Dlaždice v koupelně

Volba materiálů pro úpravu koupelny není tak velká, jako v případě opravy jiných prostor, a nejčastější volbou je dlažba.

V současné době nabízejí stavební obchody široký sortiment obkladů, drahých i vysoce kvalitních, a cenově dostupnějších. Jak si vybrat koupelnu dlaždice? Pokud se jedná o dlažbu pro podlahu - stojí za to vybrat lepší a trvanlivější dlaždice, protože dlaždice v koupelně jsou vystaveny stálému vlivu vody, stejně jako je často instalována těžká vana a pračka (samozřejmě v případě podlahy dlažby). Stejně tak časté procházky po podlaze způsobují erozi obrazu z levné dlaždice, a pokud stěny neohrožují, pak erodovaná podlaha za dva nebo tři roky nebude vypadat velmi příjemně.

jakmile si vyberete dlaždice, je nezbytné určit jeho množství, protože dlaždice není nejlevnější materiál, a nákup jeho přebytek může být silně odstraněny kabelku, a nedostatek dlaždic může dokonce vést k smutným následkům - v obchodě, takové dlaždice mohou více nebýt Pro výpočty doporučuji nakreslit schéma každé stěny a podlahy s rozměry a na základě toho vypočítat potřebné množství materiálu.

Kromě dlaždice budete potřebovat lepidlo na to, zatryka, stejně jako řezačka dlaždic - to levné zařízení umožňuje snížit dlaždice, která je nezbytná v téměř každém případě - to je vzácné, když se stane, že délka stěny nebo podlahy je více délky dlaždice.


Dále doporučuji nezbytné nástrojeDejte nádobu na mletí lepidla, stejně jako stěrku na dlaždice.

Jsou-li stavy (podlaha) nedostatečně, vyžaduje se cement.

Zakoupili jsme potřebné materiály a nástroje, co dále?

Pokud již máte v koupelně dlaždici, musíte ji srazit. Nejčastěji musí být tato stěna vyrovnána, protože stará dlaždice je instalována na nerovném povrchu a po jejím odstranění je povrch stěny pravděpodobně dokonalý. O opravě koupelny, již jsme psali, doporučuji, abyste viděli, že materiál je na toto téma podobný.
Zde jsou tři možnosti - nebo zarovnání oka s cementovým roztokem (pro pevnost je lepší vzít 2 díly cementu a 1 díl lepidla pro dlaždice), nebo pro omítkové majáky (zde bude třeba majáky samotné a pravidlo), nebo instalaci na stěny a podlahy sádrokartonových desek .
Podobně může být podlaha jednoduše nalita betonem, v tomto případě bude zaručena rovnoměrnost. Hlavní je zde držet se požadované konzistence roztoku (měl by být tekutý) a nepřehánět ho objemem. Pokud si nejste jisti svou silou, nabízí podlahové výplně mnoho soukromých mistrů za velmi nízkou cenu.

tak, aby povrch nastavit úroveň, dlaždice je řez, můžete ředit roztok. K tomu bereme naši kapacitu, nalijeme do ní potřebné množství roztoku a postupně přidáme vodu, rovnoměrně promícháme získanou látku.

Finální směs by měla být dostatečně tlustá, aby nemohla odkapávat ze svislého povrchu.Pomocí špachtle naneste kompozici na dlaždici a jemně ji připevněte k povrchu stěny nebopodlah


Je těžké vysvětlit dlaždici poněkud ve zdi, ale myslím, že ji budete cítit.

Pokud to přehnete a ponoříte dlaždici příliš hluboko, musíte ji odstranit a znovu nainstalovat. Udělej to úhledně, s pomocí jakéhokoliv kovového gadgets (nůž nebo dláto), snaží se nedotýkat přilehlých dlaždic.


Stěny by měly začínat zdola nahoru a podlaha od nejvzdálenějšího rohu místnosti ke dveřím.


Při instalaci dlaždice se připouští použití technických vzdáleností mezi dlaždicemi - to je nutné pro sušení a tepelnou roztažnost dlaždice nesměřují proti sobě, jinak se mohou rozpadnout. Pro dosažení stejné a krásné vzdálenosti používáme speciální plastové příčky pro obklady. Doporučuji, abyste přemýšleli o infračervené filmové podlaze, určitě se vám to líbí!

Jsou levné a činí pokládku dlaždic mnohem rychlejší a příjemnější. Po vyschnutí musí být odstraněny.

Hotová, dlaždice je instalována, kompozice je suchá. Nejjednodušší věc zůstává - v mezeře mezi dlaždicemi máme zatryku, takže to bylo těsně pod úrovní dlaždice (nedostal se ven). Odstraňujeme přebytek.
Instalace dlaždic v koupelně je dokončena. Děkujeme za prohlédnutí! Zvláště pro Rems-Info.ru