Coroopsis je trvalka a její kultivace

Trvalka Coreopsis se vztahuje na rostliny, které milují sluníčko, ale zároveň je dobře snášené světlo podochina na dlouhou dobu. Poskytnutím nezbytných podmínek si budete moci vychutnat svůj luxusní květ během léta.

Coreopsis, jehož pěstování nebude obtížné ani pro začátečníky, je považován za reprezentanta flóry odolného vůči mrazu a suchu. Pokud jde o půdu, mělo by to být snadné.

Pravidelně se vyžaduje zavlažování, zejména v horkém počasí. V nepřítomnosti, může intenzita kvetení výrazně snížit. Pokud si všimnete, že některé stonky květů již kvetly, je třeba, aby byly na svém místě ořezány.

Coreopsis a jeho varianty

S ohledem na crorepsis na fotografii, můžeme říci, že většina odrůd této rostliny se liší nejen v typu jejich květin, ale také v jejich výšce. Proto, coroopsis je reprezentován trpaslíkem a vysoce-růstové odrůdy.

Například korioopsis crocus roste až do výšky jednoho metru. Navíc se vyznačuje velkými žlutými květenstvími. První květy kvetou již v červenci a květ trvá až do nástupu první zimy.

Ale coroopsis mutanta má květenství ve formě "hvězd". Kvete od června do srpna.

Pokud chcete vidět průběžné kvetení na svých stránkách, můžete kombinovat několik druhů koriopsie.

Pozdní podzimní výhonky coroopsis musí být oříznuty pod kořenem. Tato květina se množí jak semeny, tak vegetativním způsobem (dělením keřů na podzim nebona jaře)