Dokončovací krby - fotky

Tváří v tvář krb s dlaždice, přírodní minerály nebo keramické žuly - nejoblíbenější a trvanlivý druh léčby. Velký výběr barev a textur těchto materiálů vám umožní vytvořit krb v jakémkoliv stylu od klasiky až po moderní. Ve stejné době, čelí krb s vlastními rukama může výrazně ušetřit peníze nejen na jeho zpracování, ale i na pokládání, protože požadavky na vzhled cihly ve stejné době výrazně snížena.

Dokončování krbu - foto

Obsah
 1. Materiály pro obložení krbu
 2. Keramické dlaždice: terakota a slinek
 3. Dekorace krbu přírodním a umělým kamenem
 4. Dokončování krbu - nejlepší fotografie

Materiály pro obložení krbu

\ t

Obkládání dřevěného nebo plynového krbu lze provádět pouze s použitím žáruvzdorných materiálů a řešení s koeficientem tepelné roztažnosti podobným cihlu, jinak se vrstva opláštění začne postupně odcházet a odpadávat. Nejčastěji se ostění krbu provádí pomocí následujících materiálů:

 • Slinky nebo terakotové dlaždice z pálené hlíny;
 • přírodní nebo umělý kámen;
 • Keramická žula.

Technologie opláštění závisí na zvoleném materiálu a pro lepší pochopení toho, jaký materiál je pro vás správný, zvažte každý z typů zpracování podrobně.

Keramické dlaždice: terakota a slínek

Deska z pálené hlíny v jejím složení je podobná žáruvzdorným cihlovým cihelám, ze kterýchobvykle umístit krby. Díky podobné struktuře a výrobní technologii se keramická dlažba při zahřívání spolu s materiálem krbu rozšiřuje. Vrchní vrstva keramické dlažby může být dodatečně pokryta glazurou, která jí dá vodu odpuzující vlastnosti - takový povrchový materiál není děsivý ani voda, náhodně zasáhne krb, nebo saze, které se snadno omyjí hladkým povrchem.

Foto - dokončovací práce s krbem s keramickými obklady

Keramická dlažba se vyrábí v různých tvarech a velikostech a vyrábí také prvky pro obložení říms, rohů, polic. Barevné schéma terakotových dlaždic je zpravidla blízké přírodním materiálům. Pokládka dlaždic je poměrně jednoduchá a nevyžaduje použití speciálního nástroje, kování a řezání se provádí pomocí bulharského řezacího a brusného kotouče.

Dlaždice může být položena na speciální tepelně odolnou lepící kompozici, určenou pro pece a krby, nebo pro roztok jílu s pískem a přidáním kuchyňské soli - 100-200 gramů na kbelík roztoku. Sůl dává roztoku vysokou tažnost, která vylučuje jeho praskání v peci krbu.

Obklady a obklady:

 • Povrch krbu je očištěn od staré podšívky: vápno, omítka, barva. Šití stehů mezi cihlami v hloubce 1 cm a odstranění prachového kartáče. Povrch cihly je možné navlhčit ze spreje.
 • V případě malých nepravidelností a prohloubení se pokládají s žáruvzdorným tmelem nebo jílovým roztokem, po kterémsuché
 • Je-li kvalita zdiva nízká a vrstva řešení pro pokládku obkladu přesáhne 5 mm, doporučuje se povrch krbu vyrovnat s brusným kotoučem.

  Broušení povrchu krbu

  \ t
 • Krb před dokončením musí být protopován několik hodin při nízkém teple, aby se cihla rovnoměrně zahřála. Jeho povrch by neměl být horký, optimální teplota - asi 30 stupňů.
 • Zakryjte povrch zdiva základním nátěrem běžným štětcem nebo válečkem. Základní nátěr snižuje prašnost, zajišťuje dobrou přilnavost a rovnoměrné sušení roztoku lepidla. První nátěr vysušte jednu až dvě hodiny.
 • Dlaždice začínají dno. Připravte si sérii dlaždic, vyberte ji v barvě a textuře, pokud je to nutné, nařízněte a vyleštěte hranu. Jsou-li použity rohové prvky, jsou především vloženy.

  Pokládka dlaždic na krb

  \ t
 • Hlína se ředí podle doporučení na obalu a důkladně se promíchá se stavební směšovačem. Můžete použít vrták s pevným drátem.
 • Roztok se nanese na povrch krbu plochou špachtlí, provede se na povrchu lepidla zubovou stěrkou a dlaždice se pevně přitlačí. Zároveň je vhodnější lepit ze tří až pěti dlaždic, kontrolovat je na úrovni a svahu. Pro zajištění rovnoměrných vzdáleností mezi jednotlivými dlaždicemi můžete použít plastové rohy pro obklady nebo oříznutí terakoty stejné tloušťky jejich vložením do švů.

  Zkontrolujte dlaždici na úrovni a svahu

 • Sušte dlaždici při pokojové teplotě po dobu 1-2 dnů, poté začněte švy. Jako tření je možné použít speciální roztoky nebo směs jílu s jemně proplachovaným pískem a přidávat do něj různá barviva.

  Ostření švů krbu

 • Pokud dlaždice není prosklená, její povrch může být ošetřen tepelně odolným lakem - je snazší omývat ošetření sazí a prachu.
 • Povrchová úprava krbu přírodním a umělým kamenem

  \ t

  Přírodní kámen používaný k obkládání krbů je nákladným potěšením, zejména pokud jde o mramor nebo žulu. Pro manipulaci s těmito materiály je zapotřebí speciální nástroj, zejména pro žuly, je obtížné řezat a leštit, stejně jako speciální dovednosti. Jednodušší kamenný měkkýš, vápenec, sutinový kámen, to je docela možné použít pro obložení krbu s vlastními rukama.

