Dokončovací balkony s kovovou dlažbou

Moderní trh nabízí bohatý výběr nátěrů na kovové střešní krytiny. Přední polohy jsou upevněny na ocelových výrobcích - zejména na kovových dlaždicích. Tento materiál se často používá při zdobení balkonů, protože se liší poměrně rozumnou cenou a zároveň dokonale „zvládá své ochranné povinnosti.

Obsah:

 • Hlavní vlastnosti kovových dlaždic pro balkony
 • Typy povlaků z kovových dlaždic
 • Montáž na balkón
 • Izolace zvuku a hluku
 • \ t

  Kovové plechy jsou vyrobeny z válců pozinkované oceli (tloušťka 0,4 - 0,5 mm). Pro průzor nebo střechu balkonu používejte pouze tloušťku 0,4 mm. Listy mají vícevrstvou strukturu. Adhezivní vlastnosti se získají metodou chemické pasivace (leptání) zinkové vrstvy (tloušťka 14 mikronů) nebo slitiny zinkového hliníku. Tento proces do značné míry určuje trvanlivost materiálu - jeho instalace zahrnuje vrtání otvorů nebo zabíjení hřebíků a běžný ocelový plech v těchto místech je zkorodován, čímž se zničí ochranný povlak na základně listů. Zinek prakticky "zachrání" ocelovou základnu, která se samovolně rozpadá pod vlivem vlhkosti.

  Kovová dlažba je uzemněna a na přední straně zakryta ozdobným polymerem, má vlastnosti odolné vůči povětrnostním vlivům as vnitřkem - akrylový lak.

  U speciálních zařízení je páska profilována metodou lisování za studena, což jí dodává objemný obraz. Nejoblíbenější z nich je obraz napodobující dlaždici, to znamená, že má podobu stupnice nebosousedních dlaždic. Profilování určuje nejen vzhled, ale i technické požadavky na montáž, např. Na krok mřížky.

  Obsah
  1. Hlavní vlastnosti kovových dlaždic pro balkony
  2. Druhy nátěrových hmot
  3. Montáž kovových dlaždic na balkón
  4. Zvuková a hluková izolace v obložení balkonu

  Hlavní vlastnosti kovových dlaždic pro balkony

  Kovové obklady jsou dnes nesmírně populární, což je dáno kombinací jeho vynikajících estetických vlastností s vysokými technickými a provozními vlastnostmi.

   • Malá hmota (4-5 kg ​​/m2) nezajišťuje zvláštní zatížení na krokví a nevyžaduje dodatečnou výztuž.
  • Není nutné pokládat pevné pevné dlažební kostky, upevňovací archy do tyčí v kroku odpovídajícím vlnové délce materiálu, to znamená jeho ceně - prakticky minimální.
  • Materiál - trvanlivý, doba jeho služby - 40-50 let. A to navzdory skutečnosti, že dlaždice má poměrně mírnou, demokratickou cenu.
  • Deska překrytí, díky kterému je zajištěna spolehlivá hydroizolace.
  • Jeho hladký povrch poskytuje dobrý východ slunce a odvod vody i na malých svazích (to je důležité v případě balkonu)
  • Tato střešní krytina je protipožární, ekologická, estetická.
  • Odolný vůči povětrnostním podmínkám a žádná další péče nepotřebuje.

  Standardní kovové dlaždice jsou upevněny šrouby, ale navíc existují i ​​jiné modelyzásobník bez děrovaných otvorů. Například plechy C1assic (Ruukki), které napodobují kovovou skládací střechu, se navzájem spojují pomocí samosvorných zámků a skryjí je na mříž.

  Druhy nátěrů
  \ t

  Kovové dlaždice jsou obvykle opatřeny následujícími ochrannými a dekorativními polymerními povlaky: polyester (lesklý a matný), pural, PVDF, plastisol.

  Novinkou na trhu střešních krytin je povlak Ceramic-stealth, který kombinuje ušlechtilý vzhled přírodní dlaždice s vysokým výkonem.

  Ano, je to obálka:

  • díky keramickému plnidlu a sklu může odrážet až 80% tepelné energie,
  • Je odolný vůči UV záření, inertní vůči ohřevu,
  • povlak šetří teplo a udržuje tepelnou rovnováhu.

  Nový nátěr má vysokou odolnost proti mechanickým a přírodním vlivům, vynikající vlastnosti proti vandalismu, je trvanlivý a vhodný pro použití v balkonech ve všech klimatických pásmech.

  Montáž kovových dlaždic na balkón

  \ t

  K závěru jsou zapotřebí zvláštní nástroje:

  • pro řezání - nůž, elektrické nářadí, nůžky na kov;
  • šroubovák,
  • kladivo,
  • značkovací a dlouhé hrábě,
  • speciální šrouby s volbou.

  Kovové třísky, které vznikají po řezání materiálu, musí být očištěny - jejich rezavění může způsobit začátek koroze.

  Vezměte prosím na vědomíže mezi nástroje pro řezání není takový populární jako bulharský. Faktem je, že když se použije, vytvoří se vysoká teplota, která může zničit vrstvu zinku a podpořit tvorbu plechů rezavé pěny.

  Střešní krytina balkonu je umístěna na latě.

  Zvuková a hluková izolace při vyvažování

  Je známo, že kov je dobrým vodičem tepla a zvuku. V létě, neponechávají na balkóně pod kovovou střechou tepla, v zimě - od zimy, a v temném počasí nehledají spásu z nebezpečí kapky deště, je nutné se postarat o správné tepelné a zvukové izolace pod střešní konstrukcí.
  • Na krokvy je umístěn hydroizolační materiál.
  • Mezi kolejnicemi mřížky leží vrazor tepelně izolační materiál, například extrudované pěnové polystyrénové obklady. Je třeba mít na paměti, že mezi hydroizolačními a izolačními vrstvami musí být ventilační mezera (2 cm).
  • Po instalaci tepelné izolace se sešívačkou zajistila vrstva para-bariérových fólií. Jeho tkaniny jsou naskládané překrytím a kravatu s lepící páskou.

  Písmena nemohou být samozřejmě vložena do rtů, jinak dojde k úniku vody tvořené prasklinami mezi nimi vytvořenými. Kovové dlaždice se montují s jistým třepetáním.

  Upevněte pomocí speciálních samořezných šroubů dodaných s pryžovými podložkami. Pro montáž je velmi žádoucí použít vysoce kvalitní značkové šrouby, které slouží jako samotný střešní krytina.

  Zvláštní pozornost si vyžaduje sousední uzelStřecha balkonu ke zdi - kritická oblast pro únik. Chcete-li se jim vyhnout, položte na sebe speciální tyč, roh, která na jedné straně upevní šrouby na kov, na druhé - hřebíky přímo na stěnu. Těsnění je dále utěsněno transparentním silikonem.

  Výrobky společností jsou široce zastoupeny na trhu se střešními materiály: GASELL PROFIL, NOLA PROFLAB, KAMI, RANNILA, WECKMAN STEEL, COVERSYS CENTROSTAL-DOMSTAL, KOVOVÝ PROFIL, STALINVEST, STAVAN a další.

  Při nákupu materiálu je však třeba mít na paměti, že na jedné střeše není vždy možné odkrýt kovové dlaždice různých výrobců. Jejich profily se mohou lišit, například asymetrické (RANNILA) nebo symetrické (WECKMAN).