Dokončování stěn kuchyně: etapy, typy dekorace, materiály

Kuchyně je místem, kde hosteska každý den tráví lví podíl času. Aby přítomnost byla co nejpohodlnější a nejpříjemnější, každý se snaží dát tomuto pokoji individuální charakter. Mnozí se o to pokoušejí sami, pak člověk ztělesňuje svou představivost a dosahuje požadovaného výsledku. Jiní se uchylují ke službám mistrů, kteří svou práci vykonávají i profesionálně. V tomto článku se zaměříme na vlastní zpracování.

Jakákoliv úprava kuchyňských stěn začíná tím, že jsme zcela čistí (uvolnění místnosti ze všech předmětů, které mohou být kontaminovány, poškozeny během opravy. Pokud jde o opravu stávající kuchyně (tj. Obývacího pokoje), pak ji odstraníme Police, odpojit plynový nebo elektrický vařič Obecně řečeno, všechno, co je zbytečné, vezmeme do jiné místnosti.

V závislosti na tom, co je na stěnách staré kuchyně, začneme čistit stěny. Pokud je tato tapeta, pak s vlhkou houbou (nebo hadříkem) navlhčenou tapetu. Poté, co jim dáme trochu času, abychom se zvlhčili vlhkostí, pomocí malé běžné špachtle odstraníme starou tapetu. S touto fází práce je zpravidla jen málo problémů. Tato činnost je poněkud nudná, ale dosažitelná a nesmírně nezbytná. Pokud na stěnách je stará dlaždice, pak můžete použít běžné kladivo (nebo těžší variantu) k jeho odstranění.

Z praxe však budu říkat, že s kladivem se budete s odstraňováním dlouho obtěžovat. Nejlepší možností v tomto případě by bylo použití úderu nebo jednodušekladivo Pomocí ploché trysky můžete snadno oddělit staré dlaždice od zdi.

Malé zbytky suchého lepidla, které nevyhnutelně zůstanou na zdi, lze snadno odstranit pomocí stejné běžné stěrky. Pokud byla stěna natřena, měli byste také dbát na to, abyste odstranili starou barvu. Velmi nevděčná a tvrdá práce. Jeden se může uchýlit k jednomu triku. Můžete použít sekeru, aby na zeď časté naschiki, což zajistí v budoucnu spolehlivé přilnavost dokončovacích materiálů se stěnou. Dokončili jsme s přípravou.

zdobení stěn kuchyně dekorativní omítkou

dekorace stěn sádrokartonem v kuchyni

zdobení stěn kuchyně mozaikou

zdobení kuchyňských stěn mozaikou

zpracování tapet

malování stěn kuchyně

Dalším krokem v úpravě kuchyňských stěn je jejich základní nátěr. Primer se nanáší tak, aby byla zajištěna spolehlivá přilnavost dokončovacích materiálů ke stěně. Stěna je obvykle založena na válečku. Po zaschnutí půdy naneste první vrstvu tmelu na stěnu. Používá se pro tuto směs pro spackling. Extra budou jména jednotlivých producentů. Na trhu existují dvě nebo tři společnosti, jejichž produkty se vždy používají. Proto nebudete mít na výběr problémy.

První vrstva tmelu může být silnější, protože zde vyrovnáváme všechny nerovnosti. Práce se provádí pomocí dlouhého (50)cm a více) tvrdé špachtle. Po vysušení první vrstvy naneste druhou vrstvu stejnou špachtlí. Druhý výkres, odvodíme stěnu v rovné rovině. Poté pokračujte v aplikaci cílové vrstvy. V tomto případě se konečná směs používá pro spackling. To může být suché a možná připravené. Volba je na vás, neexistuje žádný rozdíl. Konečná vrstva skrývá malé vady a činí stěnu téměř zcela hladkou. Po úplném vysušení (záleží na mnoha faktorech: velikost místnosti, kvalita ventilace atd.) Pomocí brusného papíru malé sekce, dosáhneme absolutní hladkosti. Po všech těchto pracích se smetá prach ze zdi. Znovu oživte. Nyní můžete pokračovat do další fáze kuchyňských stěn. To vše je standardní přípravná práce, při které jsou stěny připraveny k další dekoraci.

Stěny pro kuchyňské vybavení

\ t
  • První možností je malování. Dnes je tato varianta nejrozšířenější. Nesmíme však zapomenout, že kuchyň je místem pro vaření. Šplouchání horkého oleje a všechno tímto způsobem zůstává zpravidla na zdi. Často je nutné tento druh skvrn opláchnout. To nakonec vede k poškození nátěru. Moderní barvy mají vlastnosti, za kterých lze několikrát promýt suchý, natřený povrch. Tato možnost má proto místo, kde žít a je populární.
  • Druhá možnost - dekorace kuchyňských stěn s dlažbou. Nejvíce, podle mého názoru, je dobrá volba. Dlaždice na toodrůdy, neexistují jednoznačná doporučení. Tato metoda je dobrá, protože dlaždice je trvanlivá, snadno se opakovaně čistí. Ale docela drahé.
  • Třetí možností je úprava stěn plastovou vlečkou. Cenově dostupný a levný způsob. Vlečka je snadno upevnitelná, je pevná, odolná, snadno se omyje.
  • Další možností je lepení tapety. Všechno je zde velmi jednoduché. Tapety jsou také různé, které lze mnohokrát umýt.
  • V současné době je velmi populární sladit stěny kuchyně s sádrokartonovými deskami a vytvářet dekorativní výklenky v kuchyňských a barových regálech. No, tato verze léčby je také hodná pozornosti.
  • A konečně dekorativní omítka. Nejčastěji se používá na zdi naproti kuchyňskému setu. Proces potahování bude náročný a časově náročný, ale výsledek vás ohromí i vás a vaše hosty.
  • Často je samostatná verze často používána jen zřídka. V praxi existuje kombinace jedné nebo jiné varianty. Například kombinace obklady a dlažby, barev a dlaždic, atd., Zde fantazie nemá žádné limity. Hodně štěstí!