  Umělý kámen - dokončovací materiál na bázi portlandského cementu, výplně, ve které je drobek z přírodního kamene, jílitu nebo jiné pevné složky. Získejte umělý kámen vibrací nebo vibrací, což má za následek jeho pevnost a odolnost proti vlhkosti není horší než přírodní. Umělý kámen může mít zcela jinou strukturu a barvu, což vám umožní vytvořit jedinečný design krbu.

  Foto - dekorace krbu s umělým kamenem

  Technologie pokládání přírodního a umělého kamene je prakticky stejná.Jsou umístěny na žáruvzdorném lepidle nebo tmelu a na kotvu jsou navíc upevněny zejména těžké kameny.

 • Příprava povrchu krbu se provádí obdobně jako u terakotových dlaždic. Cihlové zdivo se čistí, prošívá stehy a odstraňuje prach, vyrovnávání nerovností.
 • Kámen je tříděn podle barvy před stohem a v různých barvách provádějte kompletní rozložení na rovném povrchu a počtu skal. Tmavší kámen je lepší dát do spodních řad. Pokud je to nutné, kámen je řezán bulharským kruhem na kameni, leštěným plátkem.
 • Krb je ponořen pomalým plamenem a ochlazen na 30-35 stupňů. Cihla se ošetřuje základním nátěrem a suší se půl hodiny.
 • Lepidlo smíchejte ve stanoveném poměru s homogenním stavem. Udržujte po dobu 10-15 minut a znovu promíchejte.
 • Spojka začíná od spodní části řady. Naneste lepidlo stěrkou rovnoměrně na kámen, naneste na stěnu krbu a pevně otřete, otáčejte a mírně se posouvejte po povrchu. Pod kamenem se může objevit přebytečný roztok, pokud nevyčnívá nad jeho povrch, není nutné jej odstraňovat. Stack další kámen, takže steh 2-5 mm, dal So celý dolní řádek, kontrola jeho úroveň a svah.

  Kamenné zdivo se kontroluje z hlediska úrovně a sklonu

 • Pro pokládání dalšího řádku položte rohy dlaždic, aby byl zajištěn rovnoměrný steh. Po odstranění lepidla je odstraňte. Následující řádky leží se stejnou technologií.
 • Po vysušení lepidla se švy vyplnířešení pomocí stavební pistole. Řešení mezi švy je vyrovnáno pomocí špachtle - vyšívané. Pokud potřebujete vytvořit texturu přírodního kamene, švy mohou být ponechány nerovnoměrné.
 • Doporučuje se, aby byl kámen potažen matným nebo lesklým žáruvzdorným lakem - prodlouží se tak jeho funkční doba a zlepší vzhled.
 • Krásné zpracování ohniště s přírodním kamenem

  Keramická žula

  \ t

  Keramická žula - trvanlivý dokončovací materiál s širokou paletou barev. Při zpracování keramické žuly je možné dosáhnout efektu obkládání krbu mramorem, žulou, cívkou a dalšími hodnotnými kameny. Cena ceramogranitu je zároveň mnohem nižší a jeho zpracování je jednodušší.

  Povrchová úprava krbem s keramickou žulou - foto

  Obklad krbu s keramickou žulou je možný jak na lepidle, tak na rámu z kovového profilu. Technologie pokládky na lepidlo obecně je podobná obložení krbu s terakotovými dlaždicemi, pak budeme přebývat na druhé možnosti - upevnění keramické žuly na rámu profilu.

 • Pro výrobu kostry je vyžadován profil pro sádrokartonové desky. Je instalován po obvodu krbu tak, aby dlaždice z keramické žuly ponořená na profilu. K rámu ohniště upevněte na několika místech pomocí kotevních šroubů, propojte profily upevňovacích šroubů na kov.
 • Keramické žulové dlaždice se k profilu upevňují pomocí speciálních držáků.

  Svorky pro upevnění keramických žulových desek

 • Prostor mezi podšívkou a krbem je naplněn hustou maltou z hlíny, písku, malého drceného kamene a vody.
 • Dlaždice mezi dlaždicemi se třou směsí hlinky a jemnozrnného písku s přidáním květu.
 • Oheň se natáčí během několika dnů při mírném spalování, během něhož se hlinka slinuje a vytváří tuhý "povlak", což značně zvyšuje tepelnou kapacitu nístěje.
 • Tento způsob obložení je vhodný pro krby s mnoha čipy, nerovnoměrné zdivo, extrémně neatraktivní vzhled. To umožňuje nejen přidat nový vzhled krb, ale také sladit všechny chyby zdiva bez dodatečných nákladů.

  Povrchová úprava keramické žulové desky

  \ t

  Existují i ​​jiné způsoby zdobení krbů a kamen: omítka s následným nátěrem, obklad s dlažbou, mozaiky. Znáte-li technologii konečných úprav a ohniště, určitě si vyberete design podle svých představ.

  Dokončování krbu - nejlepší fotografie

  Zpracování fotografie úhlového krbu

  Dokončení ohniště ve foto sále

  Foto - zdobení dekorativního krbu

  Návrh fotografie ohniště

  Zdobení krbu v moderním fotografickém stylu

  Fotografie zpracování kamenného krbu

  \ t

  Obývací pokoj s krbem

  Interiér obývacího pokoje s krbem - foto

  Krásný kamenný krb v obývacím pokoji - foto