samotné dveře se ohřívají a v uzavřeném stavu je zajištěno dodatečné utěsnění na úkor vnějšího ohřívače přibitého dolů.

Vložení ohřívače do vnitřní komory

Pokud je vana opatřena objemnými dveřmi, musí mít v dutině ohřívač. V případě, že se v lázni objevily studené koupele, je třeba výměník vyměnit. Se vší pravděpodobností se rozešel. K tomu je třeba z pantů dvířek demontovat a vyjmout ze svého prostoru starý ohřívač. Po vložení nového materiálu musí být tkanina znovu namontována a instalována na místě. Všechny dřevěné části musí těsně přilnout k sobě a v dutině látky musí být vzduchová vrstva.

Montáž tepelné izolace na tkaninu s jemnou povrchovou úpravou

Tímto způsobemnejjednodušší, pro jeho realizaci potřebujete ohřívač, dermatitidu nebo jiné měkké materiály, odolné vůči nízkým teplotám, dřevěné kolejnice, ohřívače a malé nehty s klobouky.

Na plátno je nutné vložit ohřívač tak, aby zakřivený vnitřní okraj materiálu, případně spolu s ohřívačem, vyčníval za okraj verandy o 10-15 mm. Po obvodu musí být materiál zajištěn dřevěnými kolejnicemi. Aby se zabránilo sklouznutí izolace, lze ji zajistit dvěma kolejnicemi, protínajícími se nebo rovnoběžnými s vodorovnou rovinou.

Tepelná clona

Kromě toho je možné zablokovat přístup studeného vzduchu do kanalizace pomocí tepelných závěsů. Udělejte to následovně: měkký ohřívač, nakrájený na proužky 10 cm, přibitý po obvodu dveřního zárubně, ustupující od okraje krabice 2 cm. Pak na proužek ohřívaných dřevěných tyčí 2 x 2 cm, úhledně zabalených se stejnou izolací. Výsledkem je přesný rámeček na dveřích.

Závěs je vyroben z dermis nebo jiné husté tkaniny. Podél výšek záclon na obou stranách ve švech okrajů otvorů vložte dřevěnou tyč 2 x. 2 sm V horní části záclony je třeba zajistit 7 až 8 kroužků, se kterými závěs-screen bude viset na drátě. Drát je natažen takovým způsobem, že v nepracujícím stavu nezasahuje clona do průchodu dveřmi, to znamená, že se pohybuje dostatečně daleko od dveří ke straně. K těsnícímu rámu musí přilnout jako těsně uzavřený stav: můstky dutiny látky by měly jít přes svislé části rámu na křídlo dveří. Na obou stranách dveří můžete dodat dodatečnou montáž na obrazovku.

Dvoukomorové vstupní dveře do vany

\ t

Přítomnost tambouru šetří od pronikání proudu studeného vzduchu do exteriéru, ale mezi dveřmi vytváří velmi vlhké prostředí, v důsledku čehož je konstrukce poškozena, takže vstupní dveře do armatury by měly být co nejteplejší. Nejvhodnější možností pro vstup je instalace dvoukomorových dveří. Pro jeho výrobu není nutné používat drahé materiály a především dodržovat princip jejich výroby.

Konstrukce by měla zahrnovat dvě duté izolované komory od sebe, uvnitř každé komory by měl být určitý objem, který má být naplněn ohřívačem.

Výrobní proces se skládá z:

 • příprava materiálů: dřevěné tyče 20 x 20 mm, 3 desky ze dřevovláknité desky, z nichž dvě budou hrát roli vnějších a vnitřních povrchů, a třetí - role přepážky mezi komorami a ohřívačem. Ohřívač nemusí nutně používat zakoupené, je to velmi vhodné zastaralé svrchní oblečení (přírodní pláště, pálkování s kabátem, sintepon, atd.)
 • zhotovení dvou identických rámů tyčí podle velikosti křídla dveří;
 • dvířka a montáž na místo.

Postup prací je následující: nejprve, na pevném povrchu svazek lepenky, lícem dolů a k němu po obvodu přibit připravený rám z tyčí.Naplňte výsledný žlab ohřívačem a zakryjte ho středním krytem (je dovoleno, aby byl ze dvou částí opatrně namontován na díly). Vedle přijatého provedení připevní druhý rám, druhý žlab je také žádoucí naplnit světelným ohřívačem a krytem s třetím štítem na vnější straně. Krky s klobouky nebo šrouby je třeba zvolit tak dlouho, dokud se dostanou do středu dutiny propojené části. Koncové povrchy by měly být očištěny hrubou kůží. Je žádoucí zaplnit celé dveře lakem nebo barvou.

Co dělat, když je problém ve dveřním boxu?

Prahová hodnota shnilých dveří nebo tvorba trhlin mezi kládami a dveřním boxem také způsobují pronikání studeného vzduchu do odvzdušňovacího otvoru. Desky mohou být samozřejmě uzavřeny bez jakékoliv rekonstrukce krabice. Ale pokud je důvod vážnější, pak se bude muset vrátit nebo zcela změnit. K tomu je třeba odstranit dveřní tkaninu a nastříkat shnilý krabicový prvek na polovinu: horní nosník, práh nebo boční kolejnice se rozstříkají napříč a odstraní úlomky z krabice, aby se nepoškodily upevňovací kolíky. Poté je vyrobena nová položka a nahrazena poškozenou položkou.

design krabice a koupel sám, takové manipulace nejsou nebezpečné a práce nemůže mít vliv na integritu struktury, takže můžete pracovat bez spěchu a bez strachu.

Zajištění dobré tepelné izolace lázně není jen pohodlným odpočinkem, ale také zárukou energetické účinnosti,protože vytápění dobré lázně vyžaduje mnohem méně zdrojů než vytápění špatně izolovaných prostorů, kde je nevyhnutelná ztráta tepla. Pokud je to nutné během teplého období, je nutné ohřívat nejen dveře, ale i stěny, strop a podlahovou koupel.